8 kwietnia 2017 r. | Nr 14/2017 (303)

 Wdowi uśmiech 

          

Szanowni Państwo!      

Za PRL-u nauczano dwóch ekonomi: socjalistycznej i kapitalistycznej. Ta pierwsza była zbiorem sloganów, nie powiązanych żadnymi logicznymi zależnościami, w przeciwieństwie do tej drugiej. Księgowa (najczęściej tę funkcję pełniły kobiety) musiała tylko opanować prostą zasadę zapisywania przychodów i rozchodów. Musiała wiedzieć, że jak się „ma”, to znaczy, że się jest winnym, a „winien” oznacza, że się ma.

    Budżet domowy nie wymagał specjalnych umiejętności, bo lichwa praktycznie nie istniała. Zdobywanie dóbr wszelakich nie polegało, jak dzisiaj, na „zdolności kredytowej”, a praktycznie na wystaniu wszystkiego w kolejkach.

    Czasy się zmieniły, a ekonomia wielce skomplikowała, zwłaszcza dzięki  „kreatywnej księgowości”, na której banksterzy podorabiali się niebotycznych majątków. Według niektórych szacunków 2% populacji  dysponuje 98% majątku światowego, a pozostałe 98% ludzkości zadawala się tymi 2% dóbr światowych.

    Ciekawe co ci miliarderzy robią z pieniędzmi? Na przykład taka wdowa po Rockefellerze? Czy są jeszcze na świecie jakieś nieruchomości, albo ruchomości, na które nie było jej stać, póki nie owdowiała? Mało prawdopodobne. Co zatem spowodowało jej nieskrywaną radość na pogrzebie męża? Może słodka perspektywa, że nie będzie już musiała udawać miłości do człowieka i będzie mogła skupić się na niekłamanym uwielbieniu dla pieniędzy? 

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

Ad. Prima aprilis      13/2017 (302)    

Szanowna Pani Małgorzato

Faktycznie, dzisiaj prima aprilis trwa cały rok i jest to stan chroniczny i typowy dla większości mediów funkcjonujących w tzw. krajach cywilizowanych. Co ciekawe, mieszkańcy niektórych krajów postsowieckich mają, w porównaniu z mieszkańcami krajów tzw. Zachodu, większy dostęp do zróżnicowanych informacji i opinii przekazywanych przez ich media. A to ci paradoks – w postsowieckich krajach więcej wolnego słowa niż w Europie Zachodniej. A może jednak to logika historii. Oni – tzn. ludzie Zachodu, nie przerobili na własnej skórze siermiężnej sowieckiej formy „socjalizmu”, to zapewne dlatego tak bezkrytycznie „łykają” lewicowe bzdety. Nie zauważają zupełnie przy tym, że lewicowa narracja praktycznie zmonopolizowała ich prasę, telewizję, internet i inne media. Swoją drogą to ciekawe, że EKSPETYMENT polegający na testowaniu jak dalece można kształtować społeczeństwa za pomocą zmasowanej propagandy medialnej, za każdym razem kończy się sukcesem dla jego twórców. A zatem, czy skazani jesteśmy jako ludzkość na terror uwiedzionej większości? Dzisiaj jest to terror poprawności politycznej i innych lewackich pomysłów np. typu gender, a jutro z czym będziemy mieć do czynienia? George Orwell nie przewraca się w grobie, bo On to wszystko przewidział.

P.S. Zagadka dla dociekliwych i spostrzegawczych: kto odnosi największe korzyści z procederu jakim jest masowe „rozmiękczanie” narodów poprzez ich intelektualne kastrowanie lewacką lobotomią?

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Małgorzata Todd

WOJNA WRON

Odcinek 3.

    Mieszkanie Łabrockich, choć niewielkie, zawsze otwarte było dla przyjaciół i znajomych. Elżbieta lubiła gości, a Andrzej czułby się niedobrze, gdyby po powrocie z teatru nikogo w domu nie zastał. Aktorstwo było jego zawodem i pasją zarazem, wyzwalało w nim emocje, których nie mógł uciszyć od razu po zejściu ze sceny. Rozmowy, a nawet burzliwe dyskusje przeciągały się niekiedy aż do rana. Jakim cudem Elżbieta potrafiła później pracować przez cały dzień, pozostaje jej tajemnicą. Godziła funkcję szefa komórki prawnej i przewodniczącej koła „Solidarności” biura projektów. Wybrano ją spontanicznie, bo los innych nigdy nie był jej obojętny. Brała też udział w naradach Związku Zawodowego „Solidarność” całej fabryki, przy której mieściło się biuro projektów.  Przewodniczącym nowo powstałego związku w całym zakładzie był Szymon Wroński, ale odkąd został delegatem na Zjazd Krajowy i podjął się dodatkowych funkcji, Elżbieta często go zastępowała.

    – Napijecie się kawy? – wstała, żeby wyjść do kuchni.

    – Wystarczy herbata –  powiedział Marcin, najmłodszy uczestnik spotkania.

    – Nie wystarczy. W tym rzecz, że się skończyła. Na kartki można dostać kawę zamiast wódki, a herbaty nie ma wcale – próbowała przecisnąć się między ścianą a siedzącymi przy stole gośćmi.

    – Dlaczego nie zamienią państwo mieszkania na większe? – zapytał Georg wstając, żeby przepuścić gospodynię do drzwi, ale nie na wiele się to zdało. Stali przez moment twarzą w twarz usiłując zamienić się miejscami.

    – Widać, że pan nie stąd – wtrącił Andrzej i nie wdając się w objaśnianie Anglikowi sytuacji, dodał. – A wiecie państwo  dlaczego w Moskwie nie dokonuje się zamiany mieszkań? Bo ktoś kto proponuje jakąkolwiek zmianę daje dowód niezadowolenia z zastanego porządku, a więc jest wrogiem, którego należy tępić.

    – Właśnie – podchwycił Wojtek – raj jest przecież miejscem docelowym. Tam nie dokonuje się już żadnych zmian. Można by to wykorzystać w scenariuszu. Akcja filmu rozpocznie się w wiele lat po „wyzwoleniu” przez Związek Radziecki reszty świata to jest...

Dzwonek do drzwi spowodował, że Elżbieta zamiast do kuchni poszła otworzyć nowoprzybyłym. – Jest nas pięciu, nie chcemy nabrudzić – dobiegł męski głos z przedpokoju.

    – Nie będziemy przecież rozmawiali na klatce schodowej. Proszę – Elżbieta wprowadziła mężczyzn i przedstawiła jako swoich kolegów z fabryki.

    – Pan Wroński nie wrócił z delegacji, a dyrekcja zwleka z realizacją zobowiązań. Nie chcielibyśmy, żeby znowu doszło do strajku – powiedział jeden z robotników.

    – Tak, to ostateczność – zgodziła się Elżbieta. Nie zdążyła nic więcej dodać, bo kolejny dzwonek do drzwi poderwał ją ponownie.

    Tym razem była to Kamila. Wyglądała strasznie, potargana, w zabłoconych kozaczkach i starej, stale reperowanej kurtce z łapek karakułowych. Dłuższą chwilę stała w milczeniu, z wypiekami na twarzy, z trudem łapiąc oddech. Wreszcie powiedziała.

    – Mamy wojnę. Wojska rosyjskie otoczyły Warszawę.

 

CDN

Poprzednie odcinki można znaleźć na www.mtodd.pl  SOBOTNIKI

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Obrona Lemingradu

  

Występują: Helga i Wańka.

 

Wańka –  Cześć Helga. Co u Lemingów?        

Helga – A dlaczego mnie o nich pytasz? Przecież to głównie wy nimi sterujecie.

Wańka – Przesadzasz. Do Stronnictwa Ruskiego należy tylko PSL i SLD, nie licząc Razem.

Helga – Rozumiem, że do Stronnictwa Pruskiego zaliczasz PO i Nowoczesną?     

Wańka – Dobrze rozumujesz. W naszym Stronnictwie jest współpraca, w waszym zażarta konkurencja.

Helga – Wnioskując po sondażach, my mamy lepszą strategię.

Wańka – Po prostu udało się wam zagarnąć cały antypisowski elektorat.

Helga – Zagarnąć? My go przecież stworzyliśmy!

Wańka – Bez przesady. PO jednoczy wszystkich krewnych i znajomych królika...

Helga – Chciałeś powiedzieć Króla Europy!?

Wańka – Nie chciałem. Miałem na myśli te wszystkie resortowe pociotki, które drżą teraz o swoje stołki.

Helga – Nowoczesna stołków się jeszcze nie podorabiała.

Wańka –  Mimo iż Petru, to prawa ręka Balcerowicza, który był lewą ręką Sorosa.

Helga – A zauważyłeś ostatnią rewelację? Według Petru, Wielka Brytania zmienia walutę z euro na funta.

Wańka – W rzeczy samej, Nowoczesne lemingi mają się najlepiej. Nareszcie mogą się pozbyć wszelkich kompleksów. Nikt nie musi się wstydzić najgłupszej nawet wypowiedzi. Petru każdą głupotę jest w stanie przebić. Jest po prostu najnowocześniejszy!

 

KURTYNA

 

Szanowni Aktorzy!

Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź. 

Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

 

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres: 

mtodd@mtodd.pl

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

Żeby wybrać którąś z książek można przejść

na stronę KSIĘGARNIA gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Nowości w portalach    

KLUB RONINA

przegląd tygodnia 3.04.2017

WAŻNE

Gazeta Wyborcza to przedstawiciele cywilizacji relatywistycznej- Adam Wielomski   

W TYLE WIZJI

- 3.4.2017 

04-04-2017   

05-04-2017 

MINISTERSTWO PRAWDY

nr 617: Walka klasowa w KOD   

Alex Jones 

• Hybrydy - chimery, czyli Roboty Biologiczne czw. 06 Kwi. 2017

• Czym naprawdę jest Exchange Stabilization Fund - Propadanda cz. 2 czw. 06 Kwi. 2017

• Banki komercyjne powinny stracić prawo do kreowania pieniądza czw. 06 Kwi. 2017

• Czy Donald Tusk doprowadzi do wojny o Gibraltar? czw. 06 Kwi. 2017

• Szwedzkie feministki nie chcą mieszkać w strefach „no-go” czw. 06 Kwi. 2017

• Zanosi się na „twardy” Brexit czw. 06 Kwi. 2017

• Farage do europosłów: Jesteście jak mafia czw. 06 Kwi. 2017

• Skandal na procesie Piotra Rybaka – Żydzi weszli na salę Polacy nie czw. 06 Kwi. 2017 

• PiS chce zmienić Konstytucję czw. 06 Kwi. 2017

• W dwa dni po Smoleńsku Komorowski podpisuje ustawę, która umożliwiła sprzedaż EmiTela prywatnemu funduszowi śr. 05 Kwi. 2017

• UE szykuje ultimatum dla Polski i Węgier! Albo kraje te przyjmą nielegalnych islamskich imigrantów albo zostaną wyrzucone z Unii Europejskiej śr. 05 Kwi. 2017

Bibuła 

• Żydokomuna przejdzie na islam? – Stanisław Michalkiewicz czw. 06 Kwi. 2017

• Maltański Kościół zmienia się z zatrważającą prędkością. Będzie nauczał islamu czw. 06 Kwi. 2017

• Wniosek o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem już w MS czw. 06 Kwi. 2017

• Szok w TVN: Uczestnik “Milionerów” nie wiedział, co to jest LGBT czw. 06 Kwi. 2017

• Trzeba ustalić, gdzie UE ma granice zewnętrzne – europoseł Marusik o decyzji PE ws. wiz dla Ukraińców czw. 06 Kwi. 2017

• Szwedzka szkoła z “Pokojową Nagrodą” za przyjmowanie uchodźców stała się polem walki odgrodzonym drutem kolczastym czw. 06 Kwi. 2017

• Polityk usunięty z Partii Pracy za komentarze o Hitlerze czw. 06 Kwi. 2017

• „Sobór - Śmierć zachodniej kultury” – ks. Jan Jenkins, FSSX czw. 06 Kwi. 2017

Konserwatyzm 

• Śmiech: Rzeczpospolita Przyjaciół bez refleksji czw. 06 Kwi. 2017

• Piętka: Polityka historyczna Wiatrowycza czw. 06 Kwi. 2017

• Graban: Lustracja a racja stanu Polski. O sprawie Ireneusza Jabłońskiego i jego uwikłania w bezpiekę wt. 04 Kwi. 2017

• Szlęzak: Unia Europejska zestarzała się i stoi nad grobem pon. 03 Kwi. 2017

• Szlęzak: 550.000 plus Jana Rokity nie. 02 Kwi. 2017

• Lewicki: Przegląd tygodników politycznych za tydzień 13/2017 nie. 02 Kwi. 2017

• Piwar: W poszukiwaniu rosyjskiej tożsamości sob. 01 Kwi. 2017

Kontrowersje 

• Koniec eksperymentu! Zwijają KOD, Nowoczesną, będzie jedna PO  06 Kwi. 2017

• Dzieciobójczyni Super Bohaterem GW,  to lewacka aksjologia wt. 04 Kwi. 201

• Wpadła bomba do piewnicy… sob. 01 Kwi. 2017

Niezależna 

• Imigranci zaatakowali Straż Graniczną! czw. 06 Kwi. 2017

• ​Karol Nawrocki na czele MIIWŚ: Historię przeżywa się raz, a pisze wiele razy czw. 06 Kwi. 2017

• ​Ależ to musiało zaboleć. Schetynie zadedykowano pewne słowa czw. 06 Kwi. 2017

• ​Totalna opozycja totalnie ośmieszona. Wystarczyło przypomnieć, co mówili – WIDEO czw. 06 Kwi. 2017

• Ministerstwo Obrony Narodowej do BBN: degradacje konieczne. UJAWNIAMY KORESPONDENCJĘ czw. 06 Kwi. 2017

• ​Cejrowski: Prawica jest prawa, a lewica kojarzy się z lewizną czw. 06 Kwi. 2017

• Eurostrach czw. 06 Kwi. 2017

• Mundurowi innego gatunku. Armia liczy nie tylko na czworonogi czw. 06 Kwi. 2017

• Za unijną dotację wyremontowano... agencję towarzyską czw. 06 Kwi. 2017

• Celebryci kupili 3,5 kilograma kokainy. Znane są nazwiska ponad 200 klientów dilera czw. 06 Kwi. 2017

• Internet zaczyna zjadać własny ogon czw. 06 Kwi. 2017

• Dziewczynka żyła w lesie w stadzie małp czw. 06 Kwi. 2017

Parezja 

• Holandia: Hitler w kolorowance dla dzieci czw. 06 Kwi. 2017

• Hiszpańska gazeta oskarża Polskę o zbrodnie na Żydach czw. 06 Kwi. 2017

• Litewskie służby specjalne obawiają się mniejszości polskiej czw. 06 Kwi. 2017

• Niemiecka prasa znowu negatywnie o polskim rządzie śr. 05 Kwi. 2017

• Farage do europosłów: Jesteście jak mafia śr. 05 Kwi. 2017

• Szydło odpowiada na możliwe ultimatum Brukseli ws. przymusowej relokacji uchodźców śr. 05 Kwi. 2017

• Jest śledztwo ws. radnej PO obrażającej Żołnierzy Wyklętych śr. 05 Kwi. 2017

• Nadchodzi koniec zryczałtowanego ZUS-u dla mikroprzedsiębiorców? śr. 05 Kwi. 2017

• Przypadek? 10 kwietnia wiec poparcia dla Tuska wt. 04 Kwi. 2017

• Tyszka: Petru i Rostowski nie znają się na polskiej racji stanu wt. 04 Kwi. 2017

• Ekipa prof. Szwagrzyka wróciła na Cmentarz Bródnowski  wt. 04 Kwi. 2017

ProKapitalizm 

• O „Dziejach kapitalizmu” śr. 05 Kwi. 2017

• Stare Kiejkuty a polska polityka wobec Ukrainy wt. 04 Kwi. 2017

• Syryjskie bagno – zapowiedź wschodnioeuropejskiego kryzysu? pon. 03 Kwi. 2017

• System zarządzania jakością AQAP pon. 03 Kwi. 2017

• Prima aprilis sob. 01 Kwi. 2017

• Bankierzy Lucyfera pt. 31 Mar. 201

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj