11 lutego 2017 r. | Nr 6/2017 (295)

Dwie teorie spiskowe             

Szanowni Państwo! 

 

     Banki spostrzegły, że ktoś rozsyła im wirusa, dość jednak nietypowego, bo powodem włamania do systemu informatycznego banku nie była kradzież pieniędzy! Czego zatem hakerzy szukali? Zapewne zostały wykradzione dane klientów. Po analizie odkryto jeszcze jedną sensację. Źródłem infekcji okazała się strona Komisji Nadzoru Finansowego! Ładny nadzór, nie ma co.

   Komu mogło zależeć na takim blamażu banków w Polsce? Jedna z teorii spiskowych głosi, że to zemsta zachodnich bankierów za repolonizację banków.

    Ale jest i inna teoria. W tym samym czasie zielone cyberludziki zaatakowały również Norwegię i Czechy. Dlaczego akurat te kraje? Tak się składa, że z Norwegii przez Świnoujście do Polski i dalej do Czech ma popłynąć gaz i ropa, co naruszy interes rosyjsko-niemieckiego Gazpromu. Norwegowie wprost oskarżają Rosję o cyberatak.

    My na razie mamy do wyboru te dwie teorie spiskowe. Może należałoby jednak coś z tym zrobić? 

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Ad. Skowyt ubekistanu   5/2017 (294)

Szanowna Pani Małgorzato

KOD – cóż i śmieszno i nieco straszno, zważywszy, co oni wyprawiają na zewnątrz kraju. A'prpos „na zewnątrz kraju” – nie chciałabym być na miejscu obecnej ekipy rządzącej. Myślę, że dopiero w trakcie rządzenia ekipa PIS-u uświadomiła sobie jak trudna to sztuka w obliczu różnych międzynarodowych uwarunkowań. Na czy tą tezę opieram? A chociażby, na śmiałej koncepcji jedwabnego szlaku, jaką zainicjował Prezydent Duda. I co? I nico. Bo się okazało, że „nie lzja” – z taką polityką RP nie jest po drodze USA.

Teraz wytyczne płyną zza oceanu i trzeba się niestety z nimi liczyć. A może w tej grze źle się ustawiliśmy od samego początku? Mamy przecież również atuty, ale chyba nie bardzo jesteśmy ich świadomi, albo nie umiemy ich efektywnie wykorzystać w tych politycznych przetargach. No niestety handlarzami jako naród to nigdy nie byliśmy najlepszymi, a polityka to niestety kramarstwo (przykład: Sobieski pod Wiedniem – po co On tam się pchał?). To chyba dziedzictwo szlachetczyzny. Polska szlachta handlem się brzydziła od zawsze, dlatego inna nacja tą profesję zmonopolizowała. Słowem, nie ćwiczyliśmy tej umiejętności zbytnio intensywnie. Nie dziwota, że z takim „garbem” dzisiejsza ekipa, która ma dobre intencje i rzeczywiście chce dobrej zmiany, na arenie międzynarodowej funkcjonuje nieco po omacku i przypuszczam, że jest niejednokrotnie traktowana instrumentalnie.

Ale przynajmniej, dla świadomego Polaka pozostaje miłe przeświadczenie, że ta ekipa się stara i walczy jak umie o podmiotowość Polski. Że, nie zawsze robi to umiejętnie i skutecznie to inna sprawa, ale na pewno nie jest to wynikiem złej woli. To miła odmiana, bo poprzednia ekipa wykazała się wyjątkową kompetencją w szkodzeniu polskiej sprawie i robiła to bardzo skutecznie, ku uciesze naszych „umiłowanych” sąsiadów i innych nacji, których interes stoi w sprzeczności z naszym.

Serdecznie Panią pozdrawiam Ewa Działa-Szczepańczyk       

---

Szanowna Pani Ewo, 

od dawna wiadomo, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, a każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje. Czy w naszym narodzie naprawdę zabrakło już ludzi profesjonalnych i etycznych, zdolnych do odpowiedzialnego kierowania sprawami poważnego państwa? Czy znowu musimy nabierać mądrości po szkodach wyrządzonych przez kolejne ekipy rodzimych politycznych dyletantów, łotrów i zdrajców? Czy pozostali tutaj już tylko przebiegli cwaniacy oraz ci, którzy niezdolni są do przyswojenia sobie jakiejkolwiek nauki w jakichkolwiek okolicznościach? 

Szkody wyrządzone przez złe i nieodpowiedzialne decyzje podejmowane na najwyższych szczeblach władzy i administracji publicznej będą odpracowywać następne pokolenia, albo nie da się odpracować ich w ogóle. Miłe przeświadczenie, że ktoś się stara, może przydać się co najwyżej psu na budę. W polityce szanującego się państwa (i nie tylko) liczą się przede wszystkim trwałe wartości, przemyślne cele, elastyczne strategie i skuteczność. 

Serdecznie Panią pozdrawiam, Janusz Kowalski  

 

PeritusNet Info: Biuletyn nr 26

Niezależny portal informacyjny info.peritusnet.eu 
Archiwalne edycje biuletynu - kliknij tutaj 

GROŹBY KARALNE 

Narasta w Polsce fala nienawiści. Dotyczy ona nie tylko polityków, partii, ale coraz częściej także osób aktywnych publicznie, jak Jerzy Zięba. Dlaczego tak się dzieje?

 

Relacja Piotra Barełkowskiego

Oświadczenie Jerzego Zięby   |   Kto się boi Jerzego Zięby?

---

ODKRYĆ PRAWDĘ

Gdzie jesteśmy dzisiaj my, kiedy trzeba uporać się z tajnymi i jawnymi agentami, kapusiami, donosicielami, łotrami, zdrajcami ojczyzny, złodziejami majątku narodowego. To właśnie my zabiegani w codzienności musimy znaleźć w sobie dość rozeznania, aby przywrócić Polsce prawdę. 

 

Zobacz (obowiązkowy) film dokumentalny "Odkryć prawdę"

 

Zobacz również nieznane "Taśmy z Magdalenki"

Zbiór zastrzeżony IPN

Co kryją akta ze „zbioru zastrzeżonego” Instytutu Pamięci Narodowej? Kto przez tyle lat chronił dokumenty tajnych służb PRL przed ujawnieniem? Czy skrywają one dowody wskazujące na powiązania ludzi władzy III RP z PRL-owską agenturą?

Magazyn śledczy Anity Gargas - 25.01.2017

---

Kontrrewolucja i neomarksizm

Krzysztof Karoń na spotkaniu w Centrum Edukacyjnym Powiśle wyjaśnia na czym polega neo-komunistyczny projekt Unii Europejskiej. Marksizm klasyczny nigdy nie był traktowany serio przez polskie społeczeństwo. Był to pewien rodzaj psychicznego terroru, od którego większość Polaków się dystansowała. W Europie Zachodniej rozwijał się inny model komunizmu oparty na masowej indoktrynacji. Polskie społeczeństwo, które nie poddało się przez 40 lat ideologii PRLu, w ciągu 10 lat poddało się marksizmowi kulturowemu. 

W tej chwili w Unii Europejskiej chodzi tylko o jedno - likwidację suwerennych państw. Potrzebne to jest do uzyskania możliwości stosowania masowego terroru. 

Przez ostatnie 20 lat żyliśmy w państwie, którego elity zajmowało się wyłącznie przestępstwem. Żyliśmy w państwie, które jest organizacją przestępczą o charakterze zbrojnym. Okazuje się jednak, że 30% Polaków nie chce zmian - chce żeby było, tak jak było. Opowiada się się za ideologią, która redukuje człowieka do pozimu zwierzęcia... 

Relacja ze spotkania z Krzysztofem Karoniem

Komunistyczny federalizm Grupy Spinelli

Ryszard Legutko o reformie UE, Komisji Europejskiej, Niemcach...(04.02.2017)

W Polsce nie ma narodu

Zdaniem doktora Jana Przybyła nasza tożsamość narodowa stoi pod dużym znakiem zapytania. "Mamy w Polsce pewną grupę etniczną, z której dopiero może powstać naród i daj Boże, żeby powstał, ale na razie to nie jest żaden naród, bo argumenty narodowe nie trafiają do większości" - mówi Przybył i trudno się z nim nie zgodzić.

Od wielu lat postrzegamy naszą tożsamość jedynie w kontekście części jakiegoś układu, np. Unii Europejskiej, czy NATO. Większość Polaków chce żyć z państwa, lub przeciwnie, marzy jedynie o tym, aby z państwem nie mieć nic wspólnego. Nie wypracowujemy nowej myśli politycznej, nie rozpatrujemy zagadnień narodowych, nie określamy dalekosiężnych celów politycznych. Chcemy jedynie jakoś żyć i trwać. W dodatku cechuje nas słomiany zapał i brak konsekwencji w działaniu. Mimo, że czasem wychodzimy pokrzyczeć na władzę, nie poczuwamy się do systematycznej pracy narodowej, a przede wszystkim nie łożymy na dzieła narodowe, o czym przekonał się już przed wieki Adam Mickiewicz, który bez wsparcia Zygmunta Krasińskiego prawdopodobnie nie wyżyłby ze swojej twórczości. 

Jednocześnie dr Przybył przypomina, że praca narodowa to poświecenie na rzecz narodu właśnie, a nie państwa. Państwo pełni rolę służebną wobec narodu. Mówiąc zatem o naszej suwerenności powinniśmy mieć na względzie wolność narodu polskiego, a nie państwa. Naród jest faktem, a państwo istnieje tylko w naszej świadomości. Te dwa pojęcia choć tożsame, coraz częściej zmierzają w różne strony, bowiem nasze państwo coraz chętniej inwigiluje i wyzyskuje naród z bogactwa, a przecież powinno być odwrotnie. To my jesteśmy suwerenem, przed którym odpowiadają urzędnicy państwa. Urzędnicy, którzy powinni dbać o nasz dobrobyt. Jeśli fakty są z goła odmienne to może warto się zastanowić, czy jeszcze jesteśmy narodem, czy może zaledwie społecznością, która funkcjonuje w obrębie państwa. 

Wysłuchaj wykładu online

Demokratyczne rządy motłochu

Państwo krzywdzi ludzi

Państwo, w którym żyjemy, jest złe. Państwo krzywdzi ludzi poprzez swe skorumpowane i antyobywatelskie instytucje, jak sądy, urzędy skarbowe, ZUS etc. W III RP zamiast logiki dobra wspólnego mamy logikę klik, interesów grupowych, mafii, koterii. Nad społeczeństwem dominuje „nowa klasa", która wyzwoliła się z wszelkiej kontroli za pomocą niedemokratycznych ustaw (w tym Konstytucji RP), gwarantujących bezkarność sędziom,prokuratorom, czy też posłom. 

Spotkanie z Jerzym Jachnikiem, 
prezesem Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu w Gdańsku.

Państwo to organizacja przestępcza
o charakterze zbrojnym 

Jeśli Jarosław Kaczyński wypowiada słowa, że najpierw państwo, a później własność, to należy się bać... Gościem Magdaleny Deruckiej był Paweł Sieger, dziennikarz w Uważam Rze Historia, oraz Radia PolskaLive.

Mocny wywiad bez cenzury: W cztery oczy w TV wRealu24

M.Wassermann: Amber Gold i czuwająca niewidzialna ręka

Donald Trump o zamachu z 11 wrzesnia 2001 r. na WTC!

---

Adam Michnik w Białymstoku 

Adam Michnik prezentuje i wyjaśnia swoją wizję rzeczywistości uczestnikom spotkania zorganizowanym przez KOD Podlasie. 

Relacja ze spotkania KOD w Białymstoku

Czy rok "dobrej zmiany" jest rokiem zmarnowanych szans dla idei wolności? - konferencja prasowa Kongresu Nowej Prawicy z udziałem wiceprezesa KNP, posła KP Kukiz'15 Jacka Wilka, członka RG KNP Waldemara Rajcy i Stanisława Michalkiewicza

Relacja z konferencji prasowej RG KNP

Relacja z konferencji "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę" 

• Unia walczy z Trumpem    6.02.2017

Niebezpieczne doktryny islamu

Drugi odcinek dyskusji ze Stefanem Oleszczukiem, zwanym "Człowiekiem z Kamienia". Niebawem kolejne!

Realcja na kanale J.Międlara

---

Nowości w portalach 

• Magazyn śledczy Anity Gargas - 01.02.2017

• Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina (Józef Orzeł)

• Magdalena Ogórek orze Petru i Tuska po całości W tyle wizji 08 02 17 (CAŁOŚĆ) 

• Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 608

Alex Jones

Bibuła

• Recenzja książki “Bestialstwo UPA pod Lubomlem na Wołyniu”  śr. 08 Lut. 2017

• Ekologista przekonuje: aborcja chroni przed przeludnieniem  śr. 08 Lut. 2017

• Przyszedł czas na Lwów. Napis „Nasza ziemia” na konsulacie RPśr. 08 Lut. 2017

• Religia Holocaustu, a „polskie obozy śmierci”  śr. 08 Lut. 2017

• Ukraińcy gloryfikują zbrodniarzy – ks. T.Isakowicz-Zaleski  wt. 07 Lut. 2017

• Kaczyński: Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie  wt. 07 Lut. 2017

• Robot otrzymał obywatelstwo belgijskie  wt. 07 Lut. 2017

• Kościół w Australii: skrucha po ujawnieniu nadużyć seksualnych  wt. 07 Lut. 2017

• Anglikański rytuał w… bazylice św. Piotra wt. 07 Lut. 2017

• Grzegorz Braun: finansujemy działalność tropicieli „antysemityzmu”,
   a oni donoszą na Polskę
  wt. 07 Lut. 2017

• Kto będzie mógł otworzyć aptekę?  wt. 07 Lut. 2017

• Hamburg będzie tęczowy. Dzieci muszą „akceptować” gender  wt. 07 Lut. 2017

• Atak lewackich aktywistów na katolickie budynki w Nantes wt. 07 Lut. 2017 

• 

Konserwatyzm  

Niezależna

• Zajęcia ratowników medycznych  czw. 09 Lut. 2017

• ​Reprezentacja Polski najwyżej w historii!  czw. 09 Lut. 2017

• Jak Wałęsa „Słowika” ułaskawiał. „Ja bym tego nie zrobił. Podłożyli mi
   dokumenty”
  czw. 09 Lut. 2017

• Pieniądze szczęścia nie dają  czw. 09 Lut. 2017

• ​Legia czeka na złoty strzał  czw. 09 Lut. 2017

• Kolejne zadania PKW Czernicki  czw. 09 Lut. 2017

• Ile razy jeszcze Halicki zmieni zdanie? czw. 09 Lut. 2017

• Sklepy zamknięte w niedziele? „Nie we wszystkie”  czw. 09 Lut. 2017

 Parezja

Blogosfera  

3 Obieg

Blogpress

Niepoprawni

Salon24 

Rebelia

 

Dla Polski TV  

• Kto próbuje używać sieroty z Aleppo w grze politycznej?  czw. 09 Lut. 2017

• Modus vivendi na czas pieriedyszki  czw. 09 Lut. 2017

• Oblicza dumy Polaków  czw. 09 Lut. 2017

• Lewactwo: Kościół nie może „mieszać się do polityki”... czw. 09 Lut. 2017

• Reformy w armii  czw. 09 Lut. 2017

• Fajki – oczekiwania vs. rzeczywistość  czw. 09 Lut. 2017

• Żydowskie roszczenia są pozbawione jakiejkolwiek podstawy!  śr. 08 Lut. 2017

• Jak potężne może być „Międzymorze”  śr. 08 Lut. 2017

• Wywiad z wicepremierem Mateuszem Morawieckim  śr. 08 Lut. 2017

• Niemcy pogodzili się z istnieniem Kaczyńskiego!  śr. 08 Lut. 2017

• Reprywatyzacja w Warszawie to jedna z największych afer III RP  śr. 08 Lut. 2017

• Kiedy „dobra zmiana” w TVP Kultura?  śr. 08 Lut. 2017

• Przegląd Tygodnia (Józef Orzeł – 6.02.2017)  śr. 08 Lut. 2017

• Amfetamina – oczekiwania vs. rzeczywistość  śr. 08 Lut. 2017

• Smog – dzieło Kaczyńskiego  wt. 07 Lut. 2017 

WIEŻA UNII EUROPEJSKIEJ JAK BABEL

Zobacz w jaki sposób idee z Babilonu zostały skopiowane przez Unie Europejską.
Budynej UE jest kopią wieży Babel, którą Pan Bóg nie akceptował.
Pomieszał ludziom języki, aby więcej jej nie budowali.
Bóg mówi nie dla globalizacji.

Zobacz video

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

Żeby wybrać którąś z książek można przejść

na stronę KSIĘGARNIA gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj