14 marca 2020 r. | Nr 11/2020 (454)

Ludzie i Kobiety

Szanowni Państwo!

   Komuniści lubią występować w roli obrońców uciemiężonych. Tak długo bronili klasy robotniczej przed kapitalistami, aż robotnicy wysłali ich do diabła. W czasie panowania jedynie słusznej ideologii udało im się jednak zniszczyć gospodarkę krajów Obozu socjalistycznego. Nomenklatura uwłaszczyła się szybciutko, na tym co jeszcze zostało i przedzierzgnęła w znienawidzonych wcześniej kapitalistów. Nawyk występowania w czyimś imieniu jednak pozostał. Tym razem ukochali nade wszystko feministki i zboczeńców.

     Komunistyczny marsz przez instytucje nie mógłby się powieść, gdyby nie zmieniono znaczenia słowom powszechnie znanym. Teraz już każde dziecko wie, że tolerancja zależy od tego, kto tego słowa użyje i do kogo się odnosi. Jeśli do księży katolickich, to w ogóle nie ma takiej opcji, najlepiej w żadnym aspekcie. Jeśli natomiast do zboczeńców, to oznacza nie tylko pełną aprobatę, ale i podziw.

     Zwrot Panie i Panowie nie przechodzi przez gardło prawdziwego komunisty, nawet jeśli zdążył przeobrazić się w kapitalistę. Towarzyszki i towarzysze powychodzili z mody, a trzeba się jakoś wyborcom przypodobać. Wymyślili więc Polki i Polacy nie wiedząc zapewne, że słowo Polacy nie różnicuje płaci. Jeżeli już konieczne ich zdaniem jest takie wyróżnienie, a wymienienie kilkudziesięciu płci byłoby nieporęczne, to proponuję rozszerzenie na Polki, Polacy i Polaczątka. Świadczyłoby to o trosce w stosunku do dziatwy.

     Gdyby jednak woleli pozostać wierni internacjonalizmowi, to proponuję zwrot: Ludzie i Kobieta.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. Koronacja wirusa  10/2019 (453)

Szanowna Pani Małgorzato

Koronawirus – temat dominujący w polskich i światowych mediach, przedstawiany w duchu wielkiego epidemiologicznego zagrożenia (jedyny wyjątek to dzisiejszy głos rozsądku prezydenta USA: „W poprzednim roku 37 tysięcy Amerykanów zmarło z powodu zwykłej grypy. W tym momencie potwierdzono 546 przypadków koronawirusa i 22 zgony. Pomyślcie o tym”). Czemu i komu służy sianie tej paniki? Wielki rozmach i koszta ochrony przed tym wirusem wskazywałyby na to, że czegoś o nim nie wiemy, albo wręcz przeciwnie – wiemy wystarczająco wiele, ale ta wiedza nie skłania do masowego strachu więc trzeba go podgrzać. Czy fakt, że Chiny bardzo gorliwie podjęły się walki z koronawirusem nie jest zastanawiający? Czy w tak ludnym i totalitarnym państwie walka o każde ludzkie istnienie nie budzi zdziwienia? Ale może nie doceniam wielkiego humanizmu przywódców ChRL. Sugeruje Pani, że to chiński sposób na zdyscyplinowanie społeczeństwa – być może tak jest. Oni w tym względzie mają sporo doświadczenia i uciekanie się do tak wyrafinowanych metod, może wydawać się mało prawdopodobne. Jednak, realia społeczne Chin uległy w ostatnich latach głębokiej metamorfozie wraz z wzrostem dobrobytu i może metody trzymania w ryzach społeczeństwa liczącego miliard czterysta milionów ludzi, uległy również zmianie. Bardziej należy jednak obawiać się, żeby ten pomysł zniewalania ludzi metodą siania strachu nie przechwycili ci, którzy zawiadują światem Zachodu. Przejawem takiego trendu będzie administracyjny przymusu szczepień. Przecież, szczepienie milionów ludzi (cóż z tego, że nieskuteczne – wirusy mutują) to niewyobrażalnie lukratywny interes. Wydaje się jednak, że ten interes realizowany może być niejako przy okazji. Ten światowy „armagedonu” jest raczej próbą wyeliminowania wybranych państw z ekonomicznej i tym samym politycznej mapy świata – przynajmniej czasowo. Oczywiście, są straty w ludziach – ale cóż one znaczą wobec wyznaczonego celu. Chiny to jeden z najbardziej „lubianych” państw na tej mapie. Bardzo pouczająca jest również sytuacja w Iranie. Zadziwia stosunkowo duża zachorowalność obywateli tego kraju. Czy to państwo stanowi centrum przesiadkowe i turystyczne świata? Dlaczego jest jedyną samotną wyspą na Bliskim Wschodzie opanowaną przez koronawirusa? Czy to nie daje do myślenia?

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Małgorzata Todd

DOMNIEMANIE BEZKARNOŚCI

format: A5 liczba stron: 64
rok wydania: 2013   ISBN: 978-83-915176-8-0

cena  12 zł przesyłka w kraju i płyta z piosenką gratis

Małgorzata Todd ma słuch społeczny i językowy, jest wielce wrażliwa na absurdy rzeczywistości społeczno-politycznej, które bezbłędnie wychwytuje i w swoich notatkach opisuje. Warto zatem przeczytać z namysłem Jej książeczkę, rzecz cenną, bo jest to jednocześnie swoisty dokument, świadectwo historyczne obecnej − na szczęście przejściowej − epoki.

Jan Wawrzyńczyk

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

ProKapitalizm

• Filozofia Ayn Rand – źródło inspiracji czy trucizna dla umysłów? śr. 11 Mar. 2020

• Koronawirus – komu mogło zależeć na wywołaniu paniki? pon. 09 Mar. 2020

• Jeszcze o obchodach wyzwolenia Auschwitz pon. 09 Mar. 2020

• Jest lekarstwo na koronawirus nie. 08 Mar. 2020

• Podatek katastralny wejdzie tylnymi drzwiami? sob. 07 Mar. 2020

• Dobromir Sośnierz: Dlaczego część wolnościowców nie głosuje na Konfederację? pt. 06 Mar. 2020

• Wolny rynek – odwieczny chłopiec do bicia pt. 06 Mar. 2020

• O włoskim temperamencie Winstona Churchilla teoria śr. 04 Mar. 2020

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

Skandal: Śledztwo o korupcję w sprawie Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego – 3obieg.pl – Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

https://3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego/

Cimoszewicz grozi, co stanie się po ,,depisyzacji Polski". Skandaliczne słowa na antenie TVN. Znany publicysta nie wytrzymał - Niezłomni.com

https://niezlomni.com/cimoszewicz-grozi-co-stanie-sie-po-depisyzacji-polski-skandaliczne-slowa-na-antenie-tvn-znany-publicysta-nie-wytrzymal/

 

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj