15 października 2016 r. | Nr 42/2016 (278)

Alternatywa           

 

Szanowni Państwo! 

     Przeciętnego młodego Araba nie stać na kupno jednej choćby żony. Ale może dostać pieniądze, za które pewnie nie jedną żonę kupić by mógł, tyle że są to pieniądze przeznaczone na podróż do Europy. Nic jednak nie ma za darmo. Tam trzeba się wysadzić w powietrze zabijając tylu niewiernych ile się da. Zapłata przyjdzie w niebie. Hurys dostanie ile dusza zapragnie oraz wszystko to, co jest tu na ziemi niedostępne i zakazane.

     Amerykanie też mają alternatywę, mogą wybrać na prezydenta człowieka szalonego, albo osobę niezrównoważoną, która jedne łgarstwa przykrywa innymi, jest marionetką finansowego lobby o podejrzanych zamiarach. Europejczycy już wybrali ludzi niekompetentnych, nieuczciwych i zwyczajnie głupich – żeby nimi rządzili.

     Polacy, zamiast wybierać „nowoczesność”, postawili na sprawdzone wzorce sprawowania władzy, czym rozwścieczyli „prawdziwych Europejczyków”. Ale i tu toczą się zakulisowe działania. Bądźmy czujni zwłaszcza podczas nasilania się retoryki ideologicznej. Kiedy słyszymy o aborcji, zapytajmy jakie to umowy międzynarodowe Sejm skłonny jest przyklepać? Czy aby nie CETA?

  

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Ad. Wiara i wiedza 41/2016(277)

Szanowna Pani Małgorzato

Tragiczne wydarzenia w Smoleńsku z wielką wyrazistością pokazały jak liczną mamy w kraju grupę „wierzących” - grupę tworząca swoiste plemię zamieszkałe w granicach naszego państwa. Celowo używam określenia „plemię”, bo naród na określenie tej grupy jest nazwą mocno na wyrost. Naród to wspólnota, która w momencie zagrożenia lub co najmniej niepewności losu, ulega jeszcze większej konsolidacji – zgodnie z zasadą „zagrożone stado zwiera szyki i szykuje strategię obrony”. A nasze rodzime plemię (składające się z „wierzących” w absurdalne tezy pozbawione elementarnych zasad logiki lansowanych przez ówczesne „elity” rządzące oraz z owych „elit” rządzących) szybko pokazało swoje plemienne oblicze – raz, że nie odebrało tego tragicznego wydarzenia jako cios zadany we wspólnotę narodową, bo nie czuje się jej częścią, dwa, posłużyło się tą tragedią, by tę i tak kruchą wspólnotę do reszty rozbić i „uplemiennić” , co częściowo się udało. Oj, trzeba szybko zabrać się za reformę szkolnictwa i ośrodków opiniotwórczych (nie ich formy, ale treści), bo inaczej plemienność obejmie taka liczną rzeszę ludzi zamieszkujących obszar geograficzny o nazwie Polska, że świat w niedługim czasie zapomni, co ta nazwa oznacza.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepńczyk  

Lekcja pokera

odcinek 177 

 

Epilog

 

Poprawność polityczna

uczy jak zło akceptować,

nie jak je zwalczać.

     – Oto będziemy mieli pierwszego w historii prezydenta, który nie boi się głosić wyznawanych przez siebie poglądów! Amerykanie mają swojego pierwszego czarnoskórego prezydenta, my będziemy mieli pierwszego homoseksualistę – powiedział Jakub Polewa na wiecu wyborczym transmitowanym przez wszystkie stacje telewizyjne i odtwarzanym przy okazji każdej debaty politycznej.

     – A kto zostanie pierwszą damą? – Jakaś wścibska reporterka zadała pytanie, które wcześniej czy później paść musiało.

     – Jest nią już przecież małżonka kandydata, pani Agnisia Buchniarzowa.

     – A jak się to ma do odmienności upodobań seksualnych kandydata? – To pytanie zadał dyżurny homo, co było wcześniej uzgodnione.

     – Historia zna chwalebne przykłady takiej postawy. Święty Józef też nie był biologicznym ojcem Jezusa Chrystusa.

     Owacją na stojąco przyjęto przemówienie nowego rzecznika prasowego kandydata na prezydenta.

     Wyłączył telewizor i podszedł do okna, a właściwie szklanej ściany dzielącej go od reszty świata. Zwycięską batalię miał już prawie zagwarantowaną. A tak przecież niedawno pałac prezydencki jawił mu się jako coś wielce pożądanego, ale prawie nieosiągalnego. W najśmielszym marzeniach nie przypuszczał, że jego głęboko skrywana tajemnica przysporzy mu splendoru. Teraz mógł sobie już pozwolić na wszystko.

     Radca Żarski złożył wymówienie, a wraz z nim odeszła pani Hanka. Tym lepiej. Nie potrzeba mu tu kobiet. Zatrudnił właśnie nowego asystenta, który zdawał się rokować duże nadzieje. Sam „N” mu gratulował, czyżby to on właśnie wpadł na pomysł kandydatury Buchniarza na prezydenta? Pewnie jednak teść szepnął mu słówko. Szkoda, że zginął otruty w niewyjaśnionych okolicznościach. Mógłby się jeszcze przydać.

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

---

Blogosfera  

 

• Jak fluor obniża IQ dentystom czw. 13 Paź. 2016

• Cud gospodarczy Niemiec za… hitlerowskie pieniądze czw. 13 Paź. 2016

• Wałęsa bez ochrony BOR przy wycieczkach zagranicznych czw. 13 Paź. 2016

• Kolejne zwiastuny wojennego przesilenia? Amerykański okręt ostrzelany czw. 13 Paź. 2016

• Petru i Schetyna kandydatami na schedę po Tusku w Brukseli 

• Samoloty bojowe USA w rosyjskich barwach - czyżby zwiastun ataku pod fałszywą flagą? czw. 13 Paź. 2016

• Amerykanie ocalą bojowników Daesh w zamian za walkę z Asadem czw. 13 Paź. 2016

• Międzynarodowy bój o bogactwa naturalne znajdujące się w Polsce czw. 13 Paź. 201

• Kto rządzi światem? czw. 13 Paź. 2016

• Bojkotowany Orlen musiał zmienić logo (orzeł) oraz nazwę by utrzymać się na niemieckim rynku. A nam wmawiali, że nie ma znaczenia jakiej narodowości jest kapitał... śr. 12 Paź. 2016

• Bojownicy ISIS przeprowadzają ataki z powietrza przy pomocy dronów wyposażonych w ładunki wybuchowe śr. 12 Paź. 2016

• Czy ktoś wrabia UE? Europejsko-kanadyjski traktat handlowy (CETA) to klon TTIP – zapewnia korporatokracji wejście do Europy kuchennymi drzwiami śr. 12 Paź. 2016

• Przytłaczające dowody na to, że „Białe Hełmy” są finansowaną z zagranicy grupą, mającą wspierać jednostki terrorystyczne w Syrii śr. 12 Paź. 2016

• Wielka demonstracja przeciwko CETA i TTIP śr. 12 Paź. 2016

• Zbiorowe myślenie gwarantem straty śr. 12 Paź. 2016

• Fundacja Sorosa współorganizuje Dzień Uchodźcy w Polsce. Chcą ostrzegać przed rasistami śr. 12 Paź. 2016

• Brak bezwizowego ruchu dla Turcji śr. 12 Paź. 2016

• Korea Południowa szykuje się do likwidacji Kim Dzong Una śr. 12 Paź. 2016

• Eliminacja białej rasy czyli „Europę czeka wielka transformacja” śr. 12 Paź. 2016

• Nagły zwrot w kampanii w USA. "Tajne nagranie Donalda & Hillary" śr. 12 Paź. 2016

• Kariery polityczne robią intryganci i nieudacznicy śr. 12 Paź. 2016

• Nie udało się im TTIP. Będzie CETA śr. 12 Paź. 2016

• Indie rozważają wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego śr. 12 Paź. 2016

• Trump powiedział, że jeśli zostanie prezydentem to umieści Hillary Clinton w więzieniu śr. 12 Paź. 2016

Dwa stanowiska

Popieramy stanowisko USA i jesteśmy za "mocniejszą wersją TTIP w negocjacjach w tej sprawie" - powiedział wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas środowego spotkania w Amerykańskiej Izbie Handlowej.

 

Węgry nie poprą żadnej umowy handlowej między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, która osłabi jurysdykcję węgierskich sądów w sporach handlowych - oświadczył premier Węgier Viktor Orban.

---

Nekrolog

 

The Best of Clarence Williams' Blue Five ft Louis Armstrong, Sidney Bechet ( The Best of Jazz )

Świt w Taskanii  

 

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj