30 lipca 2016 r. | Nr 31/2016 (267)

Kto tu rządzi?       

 

Szanowni Państwo!

   Na to proste pytanie odpowiedź jest równie prosta, pod warunkiem, że zdefiniujemy co znaczy „tu”. Jeśli mamy na myśli Unię Europejską, to na jej czele stoi oczywiście kanclerz Merkel, nie formalnie, ale faktycznie. To ona rządzi, wprowadza prawa korzystne dla Niemców i niekorzystne dla ich różnych wasali. Jedyny kłopot bywa w zachowaniu pozorów. I na tym właśnie kłopocie bazowałabym.

   Niemcy, w „trosce” o kierowców wprowadzili obowiązkowe stawki płacowe, które obcy przewoźnicy muszą płacić swoim pracownikom znajdującym się akurat na terenie RFN. Przenieśmy to prawo do nas i zażądajmy, żeby niemieckie firmy płaciły wszystkim swoim polskim pracownikom uposażenia nie mniejsze niż w Niemczech. Ciekawe jak zareagują, zwłaszcza co zrobią koncerny medialne plujące na Polaków ustami tanich sprzedawczyków. Ile tak naprawdę są oni warci dla swoich panów? Jeśli kapitał nie ma narodowości, to odkupimy te media za psi pieniądz, a jeśli ma, to wówczas się potargujemy. 

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Żeby Polska była silnym państwem narodowym!

DOBRA ZMIANA

Nowy Monitor Polski 

Nr 13 (16) Warszawa, 15 lipca 2016 r. Cena 0 zł

www.dobrazmiana.prv.pl

APEL DO RZĄDU POLSKIEGO

(po zamachu w Nicei 14 lipca 2016 r.)

   Wbrew głosom ludzi lewicy, którzy wyśmiewają wszystkich mówiących o logicznym związku między multi-kulti i zamachem, ten związek istnieje, a zamach to kolejne potwierdzenie jego istnienia. Mieszanie narodów jak w tyglu, zmuszanie ich do niechcianego sąsiedztwa to dzieło m.in. George’a Sorosa. Jego pieniądze „pracują” intensywnie także w Polsce, przybliżając w naszym kraju wydarzenia znane z Francji. Rząd powinien zdelegalizować te środki finansowe (wzorem paru krajów), w obronie nas, naszej kultury, naszego państwa.

 

CO KONIECZNIE POWINNI PRZECZYTAĆ PROMINENTNI DZIAŁACZE PiS-u?

   Tekst szlachetnego człowieka, mądrego pisarza - Stanisława Srokowskiego pt. Bez pychy, kochani władcy! (w „Warszawskiej Gazecie”, nr 24/2016, s. 7); ważny tekst Tomasza Cukiernika (z Internetu bądź „Polski Niepodległej”, nr 11/2016, s. 9): Czego PiS nie robi?

Marcina Hałasia

PiS w medialnym składzie porcelany („Polska Niepodległa”, nr 11/2016, s. 11); Piotra Lewandowskiego

Więcej na  www.dobrazmiana.prv.pl

Lekcja pokera

odcinek 166

   Dominika skubała w zamyśleniu frytki.

   – Nie smakuje ci ten befsztyk? – spytał Rafał.

   Oderwała wzrok od talerza i spojrzała na niego. Siedzieli w jednej z modniejszych restauracji. Było przytulnie ciemno, chociaż nie aż tak, żeby nie było widać, co znajduje się na talerzu. Świece wróciły do łask i żadna restauracja bez nich się obyć nie mogła, co miało tę dobrą stronę, że było chociaż widać, co się je. Muzykę też dawało się przekrzyczeć, zwłaszcza jeśli siedziało się tuż obok siebie i można było mówić wprost do ucha partnera.

   – Przeciwnie, jest doskonały, ale taką porcję w domu miałabym na tydzień – uśmiechnęła się przepraszająco. Wyglądała bardzo atrakcyjnie w kremowej atłasowej bluzce, granatowym żakiecie z przypięta do klapy ciemnoszafirową różą. Zdaniem Rafała trudno byłoby  podejrzewać, że ta krucha, śliczna blondynka jest policjantką.

   – A w Paryżu, niezjedzony kawałek zapakowaliby ci, żebyś mogła go sobie zabrać i skończyć w domu – powiedział.

   – Słyszałam o tym. Tam podobno nawet na proszoną kolację przychodzi się z własnym kotletem.

   – Co kraj to obyczaj – wygłosił sentencjonalnie Rafał.

   – Nie powinniśmy też wykluczyć innej możliwości. Takie opowieści mogą być wyssane z palca przez kogoś, kto nie lubi Francuzów.

   – Oto cały detektyw! We wszystkim dopatrujesz się drugiego dna? – A ty niby jak dochodzisz do prawdy? Chyba też dedukcją i powątpiewaniem w to, co ktoś próbuje ci wcisnąć.

   – Komputer nie kłamie.

   – Oj, nie byłabym taka tego pewna. Może ty potrafisz z niego wydusić prawdę i tylko prawdę. Mojego trzymają się niekiedy figle.

   – À propos figli, co zrobimy z tak miło rozpoczętym wieczorem?

   – Nie mam pojęcia – Dominika nie podjęła wyzwania. – Chyba jestem dzisiaj mało „zabawowa” – stwierdziła rzeczowo.

   – Myślisz o procesie, który właśnie się rozpoczyna?

   – Nie da się ukryć, ale nie chcę o tym teraz rozmawiać. Boję się zapeszyć.

   – Takiej cię nie znałem. Ty i przesądy?

   – Myślisz, że Borucie uda się tę sprawę wygrać?

   – A skąd ja mogę to wiedzieć? To co, może pójdziemy do kina?

   – A wiesz, są nawet dwa filmy, które chciałabym obejrzeć: amerykański ze scenami zapierającymi dech w piersi. Takich super katastrof nie można oglądać na małym ekranie.

   – A drugi?

   – Polski, czarno-biały, jak się zdaje, całkiem niegłupi.

   – To który?

   – Dawno nie byłam w kinie, nie jestem przygotowana. – Do tego trzeba się przygotowywać?

   – No, przynajmniej trzeba mieć jakąś watę do zatkania uszu. Inaczej trudno znieść takie nagłośnienie.

   – Jesteś przecież młoda.

   – Co z tego?

   – Mówisz jak mój ojciec. Jego zdaniem ludzie dzielą się na takich, którzy lubią, żeby było ciemno i głośno oraz na takich, którzy czują się lepiej, kiedy jest jasno i cicho.

   – Niewątpliwie należę do tej drugiej kategorii – zadeklarowała Dominika. – Hałas sprawia mi przykrość.

   – W takim razie idziemy na ten polski. Polskie ambitne kino ma to do siebie, że aktorzy coś pod nosem mamroczą i bez solidnego nagłośnienia nie sposób zrozumieć, co.

 

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

---

 

KSIĄŻKI NA WAKACJE

Pierwsza książka jest zbiorem opowiadań, druga powieścią futurystyczną. Coś więcej można się o nich dowiedzieć w zakładce Księgarnia lub na stronach wydawnictwa Multibook. 

Przychody ze sprzedaży książki przeznaczone są 
na finansowanie „Internetowego Kabaretu Małgorzaty Todd”

Zamów książki wysyłając email na adres mtodd@mtodd.pl W mailu należy podać: liczbę zamówionych egzemplarzy, ogólną wartość zamówienia oraz adres, na który książki powinny być wysłane. Cena każdej z  książek: to 25 zł brutto, + opłata za przesyłkę pocztową: 5 zł brutto razem powinno być 55 zł, ale dla osób zamawiających do końca sierpnia cena za dwie książki wraz z przesyłką wyniesie tylko

40 zł

Zamówienie zostanie zrealizowane po potwierdzeniu wpływu przelewu na konto Wydawnictwa TWINS w wysokości odpowiadającej ogólnej wartości zamówienia.

 

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj