11 marca 2017 r. | Nr 10/2017 (299)

Udoskonalanie uzależnień   

 

Szanowni Państwo!

   Są trzy podstawowe uzależnienia, którym podlegamy: alkohol, narkotyki i hazard, czyli pieniądze.

   Dawnymi czasy karczmarz i lichwiarz mieli się znacznie lepiej niż ludzie, którym umożliwiali zaspakajanie ich potrzeb, czy kaprysów. W miastach nie jedna była karczma i wielu lichwiarzy. Ale człowiek uzależniony mógł co najwyżej pójść do innego żyda.

   Teraz państwo decyduje o koncesji na alkohol i najwyraźniej dba, żeby był on dostępny przez 24 godziny na dobę, wszędzie tam, gdzie może się doczołgać potencjalny klient.

   O narkotykach wiemy coraz mniej, a to chyba za sprawą ich użytkowników. Trudno sobie jednak wyobrazić tak błyskotliwe wypowiedzi liderów Nowoczesnej, czy KOD-u bez „dopalaczy”. Wiedza o ich dystrybucji przenika sporadycznie, gdy jest takie zapotrzebowanie medialne. Uprawa marihuany dla jednych jest zabroniona, dla innych nie – wystarczy, że się jest mężem Pani Prezydent. Trzeba oczywiście powiedzieć, że nic się nie wie o uprawie konopi na własnej działce i po sprawie.

   Hazard to tradycyjne źródło utrzymania mafii i nawet państwo woli się tam nie zapuszczać, oddając pole zagranicznym gangsterom, o czym być może przekonał się świętej pamięci poseł, który zaczął drążyć temat nie dla niego przeznaczony.

   Uzależnienie od alkoholu i narkotyków, to jednak mały pikuś w porównaniu od uzależnienia od kredytu! Lichwiarze podstępnie oferują pożyczki nie do spłacenia, a ludzie stale dają się na to nabierać. Tu też trzeba było mieć państwową koncesję, którą za poprzedniej władzy dostawały bez trudu „słupy” np. z Amber Gold.

   Odnośnie do kredytów, tych zaciąganych przez obecny rząd u zagranicznych bankierów na lichwiarski procent, to lepiej byłoby zaciągnąć je u własnych obywateli sprzedając obligacje państwowe po rozsądnej cenie?

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

Ad. Rynsztokowi „artyści”    9/2017 (298)

Szanowna Pani Małgorzato

„Środki wyrazu artystycznego” twórców inscenizacji teatralnej „Klątwa” nie mają na celu tworzenia żadnej prowokacji artystycznej. Jedyny cel tej „sztuki” to zamach na tabu kulturowo-religijne Polaków – cel bardzo czytelny – zohydzanie kościoła katolickiego i dyskredytacja samych Polaków. Z czego wnoszę tą „odważną” tezę? Ano z tego, że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności nie powstają podobne inscenizacje teatralne, których celem było by obnażanie patologii i i wszelkich wypaczeń w praktykowaniu judaizmu czy też islamu. A temat jest do „zagospodarowania” artystycznego od zaraz. Jakoś nikt nie ma odwagi się z tym „tematem” zmierzyć. Czy to nie daje do myślenia? „Dokopać” Kościołowi w Polsce – w praktyce w samym „mateczniku” katolicyzmu europejskiego, to sama przyjemność, tym bardziej, że zawsze można liczyć na rodzimych pożytecznych idiotów oraz „wyroby polakopodobne” (którzy będą oklaskiwać na stojąco twórców podobnych do „Klątwy” inscenizacji). Najbardziej smutne jest to, że Polacy finansują coś co ich obraża. Skoro zdecydowana większość naszych rodaków deklaruje przynależność do kościoła katolickiego, a instytucja ta jest nośnikiem wszelkiego zła i patologii, to wniosek się nasuwa sam – Polacy są głupcami. To drugi, po dyskredytacji kościoła katolickiego w ogóle, cel założycielski wspomnianej „sztuki”.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

 

Obserwując zmagania Tuska i koterię Brukseli w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Europy przyszły mi na myśl takie oto porównania.

Pierwsze, to cały ten "brukselski statek" zupełnie przypomina Tytanica. Statek, który wyraźnie dryfuje, a wśród nieudolnej załogi biega majtek, robiąc dobre wrażenie, by nie trafić do kotłowni...

A drugie, to postawę premier Beaty Szydło w Brukseli osobiście określiłbym słowami - "zachowałaś się jak trzeba"...

Piotr Zarębski

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Idol   

 

Występują: Helga i Wańka.

 

Wańka –  Moje gratulacje.

Helga – Coś kwaśną masz minę przy tych gratulacjach. Nie cieszysz się z reelekcji naszego cesarza Europy?

Wańka –  Jasne było, że nie odpuścicie stanowiska królika Europy.

Helga – Nie martw się, na waszego cara też przyjdzie pora. 

Wańka –  Oczywiście.

Helga – A tak przy okazji, zauważyłeś, że oni nie mają żadnego idola?

Wańka –  Masz na myśli obecny obóz władzy w Polsce?

Helga – Jasne. Pomyśl, póki rządzili nasi, to od idoli się roiło.

Wańka –  I od autorytetów moralnych.

Helga – Właśnie. Kto teraz zastąpi takiego Geremka...

Wańka –  Czy Baumana, nie wspominając już o Rzeplińskim, albo Wałęsie.

Helga – Polakom najwyraźniej brak charyzmatycznego idola.

Wańka –  Dlatego tak pilnie trzeba im zmienić władzę. Liderkę kobiet już mamy. Ta Szajbus-Wielgus, czy jak tam ona się nazywa...

Helga – Masz na myśli tę od hasła „Precz z dyktaturą kobiet”?

Wańka –  Właśnie. Jak ją zaakceptują, to już nawet Petru z Kijowskim przejdą.

Helga – Polacy to krnąbrny naród, stąd tyle z nimi kłopotów.

Wańka –  Nigdy nie dorobili się własnego Hitlera...

Helga – I kto to mówi!? Waszemu Stalinowi nie dorówna nigdy żaden idol świata!

 

KURTYNA

 

Szanowni Aktorzy!

Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź. 

Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

 

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres: 
mtodd@mtodd.pl

---

Zeitgeist: Addendum (2008)

Film powstał na fali zainteresowania publicznego poszukiwaniem rozwiązań problemów społeczno-gospodarczych przedstawionych w pierwszym filmie Petera Josepha „Zeitgeist: The Movie”. W odróżnieniu od „The Movie” jednak Zeitgeist: Addendum prezentuje możliwe rozwiązania.

W filmie pojawia się pracujący dawniej jako „Ekonomiczny Zabójca” (Economic Hit-man) John Perkins, który jest także autorem bestsellerowej książki o praktykach „Ekonomicznych Zabójców” na usługach Stanów Zjednoczonych. Film przedstawia również Projekt Venus, organizację działającą na rzecz kreowania zmian społecznych bazujących na ponad 70-letnim dorobku Inżyniera Społecznego i Projektanta Jacque’a Fresco.

Film Zeitgeist: Addendum miał swoją premierę na piątej edycji festiwalu filmowego Annual Artivist’s Film Festival, na którym otrzymał najwyższą nagrodę w 2008 roku.
„Reżyser Peter Joseph pokazuje, że możliwe jest przedstawienie trudnych i ryzykownych społecznie treści w sposób wizualnie, emocjonalnie i intelektualnie spójny pozwalając spojrzeć na nie całościowo,” powiedział Diaky Diaz. „Fi;m Petera Josepha przyciągnął miliony ludzi. Cieszymy się, że tegoroczny Artivist Film Festival umożliwia podrażnienie ciekawości milionów widzów i kontynuowanie dialogu na temat tematów dotyczących zarówno obywateli Ameryki jak i świata jako całości.”

Swoją premierę internetową film miał 3 października 2008 roku. Oblicza się, że od czasu premiery film został ściągnięty ponad 70 milionów razy. Został on udostępniony legalnie za darmo do celów nie-komercyjnych dla wszystkich. Ściąganie, pokazywanie i rozpowszechnianie filmu jest nie tylko dozwolone ale nawet popierane. Film można zdobyć też w formacie DVD dostępnej na stronie www.tzmpolska.org oraz na stronie http://www.zeitgeistaddendum.com.  

Film dokumentalny "Zeitgeist - Addendum" 

Film dokumentalny: "Zeitgeist - Idąc Naprzód" 

Krótki film, który przedstawia podsumowanie najważniejszych treści, które dotyczą zarówno Ruchu Zeitgeist jak i Projektu Venus, dwóch grup, które promują model Gospodarki Opartej na Zasobach. W 10 minut możecie z niego dowiedzieć się o najważniejszych elementach związanych z tym nowym podejściem do organizacji systemu społeczno-gospodarczego. Polecamy dzielenie się nim z osobami nie zaznajomionymi z tematem oraz z nowymi zainteresowanymi.

Ruch Zeitgeist: Podsumowanie

Zeitgeist Movement Polska

O czym wolą milczeć politycy III Rzeczpospolitej

Jak możemy wygrzebać się z polityczno-gospodarczego bagna, w którym żyjemy.

Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego w Pubie Róg Brackiej i Reformackiej, ul. Reformacka 3 we wtorek, 7 marca 2017 r. Gościem Klubu była Izabela Litwin (ekonomista, wieloletnia księgowa i doradca podatkowy, związana z Fundacją Jesteśmy Zmianą). Spotkanie prowadził Artur Rogala

St.Michalkiewicz: Plan Morawieckiego blokuje narodowy potencjał gospodarczy Polski!

---

Witold Hake - 1.03.2017 - Tajemnicze zgony w III RP 

Witold Hake przygotował obszerny materiał, w którym przypomniał wiele postaci III RP tracących w dziwnych okolicznościach życie. W dużej części tym przypadkom można przypisać działanie "seryjnego samobójcy". Tak układa się materiał faktograficzny. Wiele z nich to zabójstwa typu politycznego niewygodnych osób posiadających ówcześnie porażającą wiedzę bardzo niewygodną dla jakiś oficjeli. Rozmowę poprowadził Janusz Zagórski.

Romuald Szeremietiew - Tajemnicze zgony spec. znaczenia

Zadanie specjalne odc.3 - O tajemniczych zgonach

---

O fałszywych mitach w najnowszej historii Polski

Wykład i promocja książki „Tyle we mnie siły”. Opowieść o życiu księdza infułata
gen. brygady Witolda Kiedrowskiego.

Czyli w kulturze nadal bez zmian!

Co więcej, oglądając ostatnie produkcje filmowe i telewizyjne odnosi się wrażenie, że

komuś wyraźnie zależy na "paleniu" tematów z wydźwiękiem patriotycznym. 

Kevin Todd - HAPPY, HAPPY, HAPPY...  

 

Ta piosenka niestety nie traci na aktualności

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

Żeby wybrać którąś z książek można przejść

na stronę KSIĘGARNIA gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Nowości w portalach 

KLUB RONINA

Przegląd Tygodnia z Józef Orłem 6.02.2017

Wieczór Autorski mec. Jacka Bartosiaka - Pacyfik i Eurazja. O wojnie.

W TYLE WIZJA

TVP 03.03.2017

MINISTERSTWO PRAWDY

nr 613: Zdrada Saryusz-Wolskiego   

 INNE

Telewizja Republika - SPRAWA PENDERECKIEGO 04 03 2017 

Alex Jones 

• Białym Hełmom ponownie odmówiono wjazdu do USA – koniec hollywoodzkiego snu pt. 10 Mar. 2017

• Amerykańskie i rosyjskie wojska współpracują w Syrii przeciwko Turcji pt. 10 Mar. 2017

• Węglowe obsesje, czyli klimatycznych absurdów ciąg dalszy pt. 10 Mar. 2017

• CIA: Działania WikiLeaks zagrażają bezpieczeństwu pt. 10 Mar. 2017

• Wybór Donalda Tuska jest zwycięstwem Polski pt. 10 Mar. 2017

• Kolejne groźby pod adresem Polski – tym razem unijna komisarz ds. sprawiedliwości pt. 10 Mar. 2017

• Papież Franciszek wątpi w istnienie Boga? pt. 10 Mar. 2017

• Jak pozyskać środki na zakup auta? pt. 10 Mar. 2017

• Trwają walki imigranckich gangów w Sztokholmie. Policja nie daje już rady pt. 10 Mar. 2017

• Permanentna inwigilacja. WikiLeaks twierdzi, ze CIA podsłuchuje smartfony i komunikatory czw. 09 Mar. 2017

• Co znaczy wolny handel w „zdrowiu”? czw. 09 Mar. 2017

• Czechom nie śpieszy się do euro czw. 09 Mar. 2017

• Jedność nie oznacza jednolitości czyli będziemy formalnie państwem II-giej kategorii czw. 09 Mar. 2017

• Miłość do multi-kulti owocuje cierpieniem czw. 09 Mar. 2017

Bibuła 

• Kult szpetoty w rewolucyjnym świecie pt. 10 Mar. 2017

• Ku dobrej spowiedzi (1): Kilka kwestii wstępnych pt. 10 Mar. 2017

• Również w naszych kościołach brzydotę uznano za piękno czw. 09 Mar. 2017

• Antyaborcyjny protest kobiet w Moskwie: macierzyństwo nie przeszkadza w karierze! czw. 09 Mar. 2017

• Kościół w Ottawie potwierdza Magisterium: Komunia Święta dla rozwodników, jeśli żyją w czystości czw. 09 Mar. 2017

• Grzegorz Braun na kanwie „Klątwy” apeluje: dość państwowego finansowania „sztuki”! czw. 09 Mar. 2017

• Kolejna odsłona marcowych semikaliów – Stanisław Michalkiewicz czw. 09 Mar. 2017

• Lobbing – czyli unijne rządy z tylnego fotela – Mariusz Matuszewski czw. 09 Mar. 2017

• Ks. prof. Waldemar Cisło: Eurolewactwo woli Islam od Kościoła czw. 09 Mar. 2017

• Nie bierzmy przykładu z Żydów – rozmowa z dr Ewą Kurek czw. 09 Mar. 2017

• Portal francuskiego ministerstwa zdrowia szerzy pornografię wśród dzieci śr. 08 Mar. 2017

• Kobiecość a Msza w tradycyjnym rycie. Rzadko dostrzegana zależność śr. 08 Mar. 2017

• „Slumsy są piękne”. Promotorzy „zrównoważonych miast” chcą, by ludzie mieszkali jak szczury śr. 08 Mar. 2017

Konserwatyzm

• Adam Wielomski na Dzień Kobiet  czw. 09 Mar. 2017

• Dr Górny: Optymalizacja czynności kryminalistycznych czw. 09 Mar. 2017

• Śmiech: Wyklęty, powstań! czw. 09 Mar. 2017

• Piwar: Tydzień w Moskwie śr. 08 Mar. 2017

• Bunikowski: Morawieckiego prawo naturalne śr. 08 Mar. 2017

• Bunikowski: Historical and Philosophical Foundations of European Legal Culture. Nowa książka publicysty naszego portalu. śr. 08 Mar. 2017

• Matuszkiewicz: O wycinaniu drzew wt. 07 Mar. 2017 

• o. Gniadek: Lęk przed obcym wt. 07 Mar. 2017

• Polska pedagogika klęski. Komu służy straceńczy kult Żołnierzy Wyklętych? Debata Kostyła-Śmiech pon. 06 Mar. 2017 

• Lewicki: Mity rusofobów cz. 2: „Rosja Imperialna szczególnie bezwzględnie, najbardziej ze wszystkich zaborców, uciskała Polaków”. pon. 06 Mar. 2017 

• o. Gniadek: „Antropologiczne podstawy wolnej ekonomii”, 11 III on-line. nie. 05 Mar. 2017

• Lewicki: Przegląd tygodników politycznych za tydzień 9/2017 nie. 05 Mar. 2017

• Szlęzak: Karnawał Żołnierzy Wyklętych nie. 05 Mar. 2017

• Wielomski: Thomas Masaryk – symbol wolnomularstwa? sob. 04 Mar. 2017

• Miksa: Niemieckie fundacje na straży ładu i porządku w Polsce sob. 04 Mar. 2017 

Kontrowersje

• Unia pokazała, że Tusk jest nikim, a Polska w końcu staje się Polską czw. 09 Mar. 2017

• PiS-u lęk i kompleks świętej krowy śr. 08 Mar. 2017 

• SO w Legnicy umorzył Owsiakowi 5 tys. i wyrok karny, ten sam sąd skazał Matkę Kurkę na 5 tys. wt. 07 Mar. 2017

• ORMO może czuć się pocieszone, bo to manify robią za margines marginesu pon. 06 Mar. 2017

• Tusk przy otwartej kurtynie pokazał, jak się w Polsce szmaciła cała RPIII nie. 05 Mar. 2017

• Polski kandydat Saryusz-Wolski z niemieckim Tuskiem nie ma szans, ale Polska wygrywa sob. 04 Mar. 2017

• Nie ma takiej kategorii "dobry kapuś, bo nasz", ale tu chodzi o Trybunał Konstytucyjny pt. 03 Mar. 2017

• Konstytucyjność Sądu Najwyższego, czyli powtórka z rozrywki czw. 02 Mar. 2017

• „Klątwa” nie zadziałała, bo poszła ostra reakcja śr. 01 Mar. 2017

• Manewr z kandydaturą Saryusz-Wolskiego to kolejny majstersztyk Kaczyńskiego wt. 28 Lut. 2017

Niezależna 

• Brudne gry wokół MON-u czw. 09 Mar. 2017

• TYLKO U NAS! Czy Tusk został legalnie wybrany? Zgodnie z praktyką i prawem "NIE"! czw. 09 Mar. 2017

• Saryusz-Wolski: Wszystko się kończy dobrze czw. 09 Mar. 2017

• Komisja zajmie się reprywatyzacyjnymi przekrętami. Ustawa przyjęta czw. 09 Mar. 2017

• Brytyjczycy zadbają o interesy Polaków czw. 09 Mar. 2017

• Szyszko musi zostać czw. 09 Mar. 2017

• Chciał zakłócić wystąpienie prezydenta. Andrzej Duda odpowiedział z klasą. WIDEO czw. 09 Mar. 2017

• Źle się bawicie czw. 09 Mar. 2017

• Żadnego dokumentu z tego szczytu nie podpiszę - podkreśliła premier Szydło czw. 09 Mar. 2017

• NATO doceniłoby zaproszenie od Rosji na manewry czw. 09 Mar. 2017

• Skandowali w Sejmie „Donald Tusk!”. Prezes PiS powiedział opozycji prawdę w oczy. WIDEO czw. 09 Mar. 2017

• Prezes PiS: "stało się źle". Wybrano polityka, który łamał wszelkie reguły czw. 09 Mar. 2017

• Ukraińcy mają już dość Nowaka. Wyleci? czw. 09 Mar. 2017

• PILNE! Polska nie zaakceptuje wniosków ze szczytu UE czw. 09 Mar. 2017

• Schetyna odetchnął. Tusk nie wraca czw. 09 Mar. 2017

Parezja

• Ukraińcy narzekają na Nowaka. „Powinien zostać zwolniony” czw. 09 Mar. 2017

• Tusk ponownie szefem RE. Przeciwko była tylko Polska czw. 09 Mar. 2017

• Kanclerz Austrii żąda ograniczenia funduszy dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej śr. 08 Mar. 2017

• Dutkiewicz laureatem Niemieckiej Nagrody Narodowej śr. 08 Mar. 2017

• Polska najbezpieczniejszym krajem dla kobiet. Oficjalne dane UE śr. 08 Mar. 2017

• Rzymkowski: Mamy przełom w pracach komisji śledczej ws. Amber Gold śr. 08 Mar. 2017

• UE utworzy kwaterę główną dla unijnych misji wojskowych pon. 06 Mar. 2017

• Kaczyński o Tusku: To kandydat niemiecki nie. 05 Mar. 2017

• Saryusz-Wolski poza PO. Ostro krytykuje byłych kolegów nie. 05 Mar. 2017

ProKapitalizm 

• Badania rynku w biznesie – opinie o PBR Media wt. 07 Mar. 2017

• Teatralne złorzeczenie – czyli słów kilka o „Klątwie” wt. 07 Mar. 2017

• Tak to się robi w Ameryce – głupie prawa o broni znosi się pierwszego dnia urzędowania nie. 05 Mar. 2017

• Rynsztokowi „artyści” sob. 04 Mar. 2017

• Michalkiewicz: Donald Trump a sprawa polska czw. 02 Mar. 2017

• Czy gazeta „Kurier radia Bielsko” zbankrutowała? czw. 02 Mar. 2017

• Rotmistrz Witold Pilecki – jego miało nie być… śr. 01 Mar. 2017

• Zakaz przeceniania książek wzmocni przewagę wielkich sieci nad małymi księgarniami wt. 28 Lut. 2017

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj