13 sierpnia 2016 r. | Nr 33/2016 (269)

Bój o idiotów 

 

Szanowni Państwo! 

   Totalna, a może wręcz totalitarna, opozycja wobec rządu i parlamentu wyłonionych w demokratycznych wyborach dzieli się na dwie grupy: gangsterów wraz ze wszystkimi poplecznikami oraz idiotów. Grupa pierwsza jest w pełni racjonalna. Słusznie bowiem sądzi, że dopuszczenie do władzy sprawiedliwości i to w majestacie prawa jest dla niej śmiertelnie niebezpieczne. Natomiast pożyteczni idioci są niebezpieczni dla każdego otoczenia. Lenin jako pierwszy dostrzegł ich przydatność w manipulowaniu społeczeństwami. Obiecał, że ich powywiesza na sznurkach, których sami mu dostarczą. W zasadzie słowa dotrzymał, chociaż unicestwianie idiotów w sensie fizycznym okazało się zbędne. Wystarczyło umiejętnie zarazić Europę wirusem komunizmu i zobaczyć jak zdycha.

   Ale podobnie jak w biologii, pewne organizmy się uodporniają. Europa Środkowa po traumie komunistycznej okazała się mniej podatna na wirus „eurokołchozu” w postaci Unii Europejskiej i ona właśnie jest takim zagrożeniem dla wiecznie żywej idei Lenina. Ale tu znowu nieoceniona rola pożytecznych idiotów zakładających pętlę na szyje własne i ziomków.

   Gdyby ktoś miał wątpliwości czy należy do tej grupy, wystarczy odpowiedzieć sobie na proste pytanie: Jeśli człowiek będący twoim autorytetem okazał się kłamcą i mimo to pozostał twoim autorytetem, to jesteś jednak idiotą.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 

PS. Poprzedni felieton nie zawierał treści politycznych i był małym eksperymentem polegającym na prowokacji dyżurnego przygłupa, który krytykuje każdy mój felieton w ten sam sposób, stosując te same inwektywy niezależnie od tematu. Ciekawa byłam, czy on w ogóle czyta to, co piszę, bo że "nie kuma" ani w ząb, to jasne. Okazało się, że jest jednak uczulony na politykę, a może wypełnia misję dziejową polegającą na zniechęcaniu Polaków do bycia Polakami?  

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Mekka

Szanowni Państwo,                                                                                            2016.08.08.

Od wielu miesięcy, nie dają mi spokoju następujące pytania, na które ani w Radio, ani w TVP i żadnej gazecie nie mogę znaleźć odpowiedzi - może więc Wy przesyłając dalej mój list otworzycie  „wrota informacji” ?

Moje pytania:

1- Kto produkuje (a to jest wiedza, precyzja, materiały..)  i sprzedaje broń (karabiny, armaty, rakiety) do ISIS-?

2- Skąd bogaci terroryści z ISIS dostają pieniądze by kupić broń-?

3- Dlaczego biedni Uciekinierzy przed ISIS - sami nie walczą z terrorystami-?

4- Dlaczego Uciekinierzy setkami tysięcy uciekają w zimne kraje Europy - zamiast w ciepłe, bogate i bliskie im językiem, kulturą, tradycją rodzinną.., itp. itd.

Dowody mam następujące:

Foto-: W Arabii Saudyjskiej, pod Mekką  jest puste komfortowe Miasteczko Namiotowe na ok. 5000 ludzi.., widzimy namioty z klimatyzacją, prądem, wodą, zaplanowane zgodnie z najwyższymi wymogami..,

 

Czy może ktoś z Czytelników zna odpowiedź na moje pytania-?  Bo ja nie znam.

Jestem pewien, ze wielu Czytelników też chciałoby znać na nie odpowiedź...

Przecież - „kto pyta nie błądzi”.    Pozdrawiam Pana & Czytelników - Jan Zuchowski

Lekcja pokera

odcinek 168

   Po wznowieniu procesu, pierwszym świadkiem oskarżenia był doprowadzony z aresztu Dymitr Golonka, przeciwko któremu toczyło się inne postępowanie, chociaż według Boruty, obydwie sprawy mają ze sobą wyraźny związek. Na każde pytanie odpowiadał „nie wiem” lub „nie pamiętam”. Zdawało się, że sprawa utknęła w martwym punkcie, kiedy prokurator poprosił następnego świadka, zastrzegając jednocześnie, żeby Dymitr Golonka został w sali rozpraw.

   – Świadek Maria Chodakowska – oznajmił woźny, otwierając drzwi przed poruszającą się o lasce kobietą

   – To nie może być ona – wymamrotał Dymitr.

   Dominiki nie zdziwiło to stwierdzenie. Każdy mógł tak zareagować na widok dziewczyny, która wyglądem nie przypominała ani trochę długonosej Misiuli. Niezbędna operacja plastyczna zmieniła jej twarz nie do poznania. Zwłaszcza mały zgrabny nos odsłonił teraz usta wcale nie takie wąskie, jak się uprzednio wydawało. Oczy skrywały przyciemnione okulary. Blizny na twarzy dziewczyny całkiem były niewidoczne przy starannym makijażu. W dopasowanym kostiumie z lekko rozkloszowaną spódnicą, ukazującą zgrabne nogi, była osobą naprawdę atrakcyjną.

   Dominika rozejrzała się uważnie po twarzach osób, które znały dziennikarkę sprzed wypadku. Marcin był najwyraźniej zaszokowany, Wanda, sąsiadka Artura Urbaniuka, patrzyła z niedowierzaniem. Obydwaj oskarżeni nie patrzyli w jej stroną. Szmit musiał ją pamiętać, chociażby z wywiadu, jaki z nim przeprowadziła. Nie był ciekawy, jak teraz wygląda? Buchniarz odwrócił wzrok. Też nie był ciekawy, jak wygląda po wypadku dziennikarka przeprowadzająca z nim wywiad? No, może nie to było teraz dla niego najważniejsze. Spojrzała w stronę jego teścia, ten jednak przybrał kamienny wyraz twarzy, z której niczego wyczytać się nie dało.

   Misiula zajęła miejsce dla świadków, przyrzekła mówić prawdę, po czym Boruta poprosił ją o opowiedzenie, co się wydarzyło.

   Opisała swoje prywatne śledztwo i opłakany jego wynik. Zaczęło się od rozmowy z sąsiadką Urbaniuka, Wandą Wojtas, która widywała go w towarzystwie asystentki wiceministra gospodarki. Trop, którego policja nie podjęła. To ona, Misiula, pierwsza zwróciła uwagę prokuratora na liczne romanse Agnisi Buchniarzowej, co mogło mieć znaczenie dla śledztwa. Nie wie natomiast, kto ani dlaczego usiłował ją skompromitować, aranżując niby morderstwo w altance działki na Paluchu.

   Nie umie powiedzieć, kto ją informował o takich wydarzeniach, jak ucieczka gangstera z transportu, ani później o napadzie na limuzynę posła. Otrzymywała po prostu SMS-y. Przy okazji delegacji do Lublina odszukała matkę Artura i od niej dowiedziała się o dziecku, jakie miał rzekomo z Jowitą. Tę informację też przekazała policji. Nie jej wina, że trop okazał się fałszywy. Niemniej ustalono, że przyjaciel Jowity nachodził Artura, żądając pieniędzy, chociaż nietrudno było udowodnić, że nie on jest ojcem dziecka.

   Następna wpadka kosztowała ją utratę posady, chociaż w końcu racja była przecież po jej stronie. Zrobiła reportaż o prześladowanym za homoseksualizm Szmicie. Wtedy nagle, nie wiadomo skąd, pojawiła się jego „żona”. Ktoś to ukartował, żeby ją, Marię Chodakowską, skompromitować.

   Na pytanie, jak znalazła się w bagażniku skradzionego samochodu zostawionego przed Szpitalem Bielańskim, nie umiała odpowiedzieć. Pamiętała jedynie, jak i dlaczego znalazła się w obcym mieszkaniu na Bielanach.

   – Klucz dostarczył mi Dymitr Golonka – powiedziała. – Właściwie nie klucz w sensie dosłownym, a po prostu włamał się i zostawił dla mnie drzwi otwarte – poprawiła się.

   Spojrzenia zwróciły się ku więźniowi, który siedział teraz ze spuszczoną głową.

   – Ale jaki był cel włamania? – spytał sędzia.

   – Podejrzewałam, że znajdę dowody winy w sprawie zabójstwa Urbaniuka. Na krótko przed tymi wydarzeniami związałam się z nieżyjącym już Robertem Ostraszewskim, który wcześniej pracował w policji i miał dostęp do tajnych materiałów. Jako laborant kopiował zdjęcia i sprzedawał gangsterom.

   – Jakim gangsterom?

   – Tego nawet on sam nie wiedział. Dostarczał je w umówione miejsce i otrzymywał zapłatę. Raz podkusiło go, żeby pojechać za kurierem i w ten sposób odkrył adres przesyłki.

   Misiula opowiedziała o włamaniu i przyłapaniu jej przez właściciela mieszkania. Nie umiała jednak go opisać. Wspomnienia tak ją wyczerpały, że była bliska omdlenia.

   Sędzia zarządził przerwę.

 

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

---

Nowości w portalach 

• Zachodnie uniwersytety w kleszczach islamistycznej kontrolipt, sie 12, 2016

• Program 500+, który przywrócił godność pt, sie 12, 2016

• Co to za lider, który proponuje pogorszenie sytuacji, a nie jej rozwiązanie pt, sie 12, 2016

• Czy inwestowanie w fundusze jest bezpieczne? pt, sie 12, 2016

• Rosja będzie współpracować z Turcją w sprawie rozwiązania kryzysu w Syrii pt, sie 12, 2016

• Ukraina żąda dziś konsultacji w ramach Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji na Krymie pt, sie 12, 2016

• Alarm bombowy w dwóch samolotach – realne zagrożenie czy szczucie terroryzmem? pt, sie 12, 2016

• Trump: Obama i Clinton współzałożycielami Państwa Islamskiego pt, sie 12, 2016

• Marzec: PGNiG może za 4 lata zrezygnować z gazu od Gazpromu pt, sie 12, 2016

• Zmiana w zarządzie Enei Wytwarzanie pt, sie 12, 2016

• Litwa chce międzynarodowego nadzoru projektu jądrowego na Białorusi pt, sie 12, 2016

• Rosja nie chce dopuścić BP do akcji Rosnieftu pt, sie 12, 2016

• WSJ: Biały Dom rozważa wprowadzenie nowych sankcji przeciwko Rosji pt, sie 12, 2016

• Szeligowski: Rosja straszy by zmusić Ukrainę do ustępstw (ANALIZA) pt, sie 12, 2016

• Sierakowska: Spadkowy tydzień na rynku gazu ziemnego pt, sie 12, 2016

• Kijów: Turkish Stream zagraża interesom Ukrainy i UE pt, sie 12, 2016

• Sierakowska: Cena ropy w górę na skutek możliwych działań producentów surowca pt, sie 12, 2016

• Strupczewski: Kohabitacja węgla i atomu w Polsce jest możliwa pt, sie 12, 2016

• Russkij mir po polsku na Ukrainie? pt, sie 12, 2016

• PGNiG: Marne wyniki poszukiwań gazu łupkowego pt, sie 12, 2016

• Woźniak: PGNiG szykuje niespodzianki dla klientów pt, sie 12, 2016

• Woźniak: PGNiG chce na dłużej wejść na Ukrainę pt, sie 12, 2016

• Derski: Zielone certyfikaty już po 50 zł/MWh pt, sie 12, 2016

• MWUP: Gdy wybuchnie pożar – zmiany cen ropy w latach 2014-2017 pt, sie 12, 2016

• Białoruś: Elektrownia w Ostrowcu jest bezpieczna pt, sie 12, 2016

• Kolejny protest przeciwko linii Kozienice – Ołtarzew pt, sie 12, 2016

• Unia pomoże Finlandii uniezależnić się od Gazpromu pt, sie 12, 2016

• Irańska ropa dla Lotosu już w Danii. Płynie do Gdańska (WIDEO) pt, sie 12, 2016

Blogosfera  

• Zamachowcy nie całkiem niezdrowi psychiczniepon, sie 08, 2016

• Turcja - droga do niewiadomej? pon, sie 08, 2016

• Surowce rolne czarnym koniem kolejnych miesięcy pon, sie 08, 2016

• Gazociąg Północny 2 zabije Ukrainę? pon, sie 08, 2016

• Syryjski profesor przyznał, że najeżdżający Europę islamiści chcą blondynek i pieniędzy pon, sie 08, 2016

• Austriacki kanclerz wzywa do zerwania negocjacji Unii Europejskiej z Turcją pon, sie 08, 2016

• Scenariusz prowadzący do Smoleńska nie, sie 07, 2016

• W ciężkich czasach ludzie potrzebują lekkiej rozrywki nie, sie 07, 2016

• Australijski senator ogłosił, że globalne ocieplenie to oszustwo wymyślone na potrzeby utworzenia światowego rządu sob, sie 06, 2016

• Kłamstwa niemieckich mediów o zamordowaniu Polki przez uchodźcę sob, sie 06, 2016

• Europa z przymrużeniem oka sob, sie 06, 2016

• Nie daj się ogłupiać - MAGNEZ sob, sie 06, 2016

• Francja: Władze domagają się wieprzowiny i alkoholu w muzułmańskich sklepach sob, sie 06, 2016

• Nieodrobiona lekcja Hiroshimy sob, sie 06, 2016

• Już nie lekarz, a UE zdecyduje, które z naturalnych produktów są dla Ciebie dobre sob, sie 06, 2016

• Nikab jest kulturowym ciemnogrodem sob, sie 06, 2016

• Turcja: czystki, przemoc, fatalne stosunki z Europą sob, sie 06, 2016

•  Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy – (06.08.2016) pon, sie 08, 2016

• Jak kalifat werbuje terrorystów w Europie pon, sie 08, 2016

• Rok urzędowania Andrzeja Dudy jako Prezydenta RP pon, sie 08, 2016

• Witold Pilecki to kwintesencja chrześcijanina, dżentelmena, szlachcica! pon, sie 08, 2016

• Dariusz Joński i lewacka logika samozagłady pon, sie 08, 2016

• Ogłupianie Polaków trwa - Rotawirusy czw, sie 11, 2016

• Obligacje rządowe gwarantem straty czw, sie 11, 2016

• Włochy: Partia Berlusconiego chce karać rodziców stosujących wegańską dietę dla dzieci czw, sie 11, 2016

• Slobodan Milošević oczyszczony z zarzutów przez Trybunał Haski czw, sie 11, 2016

• Kim są bojownicy Państwa Islamskiego? czw, sie 11, 2016

• Charakter nacjonalisty - czyli człowieka czynu czw, sie 11, 2016

• Frankowicze przestaną płacić raty? czw, sie 11, 2016

• W Niemczech wraca temat ukarania Polski i Węgier za „brak solidarności” czw, sie 11, 2016

Dla Polski TV  

 

• Sytuacja w Turcji po puczu według prof. Chodakiewicza wt, sie 09, 2016

• My sami, oddolnie, chcemy takich bohaterów, jak Witold Pilecki! wt, sie 09, 2016

• Rok prezydentury Andrzeja Dudy wt, sie 09, 2016

• Straszliwe wyprawy krzyżowe i pokojowy islamski dżihad? wt, sie 09, 2016

• Sierpniowe rocznice chwały – Jan Pietrzak wt, sie 09, 2016

• Stanisław Michalkiewicz o „Raportach Pileckiego” wt, sie 09, 2016

• Geopolityczne podstawy bezpieczeństwa państwa – cz. II wt, sie 09, 2016

• „Powstanie Warszawskie. Prowokatorzy i zdrajcy” wt, sie 09, 2016

• Prof. Marek Chodakiewicz : " Co się dzieje w Turcji ? 

• O konieczności upublicznienia tajnych akt komunistycznej bezpieki śr, sie 10, 2016

• Dokąd Zmierzamy – Albin Siwak śr, sie 10, 2016

• Rok urzędowania Andrzeja Dudy jako Prezydenta RP pon, sie 08, 2016

• Witold Pilecki to kwintesencja chrześcijanina, dżentelmena, szlachcica! pon, sie 08, 2016

• Dariusz Joński i lewacka logika samozagłady pon, sie 08, 2016

• V Marsz Powstania Warszawskiego pon, sie 08, 2016

• KOD przeciwko prezydentowi Dudzie pon, sie 08, 2016

• Warto zauważyć…W mijającym tygodniu” (05.08.2016) pon, sie 08, 2016

•  Liberalizm katolicki - Jacek Międlar TV (1)

• Kulisy funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego śr, sie 10, 2016

• Stanisław Michalkiewicz – Wolne Głosy 9.08.2016 śr, sie 10, 2016

• Turgiele – nasza mała Polska śr, sie 10, 2016

• Służby, mafie i loże (9.08.16) śr, sie 10, 2016

• Koniec Angeli Merkel. Amerykanie i Niemcy zakładnikami polityki wobec Rosji? śr, sie 10, 2016

• Stanisław Michalkiewicz o Aleksandrze Jabłonowskim śr, sie 10, 2016

• Zwycięstwa Warszawskie. Konsekwencje dla przyszłości Polski czw, sie 11, 2016

• M.in. o islamizacji, Ukrainie, Jedwabnem, rozliczeniu PO/PSL! czw, sie 11, 2016

• Partia jak kameleon czw, sie 11, 2016

• Mowa jako dar Boży – od języka proroków do wulgaryzmów czw, sie 11, 2016

• Co dalej z Unią? Co po Unii? czw, sie 11, 2016

• Pomniki smoleńskie czw, sie 11, 2016

• O konieczności upublicznienia tajnych akt komunistycznej bezpieki śr, sie 10, 2016

Wykonawca: Kevin Todd - HAPPY, HAPPY, HAPPY... 

Z okazji pierwszej rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta przypominam piosenkę dobrego Polaka, który jest rodowitym Anglikiem.

 

Autor: Rafał Olbiński

Podróż do... 

Świetny artysta, kiepski Polak - szkoda.

 

KSIĄŻKI NA WAKACJE

Pierwsza książka jest zbiorem opowiadań, druga powieścią futurystyczną. Coś więcej można się o nich dowiedzieć w zakładce Księgarnia lub na stronach wydawnictwa Multibook. 

Przychody ze sprzedaży książki przeznaczone są 
na finansowanie „Internetowego Kabaretu Małgorzaty Todd”

Zamów książki wysyłając email na adres mtodd@mtodd.pl W mailu należy podać: liczbę zamówionych egzemplarzy, ogólną wartość zamówienia oraz adres, na który książki powinny być wysłane. Cena każdej z  książek: to 25 zł brutto, + opłata za przesyłkę pocztową: 5 zł brutto razem powinno być 55 zł, ale dla osób zamawiających do końca sierpnia cena za dwie książki wraz z przesyłką wyniesie tylko

40 zł

Zamówienie zostanie zrealizowane po potwierdzeniu wpływu przelewu na konto Wydawnictwa TWINS w wysokości odpowiadającej ogólnej wartości zamówienia.

 

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj