6 maja 2017 r. | Nr 18/2017 (307)

Ubeckie żądania     

 

Szanowni Państwo!

   Póki nie obowiązywała poprawność polityczna, kłamstwo było postrzegane jako coś nagannego, czego należało się wstydzić. Ale „nowoczesnemu człowiekowi” udało się już wmówić, że w kłamstwie nie ma nic zdrożnego, podobnie jak w kradzieży, czy nawet morderstwie, zwłaszcza takim „zgodnym z prawem”. Ubecy mają czelność manifestować swoje żądania do przywilejów! Uzasadniają to prosto: skoro nie potraficie wpakować nas do więzień, to byliśmy i jesteśmy lepsi od was i musicie nas sowicie wynagradzać!

   Według nich, to prawica zakłamuje historię PRL-u twierdzeniem, jakoby był to czas zniewolenia i obcego panowania. A przecież był to okres prosperity resortowych klanów, które przy okrągłym stole zapewniły sobie nietykalność. Dla dzisiejszego lewactwa kłamać w żywe oczy i innych oskarżać o kłamstwo, to właśnie normalność. Zastanawiająca jest jeszcze jedna „normalność”. Jak to się dzieje, że w „totalnej opozycji” przypada rekordowa ilość idiotów na metr kwadratowy? Czy możliwe, żeby sama negatywna selekcja dała aż taki imponujący wynik? Podejrzewam, że co znamienitsi przedstawiciele gatunku „opozycji totalnej” wspierają się jeszcze nowoczesną farmakologią, pospolicie nazywaną dopalaczami.  To zapewne standard, bez którego okrzyki typu „precz z dyktaturą kobiet” trudno sobie wyobrazić.          

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

---

"Bezpieka 1944-56" 

   i inne filmy dokumentalne

4 stycznia 1944 roku oddziały Armii Czerwonej przekroczyły granicę Rzeczpospolitej i rozpoczęły wyzwalanie Polski spod okupacji niemieckiej. Wkrótce też rozpoczęły się działania mające na celu zapewnić nowej władzy (w postaci przybyłych z Moskwy członków PKWN) powodzenie w sprawowaniu rządów. Powstaje - na wzór radziecki - aparat bezpieczeństwa - Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, powiatowe i wojewódzkie Urzędy Bezpieczeństwa. Rozpoczynają się represje wobec narodu. Kiedy w Warszawie wybucha powstanie, w Lublinie działa już WUB, resort bezpieczeństwa przejmuje więziennictwo, w prawobrzeżnej Warszawie powstaje Milicja Obywatelska. W październiku przybywa do Lublina 8,5 tysiąca żołnierzy NKWD. Przy każdym wojewódzkim i powiatowym UB działają doradcy NKWD, których szefem zostaje Iwan Sierow. Kadry polskie, 217 osób, przeszkolono w szkole NKWD w Kujbyszewie.

Oblicza się, że w 1945 roku około 100 000 Polaków osadzono w więzieniach, a połowę z nich deportowano następnie do ZSRR. Wśród nich podstępnie ujętych szesnastu wybitnych działaczy polskiego państwa podziemnego podległych rządowi RP na emigracji. Starannie i bogato udokumentowany trzyczęściowy film przedstawia zdarzenia, które legły u podstaw bezpieki, a następnie jej poczynania aż do przemian roku 1956. W części pierwszej o tle historycznym tworzenia Ministerstwa Publicznego i jego aparatu w terenie oraz o metodach stosowanych w pierwszym okresie walki władzy z przeciwnikami politycznymi opowiadają profesorowie Adam Strzembosz, Stanisław Zięba, Władysław Bartoszewski, Maria Turlejska oraz Andrzej K. Kunert, Ryszard Reiff, Henryk Piecuch, uczestnicy akcji uwolnienia więzionych w Radomiu Stefan Bembliński i Antoni Heda, a także ofiary represji - Kazimierz Leski, profesor Wiesław Chrzanowski, Dorota Wiśniewska i Adam Bień - jedyny żyjący ze skazanych w tzw. procesie szesnastu. Realizatorzy filmu wykorzystali też archiwalną taśmę z nagraniem wypowiedzi Józefa Światły, zbiegłego na Zachód wysokiego funkcjonariusza aparatu bezpieczeństwa...  

Bezpieka 1944-1956: dcinek 1   |   odcinek 2   |   odcinek 3

 

Towarzysz Generał   |   Towarzysz Generał Idzie Na Wojnę

 

Historia III RP - Przemilczane fakty 1980'-1989'

 

Odkryć Prawdę   |   Wywiad z Premierem Janem Olszewskim

Matka Kurka 

Żałosne wycie
wnuków i dzieci zdrajców Ojczyzny! 

Trzeci dzień trwa produkcja artykułów i wypowiedzi po słowach Prezydenta Andrzeja Dudy, który wyjaśnił, że kult polskich bohaterów jest zwalczany, bo w mediach i na wielu eksponowanych stanowiskach zasiadają dzieci i wnuki zdrajców Ojczyzny. Prawdę powiedziawszy byłem zaskoczony, aż tak ostrymi, chociaż oczywistymi słowami Prezydenta. Równie mocno zaskoczył mnie spodziewany odzew. Nie było żadnej niespodzianki w tym, że natychmiast odezwała się cała redakcja Gazety Wyborczej i wycie na Czerskiej nie milknie do dziś. Zupełnie inaczej zachował się TVN, który z zawodowego obowiązku oglądam niemal non stop. Dla TVN wypowiedź Andrzeja Dudy nie istnieje, co jest bardzo, ale to bardzo dziwne.

(...) Dochodzenie do prawdy jest mową nienawiści, wskazanie zdrajców, to dzielenie Polaków, no i na koniec największy wynalazek marksistowskiego relatywizmu – dzieci nie odpowiadają za czyny rodziców. Na tym ostatnim patencie zbudowały karierę takie tuzy Polski Ludowej jak Adam Michnik, Monika Olejnik, Grzegorz Miecugow, Justyna Pochanke, Hanna Lis, a także Jerzy Owsiak i Jakub Wojewódzki. Jak już pisałem swego czasu, sam jestem synem sekretarza POP PZPR, który pełnił swoją funkcję w zapyziałym Państwowym Ośrodku Maszynowym w mieścinie Chojnów. W pełni się podpisuję pod tym, że dzieci nie odpowiadają za grzechy ojca, ale mnie w przeciwieństwie do Olejnik, Miecugowa i Owsiaka wolno tak powiedzieć. Nigdy nie otrzymałem od ojca żadnego wsparcia, stanowiska, czy choćby punktów za pochodzenie i nie mówię o gratyfikacjach związanych ze śmieszną funkcją sekretarza POP, ale o całym wkładzie w moje życie. 

(...) Monika Olejnik pracowałaby w skupie butelek, gdyby jej tata ubek, nie załatwił jej roboty w Trójce. Adam Michnik prowadziłby dziś bloga na Onet.pl, gdyby jego komunistyczni rodzice, zdradzający Polskę wielokrotnie, nie dali mu życiowego startu. Jerzy Owsiak ze swoim średnim wykształceniem, kaleczeniem mowy ojczystej i trajkotaniem bez sensu, co najwyżej byłby wodzirejem na wiejskich weselach, gdyby nie to, że za jego plecami stali wysoko postawieni resortowi rodzice, należący do „elity” PRL i potem RPIII.

cały felieton w blogu Kontrowersje

TV Program 7 - Protest funkcjonariuszy bezpieczeństwa PRL

O konferencji SBeków w Sejmie mówi Wojciech Biedroń

Resortowe dzieci - Media  |  Politycy  |   Służby

Witold Gadowski 

Agenci komunistycznej bezpieki wczoraj i dziś

15 marca 2013r.gościem Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie był dziennikarz Witold Gadowski.Tematem spotkania była działalność służb bezpieczeństwa w Polsce i na świecie w okresie reżimu komunistycznego jak i w czasie obecnym.W spotkaniu uczestniczyli m.in.poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Adamczyk oraz dr Krzysztof Pasierbiewicz.

Relacja filmowa - Stefan Budziaszek

Ad. Obraz, dźwięk, słowo     15/2017 (304)     

Szanowna Pani Małgorzato,

Zdaje się, że kreatorzy naszych gustów, preferencji w kupnie tego czy innego towaru, kreatorzy naszych preferencji politycznych i ideowych, by osiągnąć swój cel, najchętniej zaangażowaliby wszystkie nasze zmysły łącznie ze zmysłem węchu. Jednak „dawanie po oczach” wydaje się najskuteczniejszą metodą oddziaływania na nas (naczelne tak mają - są wzrokowcami). Dźwięk nieco słabiej spełnia swą rolę, a zwłaszcza słowo, bo ma „poważną” wadę (ma Pani rację) – musi angażować nasz umysł, co wielu z nas czyni niechętnie. Ale mniejsza o metody, ważniejsze jest to, co się chce przy ich pomocy osiągnąć. Ludziska to stworzenia stadne, lubią stadnie się zachowywać i dlatego tak szybko ulegają sugestii. A że jest nas dużo, to i problem stał się duży. Ponad 7 miliardów konsumentów, wyborców, robotników, niewolników, mięsa armatniego do „urobienia”– a to ci dopiero gratka.

Pozdrawiam Panią - Ewa Działa-Szczepańczyk

Małgorzata Todd

WOJNA WRON

odcinek 7.

 

    Będę u cioci Marysi – Marcin nachylił się, żeby wyszeptać te słowa do ucha Kamili, raczej udając konspirację. Każdy pretekst był dobry żeby zbliżyć się do ukochanej. Jej włosy pachniały wiatrem i czymś jeszcze. Nie umiałby określić co to było, ale do niej jakoś dziwnie nie pasowało. Przyszła mu do głowy niedorzeczna myśl, że ten zapach kojarzy mu się z wojną.

    Kamila przyjmowała meldunki od pozostałych osób. Nie było na co czekać. Zbiegł po schodach i wyszedł na ulicę. Owionął go nieprzyjemny ostry wiatr. Otulił się mocniej długim kożuchem, pokrytym brezentem, dobrym na najgorszą pogodę.

    Do cioci Marysi były trzy przystanki autobusowe, ale o tej porze żaden autobus już nie kursował. Piesza przechadzka do przyjemnych nie należała, bo prócz wiatru marsz utrudniały zaśnieżone i oblodzone chodniki, a słabe oświetlenie też w wędrówce nie pomagało. Należało zająć myśli czymś innym. Na przykład: co tak naprawdę oznaczało ostrzeżenie Kamili? Znał ją od dawna, właściwie można powiedzieć – od zawsze, ale mimo to miał wątpliwości czy zna ją dobrze. Wiedział oczywiście o jej uczuciach do Szymona Wrońskiego, o którego, nie ma co ukrywać przed samym sobą, był zazdrosny. Nie było to jednak związane z obecną sytuacją.

    Nagły krzyk i tupot podkutych butów wyrwał go z zamyślenia. Jakiś człowiek biegł w jego stronę, a za nim kilka niewyraźnych sylwetek. Rozległ się huk wystrzałów. Ścigany był tuż, więc Marcin uskoczył przed pędzącym mężczyzną. Ponowne odgłosy wystrzałów kazały mu natychmiast szukać schronienia. Brama najbliższego domu była otwarta. Dzielił go od niej dystans kilkudziesięciu kroków. Biegł jak najbliżej ściany. Kiedy udało mu się osiągnąć cel, usłyszał „stój!”. Nie był pewny, czy rozkaz dotyczył jego, ale rozsądek nakazywał zatrzymać się.

     Dokumenty! – Milicjant w hełmie i z karabinem gotowym do strzału wyciągnął rękę.

     To nie ten – powiedział drugi, który właśnie nadszedł.

     Zamknij się.

    Marcin rozpiął kożuch, żeby dostać się do wewnętrznej kieszeni, w której miał dowód osobisty. Kątem oka widział, jak trzech innych milicjantów biegło za ściganym.

     Prędzej – ponaglił Marcina milicjant oświetlając mu twarz latarką.

W chwilę później, kiedy uważnie studiował dokument, Marcin mógł mu się przyjrzeć w odblasku latarki. Znał tę twarz! I chociaż było to niewiarygodne miał przed sobą Ilicza. Tamten na szczęście go nie poznał. Oddał mu dowód i kazał „rozejść się!”.  

 

CDN

Poprzednie odcinki można znaleźć na
www.mtodd.pl / SOBOTNIK

---

Unia Europejska jaką znamy już się skończyła
i nie ma znaczenia kto wygra we Francji

 

Unia Europejska jaką znamy i na jaką się umówiliśmy już się skończyła. Nie ma znaczenia, kto wygra we Francji. Nie ma również znaczenia, to kto wygra w Niemczech. Nawet jeżeli w obu przypadkach zwyciężyłyby siły unio-sceptyczne, albo pro-unijne, to nie podlega najmniejszej wątpliwości, że Unia wymaga reformy. Niestety na tą chwilę każdy kraj ma swój pomysł na to, jakby ta reforma miała wyglądać.

cały artykuł w portalu Obserwator Polityczny  

---

Marian Piłka 

Polska w grze mocarstw

Rewizja systemu geopolitycznego

Odkąd Stany Zjednoczone uzyskały rangę światowego hegemona nie znalazły się jeszcze w tak trudnej sytuacji. Musza bowiem podjąć wyzwanie Chin, które próbują zbudować nowy system międzynarodowy. Państwo środka nie jest jeszcze w stanie pokonać amerykańskiej armii, ale gospodarczo wybija się na potęgę. Działając w porozumieniu z Rosją może skutecznie podważyć pozycję USA na świecie.... 

relacja TV eMisja ze spotkania z M.Piłką  

---

The Indiana University Studio Orchestra

Bohemian Rhapsody

 

Jerzy L. Stanecki

Natura Morta

iv-24-natura-morta-oil-canvas-65x81-2011

„…Twórczość nowelistyczna Małgorzaty Kondas dobrze się czyta i zasługuje na uwagę. Obecna książka potwierdza to całkowicie. Mniej tu zapewne fantastyki typu S.F, więcej fantazy, a zresztą i po prostu psychologii, czy też niesamowitości w bardzo tradycyjnym a dobrym sensie. Przypominają się Poe, Grabiński, ale też Szaniawski z „Profesorem Tutką”. Kondas jest przewrotna, ma bardzo duże wyczucie konstrukcji, intrygi i pointy, bywa też zwyczajnie dowcipna…”

 FORMAT: A5; LICZBA STRON: 172;

cena tylko 10 zł + przesyłka 5 zł

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

Żeby wybrać którąś z książek można przejść

na stronę KSIĘGARNIA gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

MINISTERSTWO PRAWDY

•  nr 620: Ukochana konstytucja  

NOWOŚCI W PORTALACH

• Funkcjonariusze-dawnych-sluzb-walcza o pieniadze, przywileje i o swoja skore 

• Aleksander Ścios: Esbecki gambit 

• Prawicowy zamach na Macierewicza-zaskakujaca powtorka z 2010 roku

• Konsul Szonert-Binienda ujawnia: To zmasowana kampania klamstw  

• Krzysztof Karoń na temat tolerancji represyjnej 

• Przypadek porucznika Bundeswehry czyli daltonisci i kolory

• Esbecja znowu pluje nam w twarz

Alex Jones 

• Sankcje dla Polski? To może bojkot francuskich towarów?czw. 04 Maj. 2017

• Świat się zbroi  czw. 04 Maj. 2017

• Północnokoreańska rakietaleciała w kierunku Rosji  czw. 04 Maj. 2017

• Biały Dom świętuje „Miesiąc Dziedzictwa Żydowskiego”  czw. 04 Maj. 2017

• Iran wyśle do Syrii więcej doradców wojskowych  czw. 04 Maj. 2017

• Episkopat na froncie świętej wojny  czw. 04 Maj. 2017

• Niemcy o prawicowych poglądach nie wstąpią do Bundeswehry  czw. 04 Maj. 2017

• Mamy więcej gazu i ropy od USA i Arabii Saudyjskiej  czw. 04 Maj. 2017

• UE jaką znamy już się skończyła czw. 04 Maj. 2017

• Facebook zatrudni 3 tys. pracowników do „monitorowania treści”  czw. 04 Maj. 2017

• USA są bezbronne wobec rosyjskiego ataku rakietami wt. 02 Maj. 2017

• W co inwestują Amerykanie w Rosji?  wt. 02 Maj. 2017

• Assad: Trump jest marionetką w rękach ukrytego rządu wt. 02 Maj. 2017

• 40% pracowników Disneya było homoseksualistami  wt. 02 Maj. 2017

• Przeciwnicy Le Pen wyszli na ulice Paryża. Są ranni  wt. 02 Maj. 2017

• Tyszka o planowanych zmianach ws. obrony koniecznej pon. 01 Maj. 2017

• Litewski psychiatra poucza USA. Zwariował? pon. 01 Maj. 2017

• Erdogan czyści instytucje publiczne i ogranicza media pon. 01 Maj. 2017

• Z Flotą Czarnomorską nie ma żartów pon. 01 Maj. 2017

• Kogo wychowują wiedeńskie przedszkola muzułmańskie? pon. 01 Maj. 2017

• Planetarianie, czyli złote zęby rekina pon. 01 Maj. 2017

• Tajna broń CIA w waszych domach, kieszeniach i torebkach pon. 01 Maj. 2017

• „Deep state” kontratakuje! pon. 01 Maj. 2017

• Rząd będzie dążył do pozbycia się z Polski organizacji Sorosa nie. 30 Kwi. 2017

• Brzeziński kłamał całe życie i teraz robi to samo sob. 29 Kwi. 2017

• Donald Trump jest prawdopodobnie szantażowany przez Izrael sob. 29 Kwi. 2017

Bibuła 

• Tillerson: „America First” oznacza interesy, a nie „wartości”  czw. 04 Maj. 2017

• Kardynał Burke: milczenie w sprawie wątpliwości przynosi szkody  czw. 04 Maj. 2017

• Co prezydent Polski obiecał Poroszence?  czw. 04 Maj. 2017

• Wokół konstytucji dawnej, obecnej i przyszłej czw. 04 Maj. 2017

• Poroszenko w rozmowie z Dudą potępił rozbiórkę pomnika UPA czw. 04 Maj. 2017

• RPO: operacja „Wisła” była zbrodnią przeciwko ludzkości  śr. 03 Maj. 2017

• 3 maja – nieodrobiona lekcja – Grzegorz Braun  śr. 03 Maj. 2017

• Generał Braci Miłosierdzia nie ustępuje w sprawie eutanazji wt. 02 Maj. 2017

• Schizofrenia polskich biskupów pon. 01 Maj. 2017

• Katolicy będą musieli się pozbyć większości świątyń”  pon. 01 Maj. 2017

• Nacjonalizm a szowinizm. Nacjonalizm a patriotyzm sob. 29 Kwi. 2017

• Prof. Żaryn polemizuje z dokumentem KEP pt. 28 Kwi. 2017

Konserwatyzm

• Lewicki: Przegląd tygodników politycznych za tydzień śr. 03 Maj. 2017

• Szlęzak: Polak wobec wyborów prezydenckich we Francji wt. 02 Maj. 2017

• Wielomski: „Populistyczna prawica” pon. 01 Maj. 2017

• Szlęzak: Polska na wózku inwalidzkim nie. 30 Kwi. 2017

• Piętka: W stronę maccartyzmu nie. 30 Kwi. 2017

Kontrowersje

• Donald Tusk strzela katolicko-nacjonalistyczną Konstytucją 3 Maja śr. 03 Maj. 2017

• Żałosne wycie wnuków i dzieci zdrajców Ojczyzny! wt. 02 Maj. 2017

• Szanuj PiS-ie Prezydenta Andrzeja Dudę! pon. 01 Maj. 2017

• PiS musi walczyć o centrum nie. 30 Kwi. 2017

• Panowie „niepokorni” szarpcie się za kudły... sob. 29 Kwi. 2017

• Głosuję na Polskę, czyli w tej chwili na PiS pt. 28 Kwi. 2017

• Koledzy Schetyny napompują sondaże PO. PiS się o to prosi czw. 27 Kwi. 2017

Niezależna 

• Jak wykończył się AWS śr. 03 Maj. 2017

• Przemówienie ministra Macierewicza podczas Dnia Flagi śr. 03 Maj. 2017

• Macron-Le Pen. Gorąca debata śr. 03 Maj. 2017

• Sakiewicz kontra Żakowski śr. 03 Maj. 2017

• Kluby "Gazety Polskiej" w obronie  Marii Szonert-Biniendy śr. 03 Maj. 2017

• USA: Strzelanina na terenie kampusu śr. 03 Maj. 2017

• Prezydent: Konstytucja jest dla obywateli śr. 03 Maj. 2017

• Niemcy o... represjach wobec polskich dziennikarzy śr. 03 Maj. 2017

• "Nie ma miejsca na kolejne błędy" śr. 03 Maj. 2017

• Państwo Islamskie tworzy własnego Facebooka śr. 03 Maj. 2017

• Timmermans znów bezczelnie straszy Polaków śr. 03 Maj. 2017

• Facebook walczy z falą samobójstw śr. 03 Maj. 2017

• Za Tuska były 2 umowy z rosyjskimi służbami śr. 03 Maj. 2017

Parezja

• Pani jest Polką czy kosmopolitką? nie. 30 Kwi. 2017

• Cejrowski: Komunistyczne święto 1 maja trzeba zlikwidować śr. 03 Maj. 2017

• Pawłowicz: Macron gestykuluje i wrzeszczy jak Hitler i Mussolini śr. 03 Maj. 2017

• Służby ostrzegają, że w Europie może dojść do zamachów wt. 02 Maj. 2017

• „Uchodźcy” jachtami przypływają na Sycylię! wt. 02 Maj. 2017

• W MSZ pracuje ponad 100 byłych esbeków wt. 02 Maj. 2017

• Przeciwnicy Le Pen wyszli na ulice Paryża. Są ranni pon. 01 Maj. 2017

• Esbek: Ktoś ma niską emeryturę? Mógł pójść do milicji pon. 01 Maj. 2017

• Duda uhonorował żołnierzy LWP, Cenckiewicz wściekły pon. 01 Maj. 2017

ProKapitalizm 

• Steven Mnuchin i jego skarb wt. 02 Maj. 2017

• Ostatnia taka prawica pon. 01 Maj. 2017

• Sędziwy sędzia i stary starosta nie. 30 Kwi. 2017

BLOGOSFERA

3 Obieg

• „Najlepszy” prezydent Warszawy  czw. 04 Maj. 2017

• Janusz Waluś. Śladem Wyklętych  czw. 04 Maj. 2017

• Facebook pracuje nad czytaniem twoich myśli  czw. 04 Maj. 2017

• Inteligentni i wykształceni z miast  czw. 04 Maj. 2017

• Ustawa o PIT w chwili wejścia miała 16 stron  śr. 03 Maj. 2017

• 3 maja – nieodrobiona lekcja  śr. 03 Maj. 2017

• BALLADA O DONKU I MACRONIE  śr. 03 Maj. 2017

• UJAWNIENIE NAJWIĘKSZEJ TAJEMNICY MASONERII  śr. 03 Maj. 2017

• Przemyślenia na Dzień Flagi  wt. 02 Maj. 2017

• Kościół Anglii chce zmuszać dzieci do nauki islamu  wt. 02 Maj. 2017

• “Nie możemy radośnie obchodzić pięćsetlecia reformacji. wt. 02 Maj. 2017

• Zmarł Alojzy Szablewski, uczestnik strajku w 1980 r.  wt. 02 Maj. 2017

• Banki oszukiwały na frankach  pon. 01 Maj. 2017

• Polacy wygrywają VINCI 2017  pon. 01 Maj. 2017

Blogpress 

• 6 maja - a'la "marsz terrorystów i zmanipulowanych umysłów"!  czw. 04 Maj. 2017

• Nasi okupanci?  czw. 04 Maj. 2017

• Debata o islamizacji Polski i Europy śr. 03 Maj. 2017

• Circulus viciosus, czyli paranoja nasza kochana  śr. 03 Maj. 2017

• Witaj Maj, Trzeci Maj!  śr. 03 Maj. 2017

• Koniec Macierewicza  wt. 02 Maj. 2017

• Geostrategia i tajna dyplomacja.  pon. 01 Maj. 2017

• Czy Marine Le Pen wygra wybory prezydenckie we Francji?  pon. 01 Maj. 2017

• Prof. Andrzej Nowak: Powinniśmy bronić prawdy o naszej historii  nie. 30 Kwi. 2017

• BOLSZEWIZATOR - Przykład: Komorowski o Kaczyńskim:  nie. 30 Kwi. 2017

• Wychowanie zastąpiła hodowla pokornych parobków państwa  sob. 29 Kwi. 2017

• Sędziwy sędzia i stary starosta  sob. 29 Kwi. 2017

• Zadżumienie czy głupota  sob. 29 Kwi. 2017

• "sakiewszczyzna" versus "karnowszczyzna"  sob. 29 Kwi. 2017

• Nieznany rozmówca w wPolityce o Sakiewiczu i PiS  sob. 29 Kwi. 2017

Niepoprawni 

• Ile powinno być konstytucyj w Europie?  czw. 04 Maj. 2017

• Co w rzeczywistości zaproponował autor idei trójpodziału?  czw. 04 Maj. 2017

• Papież Franciszek chwycił za serce polskie owieczki  czw. 04 Maj. 2017

• Dlaczego nasz Niepoprawny Lwów47 „milczy”? czw. 04 Maj. 2017

• ... no bo przecież Kaczyński tam był  czw. 04 Maj. 2017

• Trzechsetna okrągła rocznica, której woleliśmy nie obchodzić  czw. 04 Maj. 2017

• Zadajemy kolejne ciosy w oś Berlin-Moskwa  czw. 04 Maj. 2017

• 6 maja - a'la "marsz terrorystów i zmanipulowanych umysłów"!  czw. 04 Maj. 2017

• Dlaczego sądownictwo jest takie jakie jest  czw. 04 Maj. 2017

• Mógł samodzielnie!, a on znów 3-msia Timmermansa!  czw. 04 Maj. 2017

• Piekielny wrzask  czw. 04 Maj. 2017

• UJ  śr. 03 Maj. 2017

• "Merkel apeluje do Putina.."  śr. 03 Maj. 2017

• - O co Merkel apelowała do Putina??  śr. 03 Maj. 2017

• Słynna platformerska troska o drzewostan  śr. 03 Maj. 2017

Salon24 

• Dylemat francuskich idiotów przed II turą wyborów  czw. 04 Maj. 2017

• Dudzie znowu nie udało się wejść do Prezesa  czw. 04 Maj. 2017

• Co w rzeczywistości zaproponował autor idei trójpodziału?  czw. 04 Maj. 2017

• Wybory samorządowe 2018 znowu pod znakiem przekrętów ?  czw. 04 Maj. 2017

• Euro tylnymi drzwiami czyli referendum konstytucyjne  czw. 04 Maj. 2017

• U Waszczykowskiego możesz zostać Misiewiczem dyplomacji  czw. 04 Maj. 2017

• Dziś ruszyła matura 2017! Kto ją wymyślił?  czw. 04 Maj. 2017

• Lektura obowiązkowa dla obozu nowej władzy!  czw. 04 Maj. 2017

• Największa repolonizacja - KNF zgadza się na na zakup Pekao  czw. 04 Maj. 2017

• Wstrząs bezobjawowy  czw. 04 Maj. 2017

• BEATA KOZIDRAK - piechotą do...  czw. 04 Maj. 2017

• Czy prezydent Andrzej Duda jest przestępcą? Kryminalistą?  czw. 04 Maj. 2017

• O damskich bokserach złych i dobrych  czw. 04 Maj. 2017

• Konstytucja a koniec III RP  czw. 04 Maj. 2017

• Załamywanie rąk nad „nieoczytanym społeczeństwem”  pt. 28 Kwi. 2017

• Dominik Szczęsny-Kostanecki: Wszyscy krok wstecz!  pt. 28 Kwi. 2017

• "Chrześcijański kształt patriotyzmu" - dokument KEP pt. 28 Kwi. 2017

• Akcja "Wisła" to zbrodnia komunistyczna. czw. 27 Kwi. 2017

• PGNiG kupi LNG z USA. Sprzeda go na Ukrainę?  czw. 27 Kwi. 2017

• Paweł Rojek: Gra o redefinicję polskości  pt. 21 Kwi. 2017

• LNG, ropa i sankcje wobec Iranu [ANALIZA]  czw. 20 Kwi. 2017

• Turcja murem podzielona  czw. 20 Kwi. 2017

• Kto gorszy dla Rosji - Putin czy Jelcyn?  czw. 20 Kwi. 2017

• Poncjusz Piłat – wielka zagadka starożytności  pt. 14 Kwi. 2017

• Jakóbik: Trump zaskakuje geopolityków (i nie tylko)  czw. 13 Kwi. 2017

• Barbara Szewczyk: Czy emancypacja kobiet jest już zakończona?  śr. 12 Kwi. 2017

• Łuczewski: Nowoczesność jest oparta na neutralizacji szatana  śr. 12 Kwi. 2017

Rebelya 

• KNF zgadza się na kupno Pekao SA przez PZU  czw. 04 Maj. 2017

• Są pieniądze na budowę tunelu Wolin - Uznam  pt. 28 Kwi. 2017

• Bezrobocie w Polsce - 8,1 proc.  śr. 26 Kwi. 2017

• IPN: Kolejne ofiary totalitaryzmów odzyskują nazwiska  pt. 21 Kwi. 2017

• Abp Hoser o fenomenie Medjugorje pt. 21 Kwi. 2017

• W 100. rocznicę Objawień Fatimskich czw. 20 Kwi. 2017

• Będzie rozbudowa Gazoportu w Świnoujściu  czw. 20 Kwi. 2017

• Represje na Białorusi  czw. 20 Kwi. 2017

• Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła  czw. 20 Kwi. 2017

• "Chrystus żyje i pragnie zmartwychwstać w wielu twarzach"  nie. 16 Kwi. 2017

• Droga Krzyżowa w Koloseum. pt. 14 Kwi. 2017

• "Kapłan, na równi z Jezusem,  czw. 13 Kwi. 2017

• Kazachstan przechodzi z cyrylicy na alfabet łaciński  czw. 13 Kwi. 2017

DLA POLSKI TV

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj