20 lutego 2016 r. | Nr 08/2016 (244)

Wiedza tajemna   

 

Szanowni Państwo!

   Budowniczowie średniowiecznych katedr posiedli wiedzę tak cenną, że postanowili ją ukryć przed konkurencją. W ten sposób powstała loża masońska. O skuteczności dochowania tajemnicy mógłby świadczyć na przykład fakt, że nigdy nie udało się dokończyć budowy wież katedry Notre-Dame w Paryżu.  Może za taką wiedzę nie zapłacono komu trzeba? Obecnie, to oczywiście bez znaczenia. Wszyscy zdążyli się przyzwyczaić od paru wieków  do tej paryskiej niedoróbki.

   Natomiast tajemnica, póki istnieje, nigdy nie traci na atrakcyjności. Masonerię podejrzewa się o największe teorie spiskowe świata. Nie mnie osądzać na ile słusznie. Namacalny przejaw działania tych „sił nieczystych” widzę w modzie na szpetotę. Dawnymi czasy zarówno królowa, jak i wieśniaczka chciały mieć piękne szaty. Pierwszą było na nie stać, a drugą nie. Stąd łatwo rozpoznawano kto do jakiej klasy należał.

   W dobie obfitości dóbr wszelakich, przestało to być takie proste. Obecna modnisia nie wystarczy żeby miała pieniądze i zły gust. Musi wiedzieć, na przykład że podarte dżinsy od trzydziestu lat są nadal trendy, a podarty podkoszulek tylko pod warunkiem, że jest kupiony w jakimś top-szopie za bajońską cenę. Taka wiedza tajemna pozwala na wyciągnięcie pieniędzy od tych, którzy mają ich w nadmiarze w przeciwieństwie do rozumu.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

 Ad. Rosyjska dusza     07/2016 (243) 

Szanowna Pani Małgorzato

   Ma Pani całkowitą rację - rosyjska dusza jest dla ludzi Zachodu nieodgadniona. Ale my Polacy mamy z Rosjanami więcej doświadczeń i trzeba z tej skarbnicy wiedzy korzystać - nie mamy zresztą innego wyjścia. W związku z tym, że Zachód (od zawsze cynicznie zapatrzony w swoje interesy, a obecnie dodatkowo przeżarty lewactwem i ekonomicznymi uwarunkowaniami) będzie nowemu rządowi polskiemu „robić wbrew” (by ratować swoje interesy w skolonizowanej Polsce), może warto, jak zrobił to Orban (uczmy się na czyichś błędach i sukcesach) nieco pokokietować Rosję (uprawianie skutecznej polityki jest bezwzględne i pozbawione sentymentów). Może wówczas elity Zachodu się opamiętają. Trzeba im uświadomić, że bicie nas po głowie w imię ich własnych interesów ekonomicznych jest polityką krótkowzroczną i samobójczą. Wiemy, że Zachód boi się Rosji - czasem bardziej, a czasem mniej. Naszym interesem jest to by ten strach wzmacniać i przekonać Zachód, że bronienie naszego interesu narodowego jest również w ich interesie. Pozostaje pytanie - czy te lewackie zachodnie przygłupy to pojmują - naszym celem jest im to „wyłopacić”.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa  Działa-Szczepańczyk       

***

   Dziękuje za tekst. Wszystko to jest słuszne! Rosyjska dusza cechuje się biernością i wymaga kierowania. Wykorzystują to skutecznie inne nacje już od czasów cara Piotra. Na przykład, całe dowództwo rosyjskiej armii. Kutuzow był wyjątkiem, jednym z niewielu. I tak dalej, nie będę wyliczał. 

   A żeby było trudniej, Rosjanie w osobistych kontaktach dają się lubić. Więc pożyteczni idioci sądzą ich po tych dobrych cechach, a agentura to wykorzystuje. To tylko jeden z aspektów dodanych do Pani udanego tekstu.

 Pozdrawiam A. Przybyszowski

***

Poruszając drażliwy temat zdawałam sobie sprawę, że narażam się  resortowym wnuczętom. Odezwał się jeden taki, nie przebierał w doborze inwektyw. Nie wiedział (bo i skąd?) że po pierwszym wulgarnym słowie dalszego ciągu żadnego tekstu nigdy nie czytam.

MT

Lekcja pokera

odcinek 143

    Genia dopiła kawę z termosu. Była bardzo zdenerwowana, ręce jej się trzęsły. Najlepiej zrobiłby jej kieliszek czegoś mocniejszego, ale nie mogła sobie na to pozwolić, nie w tej chwili. Chociaż... Butelka była w bagażniku, za tylnym siedzeniem, wystarczyło sięgnąć. Nie! Gdyby policja złapała ją po alkoholu za kółkiem, wszystko by diabli wzięli. Trzeba wytrzymać, nawet ten cholerny helikopter coraz bardziej działał jej na nerwy. Miała nadzieję, że nie widzi jej żuka schowanego pod mostem, ale pewności mieć nie mogła. Rodzina posła mogła zawiadomić policję, mimo jej ostrzeżeń, żeby tego nie robili.

    Kazała im czekać z pieniędzmi przed ratuszem w Olsztynie. Spojrzała na zegarek. Teraz. Wzięła komórkę do ręki, wybrała numer i kazała jechać drogą na Bartoszyce. Ile im to zajmie czasu? Z jej wyliczeń wynikało, że powinni tu być za jakieś piętnaście minut. Odczekała dziesięć i ponownie zadzwoniła z konkretnym poleceniem zatrzymania się na moście nad Łyną i zrzucenia worków tuż koło rzeki.

    Nie umiałaby powiedzieć, ile upłynęło czasu. Raczej poczuła niż usłyszała, że na mostku, tuż nad jej głową zatrzymuje się samochód. To musi być ten. Nikt inny nie miałby powodu łamać przepisów drogowych, zatrzymując się na moście. W chwilę później zobaczyła worek spadający parę metrów od jej furgonetki. Nie ruszała się, nadsłuchując czy samochód odjechał. Wszystko szło zgodnie z planem. Cichnący w oddali szum samochodu upewnił ją, że może spokojnie zabrać worek. Rozejrzała się. Niczego podejrzanego nie zauważyła. Worek z pieniędzmi wrzuciła z tyłu furgonetki pod ławkę. Na razie wolała nie sprawdzać, co zawiera. Będzie na to czas później. Ruszyła wąską drogą przez las, która doprowadzi ją niebawem do szosy. Obiecała rodzinie posła, że powie gdzie go szukać. Nie zamierzała dotrzymać słowa. Jeśli nawet udało się policji jakimś cudem namierzyć jej zajazd, to i tak znajdą w nim nie posła, a zabójcę policjanta. Rodzina posła może być niepocieszona, ale policja będzie miała ekstra prezent.

 

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

 

Szafa „Człowieka honoru”

 

Występują: Leming i Moher.

 

Leming – Co za pazerność! Żeby biednej wdowie odmówić głupich dziewięćdziesięciu tysięcy!

Moher – Niech zgadną, mówisz o szafie Kiszczaka?

Leming – Przyznasz, że to niesprawiedliwe.

Moher – Sama chyba tego nie wymyśliłaś?           

Leming – A właśnie, że sama! Nikt nie miał odwagi napisać tego, co wszyscy czują.

Moher – Wszyscy obrońcy „Człowieka honoru”, jak mniemam?

Leming – No, może z tym honorem, to była lekka przesada, ale przecież musiał się jakoś zabezpieczyć.

Moher – Przed kim?                                

Leming – No jak to? Przed PiS-em oczywiście.

Moher – Bolka zliczasz do Pisowców?   

Leming – Oj, te zarzuty przeciwko niemu zostały sfabrykowane. To bezwartościowa makulatura.

Moher – Warta jednak dziewięćdziesięciu tysięcy?

 

KURTYNA

P.S. Drogi aktorze! Idąc sam dojdziesz szybciej, idąc z kimś dojdziesz dalej. Pomyśl czy nie byłoby Ci ze mną po drodze. Zagraj w Internetowym Kabarecie!

Komentarze 

Nowa wersja naszej transformacji ustrojowej - po znalezieniu kwitów w domu Kiszczaka.

Rozmowa w Telewizji Republika na temat Bolka.

Unia Europejska dezinformowana o sytuacji w naszym kraju

Audycja Plusy dodatnie, plusy ujemne z 18.02.2016 r.

Alternews z 18.02.2016 r. - zobacz online.
Nieśmiertelność w świetle badań naukowych - Alexandrem Nawalovem - zobacz online.

Odzyskana pamięć? Spotkanie w Saloniku Dziennikarskim z prof. Andrzejem Nowakiem prowadzi Piotr Legutko.

---

Aktualności w portalach 

• Przekonania słuszne i… słuszniejsze. Twitter cenzuruje amerykańskich konserwatystów czw, lut 18, 2016

• IPN znalazł zobowiązanie Lecha Wałęsy do współpracy z SB. Jest podpisane odręcznie czw, lut 18, 2016

• Pięciu pisarzy nie przyjmie medali od Glińskiego czw, lut 18, 2016

• Nike zerwała kontrakt ze sławnym bokserem za jego biblijne poglądy na temat homoseksualizmu czw, lut 18, 2016

• Kardynał Gianfranco Ravasi pisze do „drogich braci masonów” czw, lut 18, 2016

• Bronił Nergala, a teraz Grossa. Niebezpieczne związki księdza Bonieckiego czw, lut 18, 2016

• Redaktor naczelny do “Do Rzeczy” rozważa możliwość pragmatycznych relacji z Rosją śr, lut 17, 2016

• Wiceszef MON: presja ukraińskiego IPN jest niezrozumiała śr, lut 17, 2016

• Nałogowi gracze wideo mają „inny” mózg. Uzależnienie przekształca jego naturalną budowę śr, lut 17, 2016

• Ekspert: wysyłanie polskich F-16 do Syrii to deklaracja pochopna i ryzykowna wt, lut 16, 2016

• Profesor Ryszard Legutko: Z punktu widzenia europejskiej kultury ideologia unijna to barbarzyństwo wt, lut 16, 2016

• Wieprzowina dla przedszkolaków? Nie we Frankfurcie, Wiesbaden ani w Bielefeld wt, lut 16, 2016

• Kawaler polskiego orderu i publicysta „The Guardian” grozi Polsce: jeśli się nie zmienicie Zachód machnie na was ręką wt, lut 16, 2016

• IPN i policja w domu Czesława Kiszczaka. Jego żona chciała sprzedać dokumenty w sprawie TW „Bolka” wt, lut 16, 2016

• Kard. Woelki: co to za liberalizm, który propaguje wolność kosztem najsłabszych? wt, lut 16, 2016

• Poprawki w prawie przeciw zniesławianiu Polski. Będą procesy za “polskie obozy” wt, lut 16, 2016

---

Czy powstanie film TW "Bolek" człowiek beznadziejny?

"Wałęsa. Człowiek z nadziei" nie otrzymał nominacji do Oscara. Nie doceniła go nawet Polska Akademia Filmowa, która pominęła najnowszy film Andrzeja Wajdy przy rozdawaniu nominacji do Orłów (za rolę w "Wałęsie" indywidualnie nominowano tylko Roberta Więckiewicza i Agnieszkę Grochowską). W związku z tym Krzysztof Kłopotowski wezwał Polski Instytut Sztuki Filmowej do zażądania zwrotu dotacji przyznanej wcześniej twórcom "Wałęsy". 

Zdaniem dziennikarza Andrzej Wajda oraz scenarzysta Janusz Głowacki "nie dochowali należytej staranności w wykonaniu pracy", o czym świadczą konkursowe porażki "Wałęsy". Film szybko odpadł z rywalizacji o Oscara, nie zawojował także podwórka ojczystego. Po ogłoszeniu nominacji do Orłów w wyścigu o prestiżowe nagrody Polskiej Akademii Filmowej pozostali tylko Robert Więckiewicz, którego nominowano za rolę Lecha Wałęsy, Agnieszka Grochowska (rola Danuty Wałęsy) oraz autorzy scenografii, kostiumów i montażu. Obraz Wajdy nie otrzymał nominacji w kategorii "Najlepszy film", o Orła za najlepszą reżyserię nie powalczy też sam Wajda.

Kłopotowski podkreślił, że scenariusz "Wałęsy" oparto na "mniemaniach reżysera na temat sytuacji i roli Lecha Wałęsy", a nie na rzetelnych ustaleniach historyków. Według niego to kolejny dowód na brak staranności twórców filmu. Z tego względu Kłopotowski napisał do władz PISF list, w którym zawnioskował o "żądanie zwrotu dotacji przyznanej Akson Studio przez PISF na realizację filmu".

– Wystąpienie PISF do producenta o zwrot dotacji na film „Lech Wałęsa: człowiek z nadziei” stanie się lekcją, że w wolnym kraju pieniądze publiczne należy wydawać na rzetelną sztukę a nie na mniemania historyczne twórców – napisał Kłopotowski.

List dostępny jest na blogu dziennikarza.

NOA

Noa, właściwie Achinoam Nini (heb. אֲחִינוֹעַם נִינִי; ur. 23 czerwca 1969 w Tel Awiwie) – izraelska piosenkarka śpiewająca muzykę popową, jazzową i bluesową, reprezentantka Izraela podczas 54. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2009 roku.

 

A P E L 

AKT DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI

 

Przez wiele lat „Gazeta Wyborcza” (inaczej: „Trybuna Ludu III RP”) była zasilana, tuczona pieniędzmi publicznymi, pieniędzy podatników, ponieważ rząd PO-PSL regularnie zlecał jej publikowanie reklam, komunikatów itp. tekstów, sowicie opłacanych ze wspólnej, państwowej kasy.

Nowy rząd nie powinien być rządem frajerów - mamy taką nadzieję, powinien natychmiast, pierwszego dnia swego funkcjonowania, skończyć z tym procederem. Oczekujemy, że W IMIĘ DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI obecnie ogłoszenia i reklamy rządowe będą zamieszczane w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Oczekujemy też wzmocnienia przez rząd portalu www.niezalezna.pl 

Jest oczywiste, że zaangażowanie obu środowisk przyczyniło się walnie do zwycięstwa PiS i koalicji w wyborach prezydenckich i parlamentarnych! 

Jan Wawrzyńczyk

---
logo_Wnetlogo_Trwamlogo_Republika
logo_Bibulalogo_WolneMedialogo_InfoWars
logo_InfoJawaMedialogo_ASCOlogo_NRPL
logo_Blogpresslogo_KKWlogo_Program7
logo_Maxlogo_JZlogo_SM
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj