19 listopada 2016 r. | Nr 47/2016 (283)

Wdzięczność           

 

Szanowni Państwo! 

     Uczucie wdzięczności jest nie tylko przyjemne, ale nawet pożyteczne dla naszego organizmu. Ludzie, którzy jej nie odczuwają częściej chorują, nie wspominając już o pośledniejszej wartości ich życia dla nich samych oraz ich otoczenia. Egoista zapatrzony tylko we własne doznania nie jest w stanie dostrzec przyjemności, która go właśnie omija szerokim łukiem.

     Ponadto uczucie to pełni rolę scalającą grupę. Nic też w tym zdrożnego, że spodziewamy się wdzięczności od osób w jakiś sposób przez nas obdarowywanych. Wyrośliśmy w kulturze, dla której jest to oczywiste. Zabawne, że zwolennicy multikulti zdają się być zaskoczeni brakiem wdzięczności ze strony islamistów, hojnie obdarowanych wszystkim, czym chata bogata.

     Otóż należy wyjaśnić to wielkie nieporozumienie. Ależ oni są wdzięczni wdzięcznością, o jakiej nam się nawet nie śniło! To my, ludzie Zachodu nie rozumiemy prostej oczywistości. Bo kto muzułmanów tymi wszystkimi dobrami obdarował? Allah oczywiście! Jemu zatem należy się dozgonna (niekiedy nawet dosłownie) podzięka. A jak może to dziękczynienie okazać jego wyznawca? Najlepiej zabijając niewiernych tylu, ilu się da!!!

     Oto prawdziwy przejaw najwyższej wdzięczności wyznawcy Allaha.

     

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Ad. Miernik sprawiedliwości     46/2016 (282)       

Szanowna Pani Małgorzato,

Odnosząc się do Pani ostatniego tekstu "Miernik sprawiedliwości" - podzielam Pani opinię, że  „Dobra zmiana stale jeszcze czeka na swój początek”. Myślę, że obecna ekipa rządząca ma ogromny problem z przeprowadzeniem reformy kraju, głównie za sprawą czynników zewnętrznych (wspieranych wewnętrzną Targowicą). Zbyt długo trwała u władzy w RP ta post- PRL-owska nomenklatura. Okrzepła, scementowała swoje szeregi i rozwinęła swoje związki z wpływowymi politycznie środowiskami na ZACHODZIE (w większości przecież lewicowymi, a więc ideowo identycznymi z naszą rodzimą nomenklaturą). No i teraz zbieramy tego owoce. 

Przypuszczam, że gdyby nawet owa Targowica nie była tak aktywna w szkodzeniu Polsce jak to czyni obecnie,  to i tak mielibyśmy pod górkę. Lewicowo-liberalny świat elit Zachodu robi wszystko by takie „oderwanie od pryncypiów” jakie ma miejsce w Polsce i na Węgrzech zdusić w zarodku. Są jeszcze elementy ekonomiczne – i te są kluczowe. Strata takiej kolonii jak Polska to jednak spora niedogodność. Sygnały płynące ze świata o powrocie konserwatystów na sceny polityczne wielu krajów mogą nieco krzepić, ale czy ten trend się utrzyma i jak długo. Myślę, że lewicowo-liberalne elity mieniące się budowniczymi lepszego świata, a tak naprawdę będącymi jego grabarzem, tak łatwo nie odpuszczą, a to czasowe olśnienie społeczeństw niektórych krajów (i pogonienie kota tym obrosłym w tłuszcz szczwanym lisom) jest chwilowym powrotem do normalności. Trzeba tą chwilę dobrze wykorzystać.   

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Niemiecka logika

Nowoczesna logika

w damskim wydaniu

 

Nowoczesna logika

 

w damskim wydaniu

---
---

Autor:

Jacek Malczewski

Tytuł obrazu  

Topielec w uściskach dziwożony (cykl Rusałki

Malarstwo Jacka Malczewskiego wyrasta z tradycji późnego romantyzmu i realizmu. Dzieło pochodzi z 1888r. W jego twórczości, poza motywami martyrologicznymi i patriotycznymi, odnajdziemy też te fantastyczne i magiczne, wzorowane na ludowych obrzędach.

Jaki może być pożytek z książki, w której nie ma ani ilustracji ani konwersacji

Lewis Carroll (1832 - 1898)

 

W poniższej książce jest wyłącznie konwersacja. W następnej zaproponuję ilustrację

MT

Drodzy aktorzy, stale mam nadzieję, że razem stworzymy prawdziwy kabaret. Zgłaszajcie się!

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj