7 maja 2016 r. | Nr 19/2016 (255)

Targowica na ulice      

 

Szanowni Państwo!

     Na ulice czy może na szubienice? Jaruzelski straszył członków PZPR, że „Solidarność” chce ich powywieszać na latarniach (cytat: Na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści). W ten sposób mobilizował swoich do popierania stanu wojennego w imię obrony demokracji ludowej. Nauka nie poszła w las. Teraz Schetyna namawia do demonstracji siódmego maja też rzekomo w obronie demokracji, no może już nieco mniej ludowej...

     Tyle tylko, że sprzedawczyki wszelkiej maści wcale już się nie boją zawisnąć na latarniach, słusznie licząc, że latarni by pewnie dla wszystkich nie wystarczyło. Jeśli nie rozprawiono się ze zbrodniarzami komunistycznymi, to ich resortowe pociotki miałyby się czegoś obawiać? Wiadomo przecież, że walka idzie tylko o koryto i lepiej nie pytać skąd wzięły się majątki stróżów prawa. Adwokaci – wiadomo. Wybronieni przez nich gangsterzy mają się czym dzielić. Natomiast sędziowie i prokuratorzy zrobią wszystko, żeby zachować w tajemnicy swój status majątkowy. Ciekawe dlaczego? Wymiar (nie)sprawiedliwości jest nadal w ich rękach, kto więc im podskoczy? Targowica rozzuchwalona brakiem lustracji i bezkarnością demonstruje swą butę.

     Gangster tym się różni od normalnego człowieka, że nie ma poczucia sprawiedliwości. Nowy rząd jest dla targowicy niebezpieczny, bo chce prawu przywrócić jego naturę, czyli sprawiedliwość.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Lekcja pokera

odcinek 154

– Nic pani nie jest? – spytała jakaś starsza kobieta, pomagając Dominice wstać. 

– W porządku – odparła, pocierając bolący nadgarstek. 

Ktoś inny podał jej torebką, która zsunęła się z ramienia. 

– To wypadło pani z torebki – jakiś mężczyzna podał jej białą zaklejoną kopertę. Wyczuła w niej drobny twardy przedmiot. Czyżby znowu klucz od skrytki?

– Nic ci nie jest? – spytał Marcin, któremu udało się przedrzeć przez ciżbę wysiadających i wsiadających pasażerów. 

– Jestem cała i zdrowa – postąpiła krok w jego kierunku, trochę jednak kulejąc.

– Tylko straciliśmy pieniądze?

– Albo dokonali transakcji. Trzeba to sprawdzić.

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Aktualności w portalach 

• Kary finansowe proponowane przez KE to pomysł Bieńkowskiej?  czw, maj 05, 2016

• Jak dobierać kraje pod przyszłe inwestycje?  czw, maj 05, 2016

• Imigranci dokonują samopodpalenia. Chcą otwarcia Australii  czw, maj 05, 2016

• Spotkanie autorskie z podporucznikiem Przemysławem Kardą!  czw, maj 05, 2016

• LGBT krytykują Gwiezdne Wojny za brak homoseksualistów  czw, maj 05, 2016

• Trucie ludzi fluorem. Bezmyślność, czy głupota?  czw, maj 05, 2016

• Zachód zwalczy terrorystów w Syrii czw, maj 05, 2016

• TTIP: Prawa człowieka (ponoć) nie podlegają negocjacjom  czw, maj 05, 2016

• Grecja – Spełniło się jeszcze jedno proroctwo Kosmy Etolijskiego  czw, maj 05, 2016

• Wojna informacyjna - Amerykanie przechodzą do kontrataku?  czw, maj 05, 2016

• Szydło likwiduje Radę ds. przeciwdziałania dyskryminacji czw, maj 05, 2016

• 1,75 mld Euro może nas kosztować nieprzyjmowanie imigrantów  czw, maj 05, 2016

• Breivik wodzi Norwegię za nos  czw, maj 05, 2016

• „Szalona” propozycja KE jednak się pojawiła  czw, maj 05, 2016

• Trump tryumfuje a u Demokratów pat  czw, maj 05, 2016

• Miasto roponośnych piasków w ogniu śr, maj 04, 2016

• Kenijska policja udaremniła atak biologiczny na szeroką skalę  śr, maj 04, 2016

• Co będzie z Polską, gdy Unia Europejska upadnie?  śr, maj 04, 2016

• Jesteś tylko numerem - zdrowie i nie tylko  śr, maj 04, 2016

• Zmiana na funkcji prowodyra zakodowanych  śr, maj 04, 2016

---
---

SERWIS21

niezależny Serwis Informacyjny - bez politycznej poprawności

http://serwis21.blogspot.com
e-mail: serwis21@gmail.com

 

Dochody Polaków mniejsze od zasiłków na Zachodzie 

Główny Urząd Statystyczny (GUS) ogłosił, że przeciętny dochód na osobę w Polsce w 2015 r. wyniósł 1386 zł, czyli około 320 euro (tj mniej niż zasiłek dla bezrobotnych, czy tzw. minimum gwarantowane np. we Francji). Ten wskaźnik wiele mówi o tym, jak biednym krajem jest Polska. Okazuje się bowiem, że przeciętny dochód w naszym kraju wynosi mniej niż zasiłek dla bezrobotnych w krajach zachodnich - mówi wnp.pl Piotr Szumlewicz, doradca OPZZ. A warto pamiętać, że to średni wskaźnik, czyli że znaczna część społeczeństwa żyje za znacznie mniej. I tak po 25 latach III RP, po 12 latach naszej obecności w Unii Europejskiej wciąż w Polsce, nasi rodacy klepią biedę, a przy akcesji do UE obiecywali lepsze życie... 

Przestępczy Trybunał? 

Jak informują media prokuratura okręgowa 16 marca wznowiła postępowanie w/s o przekroczenie uprawnień w związku z tzw. "wyrokiem" z 9 marca br, w związku z otrzymanymi zawiadomieniami. 1 kwietnia Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE że zawiadomienie Stowarzyszenia z dnia 14 marca 2016 r. dot. podejrzenia popełnienia przekroczenia uprawnień jakim było tzw. "wyrok" z dn. 9 marca (podjętym w składzie niezgodnym z ustawą i z Konstytucją) oraz poświadczenie nieprawdy jakim była próba nadania formuły wyroku, decyzją prokuratora z dnia 24 marca 2016 r. zostało włączone do prowadzonego łącznie postępowania POVDs109/2016 i rozpoznane będzie w ramach niego. 

Mama, Tata, Dzieci 

Powstała Europejska Inicjatywa Obywatelska „Mama, Tata i Dzieci”, której celem jest uznanie przez UE, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, a rodzina jest oparta na małżeństwie i/lub pokrewieństwie Aby unijne instytucje w ogóle zajęły się sprawą, potrzeba zebrać milion podpisów! Mamy na to tylko niecały rok, więc zacznijmy już dzisiaj. Podaję link do strony, pod którą można się podpisać. Proszę Państwa o podpis w tej ważnej sprawie: https://signatures.mumdadandkids.eu/?lang=pl Prezesem inicjatywy została Edit Frivaldszky - Węgierka, żona oraz mamą trójki dzieci. (Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, CitizenGO Polska). 

Kłamliwe frazesy o demokracji 

Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą sytuacji w Polsce. Oprócz frazesów o demokracji i państwie prawnym, rezolucja zawiera stwierdzenia kłamliwe np. iż (Trybunał powołano w czasach PRL celem mydlenia oczu i zagwarantowania w przyszłości trwałości post-komunistycznych relacji społecznych) oraz wezwanie do przestrzegania, opublikowania i pełnego oraz bezzwłocznego wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016 r. oraz do wykonania orzeczeń z dnia 3 i z dnia 9 grudnia 2015 r.). Za rezolucją głosowali socjaliści, Europejska Partia Ludowa, liberałowie, zieloni, lewicowcy łącznie 513 eurodeputowanych (w tym europosłowie z PO, PSL i SLD). Przeciw rezolucji było 142 eurodeputowanych, 30 wstrzymało się od głosu.Projekt rezolucji nas nie dziwi, wszak zachód traktuje nas jak neokolonię. Co gorsza wiernopoddańczy stosunek względem UE pokazuje opozycja PO-Nowoczesna, a odnosimy wrażenie że PIS nie wykazuje właściwej stanowczości w odrzuceniu tej zewnętrznej ingerencji. Czas przywrócić Polsce suwerenność. 

Więcej interesujących wiadomości i artykułów w serwisie 

http://serwis21.blogspot.com
E-mail: serwis21@gmail.com

---

Jesteś tylko numerem - zdrowie i nie tylko

Z cyklu: „Listy do Wnuczka”

Kochany Wnuczku!

Jak starałem się Tobie to opisać, historia nie tylko ostatnich 200 lat, ma całkowicie inny przebieg, aniżeli opisywany w podręcznikach. Przykładowo prasa polskojęzyczna, niemieckich właścicieli, pod amerykańskim zarządem, rozpisywała się czego to tzw. Trybunał Konstytucyjny nie wyczynia i jak to ta czwarta władza panoszy się nad narodem, ale żaden autorytet gazetowy nie próbował zgłębić sedna sprawy i wszystko, czym zajmowali się, to jakieś jednostki mniej wartościowego narodu [St.Michalkiewicz]

Wszystko wskazuje na to, że prawdziwa wiedza nadal ma być zakryta przed oczyma mieszkańców żyjących pomiędzy Odrą i Bugiem. Prawda historyczna, czyli względna, ciągle się zmienia w rękach tych, którzy chcą kontrolować społeczeństwa. Wystarczy jeden rocznik odpowiednio wytresowanych ROBOTÓW BIOLOGICZNYCH, aby powtarzali oni do końca życia wyuczone tezy. Jest to normalne, ponieważ starsze osoby doskonale pamiętają właśnie to, czego ich nauczono w dzieciństwie, a zupełnie nie chcą sobie przyswoić materiałów poznanych w okresie późniejszym. Mało tego, te wiadomości z dzieciństwa, ponieważ to nie jest wiedza, zawsze są przeszkodą przed wyprostowaniem dróg historycznych. 

Przykładowo w Polsce od 1944 roku dominował model sowiecki w oświacie. Świat był czarno biały. My, czyli kraje demoludu, to była biała strona medalu, a złe były kraje kapitalistyczne. Potem, rzekomo, po 1989 roku dokonała się zmiana i zaczęto nauczanie, że demoludy to było be, a kapitalistyczne państwa stały się białe. Ale to była tylko żonglerka pojęciami. W podręcznikach szkolnych niewiele się zmieniło. A ludzie wierzyli w to, czego nauczyli się w szkole. A w szkołach w okresie sowieckim nigdy nie uczyli, że rząd angielski zgodził się na zorganizowanie obozów koncentracyjnych w Angli dla Polaków, którzy mieli negatywny stosunek do sowietów. 

Było 6 takich obozów. Najbardziej znany był na Wyspie Węży - Bute Island, należącej do hrabiego Lessly i użyczonej Sikorskiemu na obóz, oczywiście za zgodą i aprobatą Churchila. Na wyspie były dwa obozy; jeden w domkach - pensjonatach, o których rozpisuje się np. wikipedia i drugi „prawdziwy”. Dodatkowo na lądzie znajdowały się dalsze 4 obozy. Przez całe 46 lat sowiecczyzny nie wspomniano o tym w Polsce oficjalnie ani razu. Żadne Instytuty Historyczne, te Uniwersytety, nie zainteresowały się losem Polaków więzionych w tych obozach. Nawet taaaka sława jak Norman Davies wolał pisać banialuki o Rzeczypospolitej, zamiast o obozach koncentracyjnych w swoim kraju, ale dla Polaków. Że to były obozy koncentracyjne nie ma żadnej wątpliwości, ponieważ w pamiętnikach znanego chirurga dr Majewskiego znajdujemy opisy pobitych żołnierzy przywożonych do szpitalnego baraku z tamtych obozów. 

Podobno także w USA było 6 takich obozów, w których przetrzymywano Polaków mających negatywny stosunek do stalinizmu. I kompletna cisza, żaden z nuworyszy postawionych na czele przedmiotu historia nie pokusił się o wyjaśnienie problemu. A świadkowie umierają. I dziwna rzecz, tzw. historycy opisują to, co znajdują w tzw. dokumentach, a zupełnie nie umieją posługiwać się zeznaniami świadków. Jedyną naprawdę historyczną książkę, którą czytałem w ostatnim ćwierćwieczu, było opracowanie prof. Saksa. Obecne informacje znajdujące się w wikipedii o „Wyspie Węży” mają się do rzeczywistości jak przysłowiowa pięść do oka... 

J.Jaśkowski   |   Czytaj całość na Alex Jones 

Hanna Banaszak & Herdzin Big Band

Children of Sanchez

wysłuchaj online

Serdecznie zapraszamy na wykład

 Profesora Marka Dyżewskiego

 "Stała Matka Bolejąca"

 Będzie to ostatnie spotkanie z cyklu "BOŻE PRAWDY W BLASKU PIĘKNA", który  jest poświęcony pieśniom szeroko rozumianym, tzn. utworom wokalnym jak i wokalno-instrumentalnym. Pieśniom, które są skarbem kultury chrześcijańskiej.

 14 maja 2016 r., sobota, godz.16.00

 Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5

 Więcej informacji na stronie:
http://solidarni2010.pl/31643-nbspzapraszamy-na-wyklady-marka-dyzewskiego.html

---
---
logo_Wnetlogo_Trwamlogo_Republika
logo_Bibulalogo_WolneMedialogo_InfoWars
logo_InfoJawaMedialogo_ASCOlogo_NRPL
logo_Blogpresslogo_KKWlogo_Program7
logo_Maxlogo_JZlogo_SM
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj