21 maja 2016 r. | Nr 21/2016 (257)

Socjalizm w natarciu  

 

Szanowni Państwo!

    Czym różni się socjalista od kapitalisty? Można to ująć tak. Socjalista pracuje po to, żeby odpoczywać, im dłużej, tym lepiej. Kapitalista odpoczywa po to, żeby pracować jak najwydajniej i jak najlepiej. Dlatego systemy kapitalistyczne dorobił się majątków, a socjalistyczne biedy.

    Teraz, w ramach oddolnych inicjatyw, socjaliści zaczęli upominać się o to by dostawać coś za nic. Kto by nie chciał!? Pomińmy fakt że, taką przynętą najczęściej posługują się oszuści wszelkiej maści. Tym razem chodzi o wolne niedziele dla wszystkich zatrudnionych w handlu. Zwolennicy zamykania centrów handlowych w niedziele przywołują przepisy obowiązujące w Niemczech i Francji. No, nie wiem, czy te kraje należałoby w czymkolwiek naśladować. Jeśli pomysłodawcy mają cichą nadzieję, że przez zamknięcie centrów handlowych zapełnią się kościoły, to te dwa kraje pokazują, że tak się nie stało. W Wielkiej Brytanii było nawet odwrotnie. Póki w niedzielę wszystko było pozamykane ludzie nie wychodzili z domów, bo po co? Natomiast po otwarciu sklepów w niedziele, kiedy szło się już i tak po zakupy, to i do kościoła można było wstąpić.

    Zamykanie sklepów w niedzielę to zły pomysł. Jedynie pijaczkowie nie muszą się martwić. Nikt nie ubolewa nad losem sprzedawców w sklepach z alkoholem otwartych 24 godziny na dobę. Ale to oczywiście wyższa konieczność. Są jak lekarze na ostrym dyżurze, czy strażacy. Strach pomyśleć co by się stało gdyby nie daj Bóg jakiś alkoholik wytrzeźwiał! 

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

---

Osobom, które wpłaciły pieniądze na książkę uprzejmie przypominam o konieczności podania adresu drogą e-malową.

Ad. Złoty interes 20/2016 (256) 

 Szanowna Pani Małgorzato

Zastanawiam się od jakiegoś czasu czym podyktowane było „miłosierdzie" Pani Merkel względem tzw. uchodźców. Rozpatrzyłam kilka opcji jakimi motywami kierowała się Pani Kanclerz. Oto kilka z nich:

1) poczucie solidaryzmu z innymi biednymi nacjami w obliczu ich tragedii – tą opcję należy z marszu odrzucić, bo w realnej polityce takie rzeczy się nie liczą, chyba, że przysparzają w sposób pośredni jakiś korzyści, choćby wizerunkowych – patrz punkt następny.

2) leczenie poczucia winy Niemców za wywołanie wojny i holokaust - należy tą opcję również odrzucić, bowiem poprzez kompleksową i bezczelną politykę historyczną naród ten pozbył się kompleksów „odwiecznego agresora", a odpowiedzialność za holokaust zręcznie rozdzielił pomiędzy inne nacje, ze szczególnym uwzględnieniem Polaków, a milczenie elit żydowskich w tej kwestii kupił mamoną.

3) robienie sobie dobrego pijaru na użytek wewnętrzny – nie sadzę by to było realne – aż tak otwartym społeczeństwem Niemcy nie są i takie decyzje nie punktują u niemieckich wyborców.

4) celowe wpuszczenie obcego kulturowo elementu do Europy celem jej rozsadzenia od środka (zwłaszcza jeżeli chodzi o kraje biedne i słabo zorganizowane o znacznym stopniu penetracji przez gospodarkę Niemiec), następnie jej zawłaszczenie. To nic że Niemcy miały docelowo wchłonąć stosunkowo najwięcej uchodźców. Jako państwo o dobrze funkcjonującej gospodarce i administracji mogą sobie z tym „balastem" całkiem nieźle poradzić. Natomiast zdecydowana większość krajów Unii będzie miała problem. Chyba tą opcję należy poważnie rozważyć.

5) „zrobienie biznesu" na uchodźcach (o którym Pani wspomina) poprzez wykorzystanie swojej dominującej roli w Europie i zmuszenie pozostałych państw do płacenia swoistej daniny od każdego nie przyjętego „łepka". To pomysł, który ostatnio zbulwersował społeczeństwa biednej części Europy. Całkiem niewykluczone, że było to od początku zaplanowane. Jest to również rodzaj testu – do jakiego stopnia można się w „tym temacie” posunąć i jaki jest stan posłuszeństwa innych państw Europy. Jeżeli pomysł „wypali” to mogą sobie Niemcy pogratulować przebiegłości. To kolejna opcja do rozważenia.

6) rozsadzenie fundamentów kulturowych Europy celem ostatecznego usankcjonowania „religii” lewicowo-liberalnej jako powszechnie panującej – tą motywację Pani Merkel chyba należy odrzucić ze względu na daleko posunięty egocentryzm Niemiec - a może jednak nie, bo może być to pośredni środek do osiągnięcia ostatecznego celu Niemiec czyli całkowitej dominacji w Europie.

7) wreszcie – zwykła nieroztropność Angeli i brak przewidywania konsekwencji takiego „humanitaryzmu” - tą hipotezę również należy odrzucić ze względu na to, że jakoś nie wierzę w aberrację psychiczną Pani Kanclerz.   

Może istnieją jakieś inne nieodgadnione motywacje tak dziwnego postępowania Szanownej Pani Merkelowej, które nie dane jest rozwikłać zwykłemu śmiertelnikowi, a może po prostu nie poznaliśmy się na Pani Kanclerz – bo Ona to już Święta Angela.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

Czas najwyższy skończyć z bezkarnością banków

 

Z Januszem Szewczakiem, wiceszefem sejmowej Komisji Finansów Publicznych, rozmawia Mariusz Kamieniecki

 

Straszenie, można powiedzieć, nie wypaliło, bo Agencja Moody's wbrew wyroczniom polityków Platformy, Nowoczesnej i PSL nie obniżyła ratingu wiarygodności kredytowej Polski. Co to oznacza dla rządu i dla Polski, dla kogo i jaki jest to sygnał? – Totalna opozycja, można powiedzieć, była gotowa na wytoczenie kolejnych dział, że oto PiS pcha Polskę w przepaść. „Już była w ogródku, witała się z gąską”, żeby obwieścić hiobową wieść – jak to rząd Prawa i Sprawiedliwości szkodzi Polsce, czego efektem miało być obniżenie ratingu przez Agencję Moody’s, a tym samym niechęć do inwestowania w Polsce. Były przygotowane tytuły, specjalne wydania programów telewizyjnych, aby przez najbliższy czas „grillować rząd”. Okazało się, że ani koń żaden nie zdechł, ani rating nie został obniżony i opozycji zabrakło paliwa, a cała ta skrzętnie uknuta strategia wzięła w łeb. Osobiście już od wielu tygodni mówiłem, że ten rating Standard & Poor’s ma wyłącznie podłoże polityczne, bowiem nie uwzględniał aspektów ekonomicznych, wskaźników makroekonomicznych. I dobrze, że agencja Moody’s nie dała się wpuścić w maliny i pójść tym samym torem i oceniła racjonalnie wydarzenia. Inwestorzy, wbrew tej całej nagonce na polski rząd, mają swój rozum i widzą, że tak dobrych interesów, jak robią nad Wisłą, nigdzie indziej nie będą robić. Przecież w Polsce mają od 26 lat prawdziwe finansowe eldorado i zyski osiągane tu są nieprzeciętne. Jeśli zaś chodzi o ratingi, to tworzą je mętne firmy, które dobrze na tym zarabiają. Wygląda to tak, że ktoś daje zlecenia – z reguły są to banki i inne firmy finansowe czy duże koncerny – a firmy ratingowe je realizują. Zresztą te firmy ratingowe już dawno same straciły wiarygodność. Jak bowiem ktoś, kto nie do końca sam jest wiarygodny, zwłaszcza po wpadkach w ostatnich latach, kiedy firmy ratingowe dawały najwyższą ocenę wiarygodności kredytowej dla banków, które potem bankrutowały, ma prawo oceniać innych. 

Cały artykuł na stronie: Nasz Dziennik.

---

Spotkanie i dyskusja trzech posłówz Klubu Parlamentarnego Kukiz'15: 
J. Wilk, T. Jaskóła, J. Kulesza, Warszawa 17.05.2016 r. Wysłuchaj online 

Lekcja pokera

odcinek 156

   – Mam dla pana dwie wiadomości: dobrą i złą – powiedziała Dominika po przywitaniu się. – Od której zacząć?

   – Od złej. Miejmy to już za sobą – powiedział stary człowiek i zakaszlał.

   Tym razem umówili się w kawiarni z salą dla palących, przez którą trzeba było przejść do tej dla niepalących. „Dlaczego wybrał tę drugą?” – zastanawiała Dominika. „Zaraz się pewnie dowiem czy rzucił palenie, czy się po prostu pomylił”.

   – Pieniądze zostały utracone – powiedziała. – Przynajmniej na razie.

   – Co należy rozumieć przez „na razie”.

   – Zostały częściowo zeskanowane. Numery seryjne znajdują się w bazie danych policji. Kiedy przestępcy zaczną je wydawać, będzie można ich ująć i wtedy ewentualnie łup odzyskać.

   – A dobra wiadomość?

   – Pana zięć się odnalazł  cały i zdrowy.

   – Co?! Muszę zapalić. Miałem zamiar rzucić palenie, ale w tej sytuacji...

   – Będzie się pan mógł z nim zobaczyć.

   – A taśmy? Co z taśmami?

   – W tej sytuacji nie mają już znaczenia – zauważyła Dominika.

   – Dużo za nie zapłaciłem. Są moje.

   – Oczywiście. Po przejrzeniu oddamy je panu.

 

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

---

Aktualności w portalach

• W Polsce aresztowano szefa prorosyjskiej partii Zmiana, co z szefami partii proniemieckich, proamerykańskich i proizraelskich? pt, maj 20, 2016

• Porządkowanie pojęć pt, maj 20, 2016

• Hipokryzja Niemców! Oficjalnie popierają sankcję na Rosję, a pod stołem robią z Moskwą gigantyczne interesy. pt, maj 20, 2016

• Moskwą gigantyczne interesy. pt, maj 20, 2016

• Obama chciał zadowolić islamistów. Są niezadowoleni pt, maj 20, 2016

• Stado bydła pt, maj 20, 2016

• Ustawa o cięciach wynagrodzeń w spółkach SP już po I czytaniu pt, maj 20, 2016

• Interpol i Europol: Terroryści ukrywają się wśród imigrantów czw, maj 19, 2016

• Wróg naszego wroga czw, maj 19, 2016

• U Putina kabalistyczna czerwona nić na przegubie dłoni czw, maj 19, 2016

• Soros wydaje miliard dolarów rocznie na organizacje destabilizujące Europę czw, maj 19, 2016

• Ustawa o cięciach wynagrodzeń w spółkach SP już po I czytaniu pt, maj 20, 2016

• Interpol i Europol: Terroryści ukrywają się wśród imigrantów czw, maj 19, 2016

• Wróg naszego wroga czw, maj 19, 2016

• U Putina kabalistyczna czerwona nić na przegubie dłoni czw, maj 19, 2016

• Soros wydaje miliard dolarów rocznie na organizacje destabilizujące Europę czw, maj 19, 2016

• Ustawa o cięciach wynagrodzeń w spółkach SP już po I czytaniu pt, maj 20, 2016

• Interpol i Europol: Terroryści ukrywają się wśród imigrantów czw, maj 19, 2016

• Wróg naszego wroga czw, maj 19, 2016

• U Putina kabalistyczna czerwona nić na przegubie dłoni czw, maj 19, 2016

• Soros wydaje miliard dolarów rocznie na organizacje destabilizujące Europę czw, maj 19, 2016

• Czy Roundup będzie zakazany? Glifosat wykryto w... moczu europarlamentarzystów! czw, maj 19, 2016

• Kim byśmy byli bez inwigilacji śr, maj 18, 2016

• Audyt - pogromem PO i PSL śr, maj 18, 2016

• Kolejny kuriozalny pomysł UE: Żywność z Polski będzie mogła być znaczona jako „gorszej kategorii”! śr, maj 18, 2016 

The German battleship SCHLESWIG-HOLSTEIN.

Polskie bieda-pensje: Ponad 70 proc. pracowników zarabia mniej niż średnia krajowa. Na zachodzie wyższe są nawet zasiłki socjalne!

Okazuje się, że średnia krajowa GUS ma niewiele wspólnego z rzeczywistymi zarobkami statystycznych Polaków. Ponad 70 proc. z nas może tylko pomarzyć o wynagrodzeniu na poziomie 4,2 tys. zł brutto. Realne zarobki dla większości osób pracujących na etacie są dużo niższe i wciąż mocno odbiegają od wynagrodzeń jakie można osiągnąć na zachodzie Europy, gdzie nawet zasiłki socjalne potrafią być znacznie wyższe...

Kolejny kuriozalny pomysł UE: Żywność z Polski będzie mogła być znaczona jako "gorszej kategorii"!

Komisja Europejska zaproponowała wprowadzenie tzw. "etykiet środowiskowych" dla żywności. Określałyby one jaki wpływ na środowisko miało wyprodukowanie danego produktu. Przenosząc to z języka eurokratów na polski - żywność wyprodukowana w naszym kraju mogłaby być oznaczana jako ta "gorsza" tylko dlatego, że do jej produkcji użyto energii elektrycznej z polskich elektrowni węglowych, a nie francuskich atomowych czy niemieckich wiatrowych. Absurd w czystej postaci! 

Zagraniczne firmy wciąż masowo oszukują nasz kraj. Grube miliardy wypływają poza granice, a tracą na tym zwykli Polacy

W 2007 wpływy z podatku CIT wyniosły 32 mld zł. W 2015 spadły do zaledwie 27 mld zł, mimo, że obroty firm podwoiły się, a zyski wzrosły o 60 proc. Tak właśnie okrada się Polskę na masową skalę! Miliardy złotych drenowane w ramach "podatkowych optymalizacji". Wszystko na legalu i w majestacie panującej nam Brukseli, która w oficjalnych raportach sama zauważa, że zagraniczne spółki z roku na rok wyciągają z naszego kraju coraz więcej miliardów nieopodatkowanych dochodów!

Kiedy cała UE skupiona jest na walce o demokrację w Polsce, Niemcy podpisują z Rosjanami kolejną umowę w/s Nord Stream!

Nasz zachodni sąsiad ogłosił w ostatni piątek, że udzielił zgody rosyjskiemu Gazpromowi na jeszcze większe wykorzystanie gazociągu OPAL (lądowej odnogi Nord Streamu), który biegnie od Bałtyku, wzdłuż granicy z Polską, aż do Czech. Gazociąg ten został zbudowany przez Niemców, by ominąć Polskę jako kraj tranzytowy dla przesyłu gazu na zachód i południe Europy. I co? - I nic! Cała Bruksela skupiona jest bowiem na "walce o polską demokrację", a nie na jakimś rosyjsko-niemieckim układzie...

Dlaczego umowy ws płatnych autostrad są tajne? Miliardy złotych zasilają prywatne firmy, a obywatele nie mają prawa wiedzieć co, jak i dlaczego!

Prywatne firmy zarządzające płatnymi odcinkami autostrad w Polsce otrzymują w ciągu roku z Krajowego Funduszu Drogowego nawet 10-razy więcej, niż wynoszą wszystkie wpływy z tytułu poboru opłat na bramkach. Gdy jednak zwykły obywatel chciałby poznać szczegóły umów, jakie były zawierane przez rządy SLD i PO-PSL ze wspomnianymi firmami, to nagle okazuje się, że wszystko jest tajne i obarczone klauzulami poufności. Powstaje pytanie - dlaczego? Co takiego kryją zapisy wspomnianych umów, że muszą być one tajne dla zwykłych ludzi... ?

W 2005 roku Emil Wąsacz trafił przed Trybunał Stanu za prywatyzację PZU. Po 11 latach (!) postępowanie nadal stoi w miejscu. Po co zatem istnieje Trybunał Stanu??!

W 2005 roku Sejm zdecydował o postawieniu Emila Wąsacza przed Trybunałem Stanu. Ten były minister skarbu miał doprowadzić w takcie procesu prywatyzacyjnego PZU do wyboru niekorzystnej oferty, która nie spełniała celów i oczekiwań Skarbu Państwa oraz potrzeb samego PZU. Ponadto dopuścił do przyjęcia niekorzystnych postanowień umowy sprzedaży giganta ubezpieczeniowego (Polska musiała później wypłacić 4,75 mld zł odszkodowania). I Co? - I nic! Od 11 lat sprawa stoi w miejscu, bo Sejm nie potrafił wybrać oskarżyciela...

Dlaczego do ogólnopolskich TV jako "eksperci" ciągle zapraszani są agenci komunistycznych służb oraz członkowie KC PZPR?

Jeżeli po blisko 27 latach od rzekomego upadku komunizmu i powstania III RP w mediach mających zasięg ogólnopolski jako autorytet, moralista lub komentator bieżących wydarzeń występuje wysoki funkcjonariusz PZPR, agent komunistycznych służb lub oficer Ludowego Wojska Polskiego, to widać, jak bardzo coś poszło nie tak. I właśnie dlatego w naszym kraju wciąż jest potrzebna głęboka zmiana... 

Opieszałe polskie sądy: Przedsiębiorca czeka u nas średnio aż 685 dni na rozstrzygnięcie sporu sądowego. Na Węgrzech - jedynie 395 dni

Mimo, że Polska jest w czołówce UE pod względem liczby sędziów na 100 tys. obywateli, a nakłady na sądownictwo są jednymi z najwyższych w całej Europie, to na rozstrzygnięcie przed sądem sporu dotyczącego spraw majątkowych potrzebujemy średnio aż 685 dni. Dla porównania - brytyjski przedsiębiorca na rozstrzygnięcie sporu przed sądem musi czekać 437 dni, a węgierski - jedynie 395 dni. To zestawienie najdobitniej pokazuje, że polski wymiar sprawiedliwości jednak potrzebuje głębokiej reformy... 

Opozycja cytuje konstytucję, następnie wzywa do jej łamania, a na końcu protestuje w jej obronie... Gdzie tu logika?!

W Polsce, wbrew temu co głoszą niemieckie media, wcale nie jest zagrożona demokracja. W Polsce zagrożone są wpływy dzisiejszej "opozycji totalnej", niejednokrotnie reprezentującej interesy establishmentu PRL lub zagranicznych instytucji finansowych drenujących kieszenie zwykłych Polaków. Stąd przerażający lament, krzyk i histeria jaką mogliśmy obserwować w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Walka o obronę "ładu konstytucyjnego" to tylko przykrywka, co najlepiej widać, kiedy opozycja sama zaczyna stosować konstytucję w sposób wybiórczy...

---

CO WIEMY O PRZEBIEGU

KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ? 

Wnioski płynące z przedstawionych na Konferencjach Smoleńskich badań z różnych dziedzin nauki są zgodne i potwierdzają się wzajemnie. Badania geodezyjne i geotechniczne, archeologiczne i medyczne, fizyczne i chemiczne, mechaniczne i aerodynamiczne, elektrotechniczne i akustyczne - wszystkie przedstawione na Konferencjach referaty układają się w spójny obraz i pozwalają na sformułowanie następujących wniosków... 

Pobierz cały raport w pliku PDF 

Przekaż dalej!

The conclusions of the Smolensk Conferences that can be drawn from the various domains of science are consistent and mutually confirm each other. These domains include: geodetic survey, geotechnics, archaeology, medicine, physics, chemistry, mechanics, aerodynamics, electric technology, acoustics. All the corresponding papers presented at the Conferences produce a coherent picture and allow to draw the following conclusions. 

Pobierz cały raport w pliku PDF 

Przekaż dalej! 

 

Die Schlussfolgerungen aus den auf den Smolensk-Konferenzen vorgestellten Untersuchungen aus verschiedenen Bereichen der Wissenschaft stimmen miteinander überein und bestätigen sich gegenseitig.Die Untersuchungen aus den Bereichen Geodäsie, Geotechnik, Archäologie, Medizin, Physik, Chemie, Mechanik, Aerodynamik, Elektrotechnik und Akustik – alle auf den Konferenzen gehaltene Berichte werden zum kohärenten Bild und erlauben die Formulierung folgender Schlussfolgerungen.

Pobierz cały raport w pliku PDF 

Przekaż dalej! 

 

Projekcja filmu:

„Siła modlitwy”

reż. Jarosław Mańka

 

Dobre Miejsce  22 maja  godz. 16.00  LAS BIELAŃSKI
ul. Dewajtis 3  wejście B

Po projekcji spotkanie z reżyserem oraz Andrzejem Duffekiem,
bohaterem filmu
Wstęp wolny


www.dobremiejsce.org
Prod.: Wydawnictwo AA

---
logo_Wnetlogo_Trwamlogo_Republika
logo_Bibulalogo_WolneMedialogo_InfoWars
logo_InfoJawaMedialogo_ASCOlogo_NRPL
logo_Blogpresslogo_KKWlogo_Program7
logo_Maxlogo_JZlogo_SM
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj