9 maja  2020 r. | Nr 19/2020 (462)

Kwiatki nie polskie

 

Szanowni Państwo!

    Co łączy tulipana, narcyza, hiacynta i żonkila? Wszystkie one należą do roślin cebulowych i kwitną wiosną. Trzy z nich ładnie pachniały, ale to w czasach kiedy jeszcze istniały pachnące kwiaty. Tyle, jeśli chodzi o biologię. Znacznie więcej znaczą jako symbole w polityce. Na ile stały się inspiracją dla twórcy Wiosny, to tylko jeden Biedroń wie. Sama nazwa tuli-pan może sugerować takie skojarzenie. Narcyz to już wyraźny symbol dla wielu polityków, na czele z Głównym Kopertologiem Kraju – z tytułem profesorskim.

     Następny kwiatek do tego kożucha, to hiacynt. Komunistyczni manipulatorzy czuli pismo nosem, bo zbieranie hak ów na homoseksualistów oznaczyli kryptonimem Hiacynt. Później, kiedy obrona robotników nie wypaliła, komuniści pochylili się z troską nad zboczeńcami, zarzucając wszystkim wokół homofobię, znowu jednak do czasu. Homoseksualistów trzeba kochać, ale okazuje się, że nie wszystkich. Jak się nie ma jedynie słusznych prokomunistycznych poglądów, to orientacja seksualna nic nie pomoże. Wręcz przeciwnie, zawsze jakieś GW, czy TVN może wiedzę o tej orientacji upublicznić.

     Został jeszcze żonkil – symbol walczącego getta warszawskiego. Nagłośnienie powstania w getcie miało przyćmić Powstanie Warszawskie, stając się również wyzwaniem politycznym. Przyćmiło na Zachodzie, bo tam właśnie o to chodziło, żeby o polskich bohaterach nikt nie usłyszał.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. Kopertolog    18/2020 (461)

Szanowna Pani Małgorzato

Niebezpieczne jest również to, że wraz z nadejściem „starej gwardii” powróci ze zdwojoną siłą kwestia wdrażania w naszym kraju wartości europejskich czyli m.in. ideologii gender i innych neomarksistowskich eksperymentów społecznych. Wprawdzie i dzisiaj z problemem gender się zmagamy, bo ekipa dobrej zmiany nie ma odwagi wypowiedzieć Konwencji Stambulskiej (to ta słynna bomba z opóźnionym zapłonem, którą zostawił nam Komorowski w 2015 r.), czego skutkiem jest wdrażanie jej niektórych zapisów w naszym kraju. Prawdopodobnie ten brak odwagi jest wynikiem nacisków ze strony strategicznego partnera, który zamysłowi wcielania w życie w naszym kraju obyczajowej „nowoczesności”, równie gorliwie wtóruje jak kierownictwo UE. Wobec tego, nasi przywódcy kluczą „w tym temacie” i nie wiedzą co tu zrobić, by wilk był syty (napierające na rząd zewnętrzne „siły”) i owca cała (własny elektorat). Być może, z suwerennością decyzji naszych przywódców (nie tylko w genderowym „temacie”) jest tak jak z niezależnością człowieka, który ma przystawiony pistolet do potylicy. A może jest to zbytnia ich ostrożność? Zadziwia jednak fakt, że kraj podobno ultrakatolicki, jakim jest Polska, nie miał odwagi odciąć się od Konwencji Stambulskiej, a takie „drobiazgi” jak np. Węgry, Bułgaria czy Słowacja tę odwagę miały. Jednak jedno jest pewne, gdy „stara gwardia” przejmie ster rządów w naszym kraju, pierwsze co zrobi (udowadniając swą niezmierną lojalność) to podporządkuje całkowicie nasze prawodawstwo – unijnemu (o co od lat zabiega kasta „naszych” sędziów-inaczej) i przejmie bez zastrzeżeń wszelkie dyrektywy płynące z centrum kierowniczego UE, a może nawet, uprzedzi jego oczekiwania. To nie jest dla nas dobry scenariusz. Musimy grać na czas i robić wszystko, by go dobrze wykorzystać – głównie poświęcić go pracy nad umysłami Polaków, by dobrze byli rozeznani z jaką materią przyjdzie im się niebawem zmagać. Jeżeli tej pracy nie wykonamy, to biada nam. Pokusa, by zarządzać polskim społeczeństwem – wykastrowanym duchowo i intelektualnie (czemu służy m.in. genderowa rewolucja), jest duża – któż się jej oprze.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

Mieczysław Ryba

Tomasz Wróblewski

Artyści nam się starzeją. Oto autoportret  Jurka B.

Mam nadzieję, że wszyscy go rozpoznajecie.

 

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Zainteresowanych tą książką proszę o kontakt bezpośredni

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

ProKapitalizm 

wPolityce

•  Ostra wymiana! Hołownia krytykuje Kidawę, Lis jej broni pt. 08 Maj. 2020

• Prezentujemy PIERWSZY SONDAŻ po debacie w TVP. Kto zyskał? pt. 08 Maj. 2020

• Orlen przekazał do Watykanu środki do walki z pandemią pt. 08 Maj. 2020

• Sobolewski o opozycji: Zachowuje się jak faryzeusz pt. 08 Maj. 2020

• Gowin: Nasze porozumienie mówi o nowych wyborach pt. 08 Maj. 2020

• Budka chce wotum nieufności dla Sasina: Zaczynamy rozliczać pt. 08 Maj. 2020

• Paranoja! „GW” chce ukarania rządu za wybryki opozycji pt. 08 Maj. 2020

• Premier:Pamiętajmy o ofiarach II WŚ i reżimu komunistycznego pt. 08 Maj. 2020

• Memoriał i Gliński ws. tablic w Twerze. "To zbrodnia" pt. 08 Maj. 2020

• Wsparcie dla branży transportowej w związku pandemią pt. 08 Maj. 2020

• Covid-19 to pandemia domów opieki nad seniorami pt. 08 Maj. 2020

• ZP po kryzysie? Gliński: Wyszliśmy z zakrętu wzmocnieni pt. 08 Maj. 2020

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj