24 czerwca 2017 r. | Nr 25/2017 (314)

O tempora, o mores!      

 

Szanowni Państwo!

    Narzekanie na upadek obyczajów sięga starożytności. W II RP też wspominano dawne dobre czasy, gdy się mawiało: Panie, panie pohamuj się, które trzeba było zweryfikować na: Chamie, chamie opanuj się. Jakże to brzmi niewinnie w obecnych czasach! Teraz to cham decyduje o sposobie wysławiania się – im wulgarniej, tym nowocześniej.

    Należy jednak odróżniać upadek obyczajów, od ich zmian. Zdarza się, że to co dawniej nie uchodziło, staje się normą i okazuje się nawet wygodne. Niegdyś zwracanie się do kogoś po imieniu, nawet dodając „pan” czy „pani” było uważane za poufałość. Przyjęło się jednak i okazało formą całkiem wygodną. To taki ukłon konserwatyzmu w stronę nowoczesności.

    Na wzajemność nie ma co liczyć, bo postępaki nie wiedzą, co to jest ukłon. Potrafią się tylko obrażać za „gorszy sort”, nie zdając sobie sprawy, że sami się do niego zaliczyli. No, z tą nieznajomością ukłonu, to chyba jednak przesadziłam. Wszyscy przecież pamiętamy, jak postępowa premier Kopacz w towarzystwie kanclerz Merkel kłaniała się płotom. 

    O braku obyczajów ruskich trolli nawet nie warto wspominać. Po ostatnim moim felietonie larum podniosła ich frakcja debilno-rynsztokowa, co było łatwe do przewidzenia. A tak przy okazji: nie czytuję żadnych tekstów zawierających wulgaryzmy, próżny trud. 

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

Ad. Ruskie trolle 24/2017 (313)

Szanowna Pani Małgorzato

Całe współczesne nieszczęście naszej ojczyzny polega na tym, że potomkowie i ideowi spadkobiercy dwóch frakcji, o których Pani wspomina tzn. frakcji „ Żydów” (czyli „Puławian”) i „Chamów” (czyli „Natolina”) należących do jednej „parchworkowej rodzinki”, w dalszym ciągu są „w grze”. Dawniej przedstawiciele obydwu frakcji kopali się po kostkach, walcząc o monopol w panowaniu nad Polakami. Obecnie sytuacja się zmieniła – pojawił się wspólny wróg – władza prezentująca interesy Polaków, więc potomkowie obydwu obozów stoją przed wyzwaniem jak ją wysadzić w powietrze. Ostatnie utarczki w rodzinie spowodowały „ciche dni” i znaczne osłabienie potomków drugiej z wymienionych frakcji. Jest ona najwyraźniej mniej elastyczna i nie potrafi się dostosować do wyzwań dynamicznie zmieniającej się sytuacji w Polsce. Ponadto nie ma tylu koneksji poza granicami naszego kraju, jak potomkowie frakcji pierwszej z wymienionych. Niemniej, gdy nadarzy się kolejna okazja „wzięcia Polaków za pysk” obydwie frakcje nie zawahają się ani chwili i połączą swoje siły. Obecnie zawarty sojusz na rzecz obalenia obecnej władzy ma charakter czasowy, przy czym potomkowie frakcji „Ż” wykazują wyraźną nadaktywność „w tym temacie”, bo mają wsparcie na zewnątrz kraju. Czasami i dzisiaj potomkowie „CH” kopną w kostkę potomków „Ż” np. wypowiedziami Leszka Millera, a potomkowie frakcji „Ż” kopną w kostkę potomków frakcji „CH” wypowiedziami np. Michnika, ale wszystko pozostaje w rodzinie. To rodzaj droczenia się na zasadzie „kto się czubi ten się lubi”. Przecież Michnik nie ukrywa sympatii do generała Jaruzelskiego, podkreślając ją na każdym kroku (pamiętamy słynne „odpieprz się pan od generała”), a Kiszczak był dla niego człowiekiem honoru. Tak naprawdę, obie strony tego tandemu są siebie warci – obecnie próbują za wszelką cenę utrzymać co się da i odbić to co z tak wielką „pracowitością” zdobyli ich antenaci. Kto tego nie „czuje” ma wyraźny problem z prawidłowym rozpoznaniem polskiej rzeczywistości, a szkoda, bo obecnie jest to o wiele łatwiejsze. Dzisiaj, spadkobiercy niedawnych „obrońców ludu”, przepoczwarczeni w liberałów i „nowoczesnych Europejczyków otwierających Polskę na śwat” zmuszeni zostali do dekonspiracji (zmianą układu władzy w Polsce). W ferworze walki o to „by było tak jak było” nie dało się dłużej maskować prawdziwych intencji i trzeba było uchylić nieco przyłbicy. Nagle pojawiły się w przestrzeni publicznej nazwiska, których przedtem nie było nam dane poznać np. G.Sorosa, bo łączyły się z wiadomym działaniem i sponsoringiem. Wypełzły z ukrycia osobniki „młode inaczej” z UB-cką przeszłością, by manifestować przywiązanie do demokracji poprzez ubolewanie nad swoim biednym emeryckim losem. Pojawiły się działania i wypowiedzi działaczy PO, KOD-u, Nowoczesnej i tzw. artystów, których czytelność intencji i przekazu jest po prostu powalająca.

Jeżeli chodzi o miłość potomków obydwu wyżej wspomnianych frakcji do Rosji – jej nasilenie jest zmienne w zależności od sytuacji. Wydaje się, że obecnie potomkowie frakcji „Ż” są wrogo nastawieni do poczynań Rosji – bo tak nakazuje im polityczny pragmatyzm, a potomkowie frakcji „CH” ogarnięci nostalgią zajęli pozycję wyczekującą.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

 

Małgorzata Todd

WOJNA WRON

Odcinek 14.

    Marzena z Zosią przycupnęły w kawiarence centrum handlowego.

    – Gdybym cię nie znała, to bym pomyślała, że zmyślasz – powiedziała Zosia. – Takie rzeczy się przecież nie zdarzają.

    – Mnie samej trudno jest uwierzyć w to co się stało. Ta Natasza wygląda jak moje własne odbicie w lustrze.

    – A rozmawiałaś o tym z ciocią Kamilą?

    – Tak, ale ona nic nie wie. Była co prawda przy moim urodzeniu, nic jednak z tego nie wynika.

    – No to daj sobie z tym spokój i nie zapominajmy po co tu przyszłyśmy.

    – Chciałabym jeszcze ją spotkać, tę Nataszę, mam na myśli.

    – Trzeba pomyśleć jak to zrobić. Na razie chodźmy pooglądać sukienki. Tu mają spory wybór.

    – A zaplanowałaś jak ty sama się ubierzesz?

    – Tak jak na druhnę... chciałam powiedzieć światka przystało. Stale jednak nie wiem kto będzie moim partnerem.       

    – Jakub.

    – Jaki Jakub?

    – Poznałaś go na parapetówce. Przyszedł z Michałem.

    – Zupełnie go nie pamiętam.

    – Tak jest zawsze. Jakub nie rzuca się w oczy, jest czymś w rodzaju doskonałej przeciętności.

    – Albo Michał zbyt przykuwa uwagę. Jest cholernie przystojny.

    – Tak uważasz?

    – Nie tylko ja. Prawdę mówiąc, to sama bałabym się mieć takiego przystojnego męża. Ale wy bardzo do siebie pasujecie.

    – Mam nadzieję – Marzena uśmiechnęła się mimo woli.

    – A ja, pewnie będę pasowała do tego Jakuba.

    – Co masz na myśli?

    – Jak to co? Spójrz w lustro. Mnie w nim prawie nie ma.

    – Nie chcesz chyba powiedzieć, że zazdrościsz mi urody?

    – Dokładnie to właśnie miałam na myśli, ale i tak jestem, mam nadzieję, twoją najlepszą przyjaciółką.

    – Nie powinnaś mieć żadnych wątpliwości.

    – Wiesz, ta Natasza też nie daje mi spokoju. Mówiłaś, że ciocia była przy twoich urodzinach. Urodziłaś się w domu czy w szpitalu?

    – A jaka to różnica? Nie przypuszczasz chyba, że zostałam podmieniona? – Marzena roześmiała się, ale tak nie do końca wesoło. – Niewykluczone, że ciocia Kamila coś jednak ukrywa. Przesłucham ją ponownie na tę okoliczność, chociaż niechętnie wspomina tamte ponure czasy.

 

CDN

Poprzednie odcinki można znaleźć na 
www.mtodd.pl / SOBOTNIK

 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt. 

Epokowe odkrycie!

 

Występuje Francuska Feministka Fatima.

    Towarzysze i towarzyszki!

    Wasza premier wykazała się rażącą nieznajomością historii. Na szczęście oświeceni posłowie PO ukazali światu prawdę o Auschwitz. Był to oczywiście, jak wszyscy postępowi ludzie wiedzą, obóz integracyjny, gdzie nikt nie pytał o religię, kolor skóry, czy oczu. Wszyscy żyli tam w symbiozie. Najwyższa pora, aby przestać oskarżać wspaniały naród niemiecki o wymyślone przez eurofobów zbrodnie i nie kompromitować się przed całą Europą.

    Były, jak wszyscy na poziomie Europejczycy wiedzą, tylko polskie obozy koncentracyjne, w których nacjonaliści mordowali żydów, ale Niemcy – kwiat ówczesnej i współczesnej Europy, nie mieli z tym nic wspólnego. Najlepszym dowodem jest przecież sam Władysław Bartoszewski. Kiedy powiedział, że ze względu na zły stan zdrowia wolałby nie uczestniczyć w dalszej integracji w obozie w Auschwitz, nikt go wszak nie zatrzymywał. Mógł wyjść. I wyszedł ten dzielny człowiek, mimo iż śmiertelnie bał się Polaków, którzy w końcu zrobili z niego polskiego bohatera i odznaczyli orderem Orła Białego, na wniosek kapituły tego orderu, w której sam zasiadał.

    Powinniście się wstydzić nie tylko za holokaust, ale też za swoją premier, która nie rozróżnia tych spraw i nawołuje do obrony. Ale przed kim? Przed cierpiącymi matkami z dziećmi, które przypłynęły tu za pożyczone pieniądze, żeby was ubogacać!? Co wy byście zrobili bez tej waszej nadzwyczajnej kasty gorszego sortu!?

    Precz z dyktaturą kobiet!

    Mówiła wasza Francuska Feministka Fatima.

 

Jerzy Targalski

Żart nie  żart

Premier Beata Szydło powiedziała "Dzień dobry Państwu"

Stenogram z programu komentującego to bulwersujące zdanie.

- TVN, witam Państwa. Zaczynamy do najbardziej bulwersującego wydarzenia dnia. Beata Szydło, na dzisiejszej konferencji prasowej powiedziała, cytuję: ”Dzień dobry Państwu”. Zszokowani przyjęliśmy co prawda do wiadomości te gorzkie słowa, ale z racji misji dziennikarskiej nie możemy nad nimi przejść do porządku dziennego. Oto zaproszony do studia ekspert, profesor doktor habilitowany, postara się specjalnie dla Państwa zinterpretować to, nie mające precedensu słowa, które padły z ust premier polskiego rządu.

- Panie profesorze ekspercie. Co pan sądzi o tym, przepraszam za wyrażenie ”Dzień dobry Państwu”?

- Witam Państwa serdecznie i w pierwszych słowach dziękuję za zaproszenie i zaufanie jakim obdarzyło mnie czołowe medium polskie, w praktyce nieliczne, które poważnie traktuje swoją misję czwartej władzy. Ale do rzeczy. To jest do meritum. Jak Państwo pewnie zauważyli, nie jest to pierwszy antyuchodźczy lapsus, który wymknął się z ponad broszki. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że pani Szydło nie jest w stanie wypowiedzieć prostego zdania, które nie zawierałoby w sobie, jakże antychrześcijanskiej nienawiści do biednych, przybywających ze znękaną niesprawiedliwą wojną ziemi nowaków. Tym razem jednak przeszła samą siebie. Podejrzewam, znając jej braki w inteligencji i ogólną niewiedzę, że ktoś musiał jej to podpowiedzieć. Kto? To już pozostawiam Państwa domysłom, ale wszyscy dobrze wiemy, kto jest na drugim końcu sznurków tej marionetki. Już samo „Dzień dobry” zabrzmiało tak nazistowsko, że równie dobrze mógłby mu towarzyszyć znany z czasów drugiej wojny światowej salut, zwany mylnie rzymskim. To przypisanie dniowi dobroci, natychmiast antagonizuje noc, stawiając ją po stronie zła. A noc, jak wiadomo jest czarna, podobnie jak, pardon, skóra większości przybywających do Europy niewinnych i bezbronnych ludzi, niewątpliwie potrzebujących pomocy. I tutaj szef rządu kraju, który niestety jest członkiem UE, ale co gorsze pretenduje do przywództwa krajów byłego bloku wschodniego, bez żadnej żenady, bezwstydnie i bezkarnie klasyfikuje potrzebujących po stronie zła. Klasyfikuje! Wbrew dobrym zwyczajom panującym w Europie. Nie udawajmy, że jest nieświadoma swoich czynów. Ona świetnie manipuluje słowami. Ale to jeszcze nic w porównaniu z dodaniem do całości wyrazu „Państwu”. Już my dobrze wszyscy wiemy jakiemu to państwu życzy Beata Szydło dobrego dnia. Państwu wypełnionemu po brzegi ideami rasistowskimi i ksenofobicznymi. Pełnemu nienawiści. Gdzie cierpienie innych staje się siłą napędową gry. Gdzie najlepszą muzyką dla PiS zdaje się chrzęst piasku sypanego na trumny i kapanie krwi ludzi, winnych tylko tego, że urodzili się pod znakiem półksiężyca. O właśnie i ten półksiężyc, jakże charakterystyczny dla nocy, którą pani Szydło raczyła postawić po przeciwnej stronie dobrego dnia, jeszcze dobitniej potwierdza moją analizę. I sądzę że już nic nie trzeba ode mnie dodawać, za wyjątkiem 

zapewnienia, że wraz ze swoim środowiskiem protestujemy i ostro potępiamy wyrażenie, które padło z ust Beaty Szydło, w nadziei, że nasi europejscy odpowiednicy nie dostrzegą w nim takiej ilości nienawiści, jaką chciała go nasycić pani Szydło.

Piotr Wolter, TYSOL

NOWOŚCI W PORTALACH

Alex Jones 

• Lichwiarze w świetle religii i tradycji czw. 22 Cze. 2017

• Ilu hochsztaplerów mamy w polskiej medycynie? czw. 22 Cze. 2017

• Za Szyszkę (koperta od córki leśniczego) oraz Sadurską (dwa zarządy w PZU) PiS zapłaci wielką cenę czw. 22 Cze. 2017

• Ukraińcy chcą oddać Donbas Ameryce, żeby Trump wygonił Rosjan? Szokujący plan Poroszenki czw. 22 Cze. 2017

• Macron chce islamu kompatybilnego z zasadami V Republiki czw. 22 Cze. 2017

• ONZ: mężczyźni z krajów arabskich molestują czw. 22 Cze. 2017

• Stare kiejkuty bez kagańców czw. 22 Cze. 2017

• Papież chce ekskomunikować łapówkarzy i mafiosów śr. 21 Cze. 2017

• Odra - straszenie ignorantów epidemią śr. 21 Cze. 2017

• Perspektywy dla złota i srebra - analiza techniczna śr. 21 Cze. 2017

• Świnia też....człowiek (no, prawie...) śr. 21 Cze. 2017

• Sport to zdrowie! śr. 21 Cze. 2017

• Ringier Axel Springer Media: PiS zabrał nam reklamy. Straty liczymy w milionach wt. 20 Cze. 2017

• Macron bierze parlament wt. 20 Cze. 2017

• Rządy PO wydały 276,6 mld zł na spłatę odsetek od długów wt. 20 Cze. 2017 

Bibuła

• Rosja walczy o zakaz homopropagandy czw. 22 Cze. 2017

• Abp Chaput: sprowadzanie diabła do rodzaju mitu to fatalny w skutkach błąd czw. 22 Cze. 2017

• MON: to polskie F-16 przechwyciły samolot rosyjskiego ministra obrony czw. 22 Cze. 2017

• Papieska Akademia Życia ma nowych członków, popierających homoseksualizm, antykoncepcję i eutanazjęczw. 22 Cze. 2017

• Czy tatuaże są dozwolone? – ks. Peter R. Scott, FSSPX czw. 22 Cze. 2017

• Prof. Osadczy dla Kresów.pl: pamięć zbiorowa stała się przedmiotem targów i negocjacji śr. 21 Cze. 2017

• Ks. prof. Bortkiewicz o generale jezuitów: dopuszcza się herezji śr. 21 Cze. 2017

• Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich: naród polski współuczestniczył w Holokauście śr. 21 Cze. 2017

• Jedność wiary z papieżem Franciszkiem a kanoniczne uznanie Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X śr. 21 Cze. 2017

• Papież na grobach prekursorów posoborowego Kościoła śr. 21 Cze. 2017

• Ponad 900 parafii zniknie z katolickiej mapy Niemiec. I to tylko w jednej diecezji! śr. 21 Cze. 2017

• Zakazać szariatu wt. 20 Cze. 2017

• W Polsce jest ok. 3 tys. uchodźców – głównie Czeczenów. 4 tys. osób czeka na decyzję wt. 20 Cze. 2017

• Justin Trudeau: „Chrześcijanie są najgorszą częścią kanadyjskiego społeczeństwa” wt. 20 Cze. 2017

• Sycylia: biskupi dopuszczają rozwodników do Komunii Świętej wt. 20 Cze. 2017

Konserwatyzm

• Motas: Rząd ma rację czw. 22 Cze. 2017

• Ziętek-Wielomska: O polskim i amerykańskim pojmowaniu wolności czw. 22 Cze. 2017

• Piętka: Kto uczestniczył w Holokauście? śr. 21 Cze. 2017

• Ukazała się nowa płyta zespołu ZMIANA DOZORU pt. Dieu le veut śr. 21 Cze. 2017

• Polska na czele federacji środkowoeuropejskiej? Rozmowa korespondenta radia Sputnik L. Sigana z politologiem i publicystą prof. A. Wielomskim. wt. 20 Cze. 2017

• Wąs: Śmiech to zdrowie wt. 20 Cze. 2017

• Lewicki: Mity rusofobów cz. 6. „Polska broni chrześcijaństwa przed Rosją” pon. 19 Cze. 2017

• Śmiech: Wcale mi nie do śmiechu pon. 19 Cze. 2017

• Wąs: Rozum na uchodźstwie nie. 18 Cze. 2017

Kontrowersje

• Złodzieje i doktrynerzy won! Rekordowe wyniki programu PiS „Wystarczy nie kraść” czw. 22 Cze. 2017

• Komisja Amber Gold: Padł mit adwokata Giertycha, młody Tusk sypał jak z nut, Suski… śr. 21 Cze. 2017

• Owsiak kpi ze ŚMIERTELNIE poważnej opinii Policji o „Woodstock” – zamachy, niewybuchy, gwałty, narkotyki!wt. 20 Cze. 2017

• Polska zyskuje miliardy, Niemcy miliardy tracą. Czy Los PO jest przesądzony? pon. 19 Cze. 2017

• „Szmata” i „popychło” o Tusku, to zarzuty prawdziwe, w obronie społecznie uzasadnionego interesu nie. 18 Cze. 2017

• „Bliżej świata” – autorytet z artystą tłumaczą ciemnogrodowi o co chodzi sob. 17 Cze. 2017

Niezależna

• Wznowiono przesył gazu do Polski pt. 23 Cze. 2017

• Trwa szczyt Unii. Co ustalono podczas spotkania szefów państw V4 z prezydentem Francji? pt. 23 Cze. 2017

• Minister kultury pomoże Muzeum Ulmów pt. 23 Cze. 2017

• Spotkanie z T. Sakiewiczem - Bydgoszcz, 26 czerwca pt. 23 Cze. 2017

• Smoleńskie kłamstwa Kopacz - SONDA pt. 23 Cze. 2017

• W Szczecinie znowu będą budować statki! pt. 23 Cze. 2017

• Życzenia na wakacje od minister Zalewskiej pt. 23 Cze. 2017

• Afera jest, ale aferzyści wrócili do domu. Sąd nie zgodził się na areszt ŻADNEJ osoby! pt. 23 Cze. 2017

• Nowy front opozycji pt. 23 Cze. 2017

• Nowe śledztwo ws. nowych nagrań? pt. 23 Cze. 2017

• Korozja w systemie pt. 23 Cze. 2017

• Po 20 latach usłyszał zarzuty zabójstwa i gwałtu pt. 23 Cze. 2017

• Bez owijania w bawełnę. Dyrektor Lasów Państwowych o "ekologach" w Puszczy Białowieskiej pt. 23 Cze. 2017

• Wypadek autokaru z dziećmi. Są ranni pt. 23 Cze. 2017

• Posłanka z Nowoczesnej chciała błysnąć. Doczekała się riposty prezydenta. Zabolało? pt. 23 Cze. 2017

Parezja 

• Zeman popiera przeprowadzenie referendum ws. wyjścia Czech z UE pt. 23 Cze. 2017

• Gronkiewicz-Waltz 29 czerwca ma zeznawać przed komisją śledczą pt. 23 Cze. 2017

• Sejm za medyczną marihuaną. Liroy: Dziękuję Kaczyńskiemu pt. 23 Cze. 2017

• Macron woli we Francji tzw. uchodźców od ciężko pracujących Polaków czw. 22 Cze. 2017

• Dziennikarz „Wyborczej”: Patriotyczne hasła to wykwit obciachu czw. 22 Cze. 2017

• Kolejny apel Kukiz’15 o podwyższenie kwoty wolnej od podatku czw. 22 Cze. 2017

• Członkowie „Solidarności Walczącej” odznaczeni przez prezydenta Dudę śr. 21 Cze. 2017

• Budka: Owsiak to postać mityczna. Taki Żołnierz Wyklęty śr. 21 Cze. 2017

• Michał Tusk: O ostrzeżeniach ws. Amber Gold wiedziałem w 2011 roku śr. 21 Cze. 2017

• Misiło: Przyjmę do siebie uchodźców, jeśli zostanę prezydentem Szczecina śr. 21 Cze. 2017

• Paweł Kukiz zapowiada: Do samorządów może kandydować każdy śr. 21 Cze. 2017

• Ukrainka sprzątająca w polskiej ambasadzie powiązana ze służbami wt. 20 Cze. 2017

• Warszawa: Sześć stacji metra zamkniętych z powodu podejrzanego pakunku wt. 20 Cze. 2017

• Władze Krakowa planują stworzyć klasy polsko-ukraińskie wt. 20 Cze. 2017

• Wassermann: OLT powstała, aby prać pieniądze z Amber Gold wt. 20 Cze. 2017

ProKapitalizm 

• Dwa oblicza moralności śr. 21 Cze. 2017

• Jak zapobiegać uszkodzeniu regałów paletowych wysokiego składowania wt. 20 Cze. 2017

• Podłoże postaw antykapitalistycznych według F.A. von Hayeka i L. von Misesa wt. 20 Cze. 2017

• Wieczory panieńskie i kawalerskie – jak je urozmaicić? pon. 19 Cze. 2017

• Ruskie trolle sob. 17 Cze. 2017

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj